Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Помощ за избор на 46-47" TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #1

    Помощ за избор на 46-47" TV

    Здравейте, дойде време да сменя 29" 80 килограмов телевизор с нещо по-нормално. Телевизорът ще се гледа от около 3 метра в силно осветено помещение. И аз съм фен на Мечо Пух, но все пак съм се насочил към 46-47" и повече ми се струва много. Не бих искал плазма. През по-голямата част от времето ще се гледа Бул$4тк0м или друг "кабел" - предимно спорт, новини (за да псувам релаксиращо политиците) и другите мъжки телевизии, които вървят с биричка и лекуват ежедневно главоболие (Discovery, Animal Planet, National Geografic, etc.). Доста ми е важно, ТВ-то да може да възпроизвежда перфектно филми от USB без да има проблеми с различните видео формати и субтитри - това е императив, за да може когато жената ме обвини, че не й обръщам внимание, да й пусна филм максимално бързо и максимално безпроблемно и после да ме остави на мира. Доколкото разбирам, от 3D-то в сегашният етап на развитие не може да се очаква много, но ако го има с възможно най-доброто качество няма да се разсърдя. Игри няма да се играят на телевизора. Не очаквам и да има добър звук - затова съм предвидил ресивър + 2 колони или домашно кино тип саундбар. Ако мислите, че скоро ще излизат значително по-добри модели (а не само ребрандирани с нова цифра) ще се радвам да споделите, за да изчакам. Бюджетът е 2500 лева, но ако има нещо, което да покрива изискванията за 1300 например, няма да се разсърдя. Благодаря предварително за помощта. Наздраве.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV


  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #3

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Ако не ти се чака да се появят още нови модели по магазините----> http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-46es6710
    Малко надвишава бюджета, но пък можеш да си го поръчаш онлайн за да редуцираш част от разходите.

    Друг вариант, който поне на дизайн ми допада повече----> http://www.technomarket.bg/products/...14/lg-47lm660s


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #4

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Доста яки ТВ-та са това. Много благодаря за препоръките. Опитах се да изчета колкото се може повече от лекциите на нечовека Христослав2, но не успях да разбера как да се ориентирам по номерацията на телевизорите кой какъв клас е - среден, нисък, висок. Например 47LM660S или 47LM670S - има ли зависимост да кажем това LM дали означава клас или пък S накрая е за тази цел. За Samsung, като че ли ми е малко по-светло. При тях гледам че 8000 серията е най-висок клас със идентификатор D - напр. D8000 или разбира се ES8000, ако говорим за модела, който е излязъл наскоро. При Sony като че ли са EX, NX и съответно HX за високият клас. Сегашният ми туч е Samsung, който е на 8-9 години. Като го купувах Sony бяха върха на бора, но сега май стремглаво са поизостанали. Какви са им основните недостатъци на Sony-тата, че са дали заден?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #5

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    47LM660S или 47LM670S
    47 - размера на диагонала в инчове
    L - lcd телевизор
    M - модел 2012 с Led подсветка
    660 - среден клас /3, 4 - нисък клас/ 5, 6, 7 - среден клас/ 8, 9 - висок клас
    S - вграден сателитен тунер

    UE-46ES8000
    U - Led подсветка
    Е - регион Европа
    46 - рамер на диагонала в инчове
    E - модел 2012
    S - Smart TV с 3D
    8000 - висок клас /9000 е флагмана/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #6

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Йей, този 46ES8000 е много лош - ултимативен телевизор, но извън бюджета.
    Като че ли борбата ще е между LG 47LM670/660S и SAMSUNG UE-46ES6710. Щеше ми се и едно Sony да имам, а HX850 ще излиза след 2-3 седмици тук и затова ще поизчакам, ще попрочета някое и друго ревю и евентуално ще излязат дотогава скрити недостатъци, които в момента не са установени. След това ще се ходи на място за сравнение, въпреки че трудно ще мога да накарам консултантите да ми пускат различни източници, макар и да съм нахален след работа и преди бира. Благодаря за разясненията и препоръките.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #7

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    За Sony-то, най-вероятно ще ти се наложи да вдигнеш бюджета с минимум 500 лв. Поне така си мисля.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #8

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Предполагам 800-900 даже, но там може да ми дойде на -7% от дилърска цена - ДДС-то, та пак ще е в бюджета. Можете ли да препоръчате формати на субтитри и видео, с които да тествам на място за плейване от usb? Имам предвид освен стандартните xvid, divx, mkv, srt, sub,txt.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Цитат Първоначално публикувано от kip1
    Предполагам 800-900 даже, но там може да ми дойде на -7% от дилърска цена - ДДС-то, та пак ще е в бюджета. Можете ли да препоръчате формати на субтитри и видео, с които да тествам на място за плейване от usb? Имам предвид освен стандартните xvid, divx, mkv, srt, sub,txt.
    Изброените са контейнери, а какво има вътре в тях... така че не винаги е ориентир, по-добре да се попита конкретно какви кодеци поддържа.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #10

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Цитат Първоначално публикувано от kip1
    Йей, този 46ES8000 е много лош - ултимативен телевизор, но извън бюджета.
    Като че ли борбата ще е между LG 47LM670/660S и SAMSUNG UE-46ES6710. Щеше ми се и едно Sony да имам, а HX850 ще излиза след 2-3 седмици тук и затова ще поизчакам, ще попрочета някое и друго ревю и евентуално ще излязат дотогава скрити недостатъци, които в момента не са установени. След това ще се ходи на място за сравнение, въпреки че трудно ще мога да накарам консултантите да ми пускат различни източници, макар и да съм нахален след работа и преди бира. Благодаря за разясненията и препоръките.
    ES8000 не ти и трябва. Единственото му преимущество е реалният локал дайминг.
    SAMSUNG UE-46ES6710 - подкрепям избора

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #11

    Re:Помощ за избор на 46-47" TV

    Нещо сбъркано има при тези нови модели на Самсунг. От досегашните появени ревюта става ясно, че таз годишните панели са с по-нисък контраст, черно от миналогодишните. Има ли нещо вярно в тези твърдения?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: Помощ за избор на 46-47" TV

    В магазин EMAG 55 инча LG e на най-ниска цена от всеки магазин. Телевизор Smart 3D LED LG, 55" (139 см), Full HD, 55LA660S

    някой купувал ли е от Емаг и знае ли се кой сервиз поддържа гаранцията им. Какво се случва ако купя от тях и след 10 дена се развали нещо, или да дойде развалено но аз да не знам за дефекта, защото много сложнотии изчетох за настройки и проверки а това са дни наред . За близки до тези пари ако има нещо добро от друга марка ще се радвам на коментари

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #13

    Отговор: Помощ за избор на 46-47" TV

    И аз се заинтригувах за този модел! Заслужава ли си парите и фирма EMAG коректни ли са? Нещо четох за тях, че имат много оплаквания в КЗП...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Помощ за избор на 46-47" TV

    Купих го от ЕМАГ. Смятам, че покупката е много добра, дойде нова бройка с идеална картина и цената е без конкуренция . Цъкнах на сайта им и на следващия ден звънна Спиди да слизам да си го вземам. Притесни ме какво ще правя ако се развали? Но условията на ЕМАГ са чудесни, напълно безплатно спиди го отнасят и ти го връщат работещ.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #15

    Отговор: Помощ за избор на 46-47" TV

    Да ти е честит! Гледам, че вече го нямат в наличност - явно си взел последния! Така и никой не се изказа нито за модела, нито за фирмата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе