Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

Избор на LCD LED TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #1

    Избор на LCD LED TV

    Здравейте! Значи бюджета е до 1000-1100 лв.
    Очаквам да действам някъде в средата на април или най-много до края на април месец. Предполагам, че април месец ще има пролетни промоций и дори нови модели от 2014 г.
    И така:
    1-марката да е от качествените тоест samsung, sony, philips и т.н.
    2-телевизора да бъде с LED технология задължително.
    3-да поддържа full hd резолюция задължително.
    4-да бъде не по-малко от 42 inch и не повече от 47 inch.
    5-ако е по-хубаво телевизора да бъде без 3D технологията и има такива модели, то нека е без тази за поне според излишна технология още повече, че е твърде нова все още, но в крайна сметка нищо не пречи и да има.
    6-smart tv! ако има смисъл от тази също нова технология, ОК! но ако мислите, че не е кои знае колко полезно, то тогава може и без smart tv.

    Общо взето това са моите предпочитания и може би да има stream ама не я разбирам много много тази технолгия освен, че мога да гледам филми на плазмата, чрез безжична интернет връзка, но пък и видях някъде в интернет, че ако искам streaming ще ми трябва и някакво отделно устроиство което поддържа hdmi или нещо си подобно.

    Какво мислите за тези модели?
    SONY
    LG

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #2

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Вторият.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Може да погледнеш и

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40F6400-3D-LED

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #4

    Отговор: Избор на LCD LED TV


  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #5

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Ще ми обясните ли защо UE40F6670 е по-скъпа от UE40F6400 ? от херцовете ли е или просто, защото едната е 6670, а другата е 6400? :D

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Цитат Първоначално публикувано от petko93 Виж публикацията
    Ще ми обясните ли защо UE40F6670 е по-скъпа от UE40F6400 ? от херцовете ли е или просто, защото едната е 6670, а другата е 6400? :D
    Micro Dimming, херцовете, S2 тунер.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #7

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    И така! след като се разрових тия 2 дни в интернет и сведох избора си до няколко модела

    Samsung:
    - UE40F6400

    Panasonic:
    - TX-L42ET5E

    LG:
    - 42LA641S
    - 2LA640S
    - каква е съществената разлика между тези два модела на LG, според мене 641 би трябвало да има някакво предимство от 640?


    Общо взето това са моделите на които се спрях и за този бюджет избора е доста малък, но все пак и тези са добри мисля. Сега ме интересува само да ми кажете кои от всички тези модели най-много си заслужава?

    Ако аз трябва да избера ще се спра на UE40F6400, понеже ми харесва дизайна и като цяло, а освен това прочетоп, че техните TV имат матрица (mva), която демек е по-добрата от ips например.
    Този пост е редактиран от Blue_Hulk; 27-03-14 в 15:18.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Коя матрица и покритие е по-добро е субективно! Като се разрови в нета, не намери ли материали за + и - на двата типа матрици?
    Върви в магазина с една флашка и ще си избереш модел с панел, според твоят вкус.

    П.С. Разликата между 640 и 641 е цвета.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #9

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Коя матрица и покритие е по-добро е субективно! Като се разрови в нета, не намери ли материали за + и - на двата типа матрици?
    Върви в магазина с една флашка и ще си избереш модел с панел, според твоят вкус.

    П.С. Разликата между 640 и 641 е цвета.
    Относно флашка - какво качество на видео файл да сложа вътре тоест обикновен РИП става ли или нещо от HD ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    По скоро със СД, с ХД всички се справят Макар, че зависи какъв сигнал ще му пускаш на телевизора. За мен СД е отживелица и избягвам да гледам материали с такава резолюция, но всеки си знае...Но това по-скоро касае процесинга на моделите. За да видиш цветовете, черното, белия цвят /не го подценявайте, при тест/ е добре да избереш материали с контрастни сцени и картинки, гледай добре лицата на хората. Също е добре да запишеш и един мач, за да видиш как се справя панела с бързите сцени. Обърни внимание на ъглите на виждане.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-03-14 в 17:34.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #11

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Искам да попитам един въпрос. От тези три модела кои е най-добрия като качество на картина и т.н.?

    PANASONIC TX-L42ET60E

    SONY KDL-42W805

    LG 42LA690S

    Знам, че са над бюджета, но все се питам дали е възможно към "великден", цените им да намалеят още малко, а и още повече, че на пазара ще дойдат модели 2014 г.?

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Цитат Първоначално публикувано от petko93 Виж публикацията
    Искам да попитам един въпрос. От тези три модела кои е най-добрия като качество на картина и т.н.?

    PANASONIC TX-L42ET60E

    SONY KDL-42W805

    LG 42LA690S

    Знам, че са над бюджета, но все се питам дали е възможно към "великден", цените им да намалеят още малко, а и още повече, че на пазара ще дойдат модели 2014 г.?
    Като картина - SONY KDL-42W805
    Като смарт функции и възможности на вградения плеър - LG 42LA690S
    aldokalcone одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #13

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Като картина - SONY KDL-42W805
    Като смарт функции и възможности на вградения плеър - LG 42LA690S
    Добре! оценявам твоето мнение, но за панасоник какво мислиш?
    На ТВ ще си гледа предимно спорт и филми. Ако искам да нямам проблеми със субтитрити значи LG е идеалния. За сони ако не се лъжа са с активно 3d, а аз предпочитам пасивното.
    Искам също така ТВ да има IPS панел.
    LG ако мисля правилно е с mva матрици на sharp. Буквата S от модела така казва.
    Опс! Май, че за тунера се отнася буква S.
    Този пост е редактиран от Blue_Hulk; 30-03-14 в 10:34.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    Ако ще гледаш спорт, плазмата е най-подходяща за целта
    Ако си насочил към ЛГ, гледай 7-ма серия...6-та не е много подходяща за спорт /може да питаш и Светльо 1/
    Сони W805/7 e с пасивно 3Д.
    Blue_Hulk одобрява това.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Избор на LCD LED TV

    И трите са с еднакви матрици,и трите са IPS, пасивно 3D, но картинката на Сони на мен ми харесва най-много. S - e за сателитния тунер. Разликата в качеството не е кой знае колко голяма, така че ако ще ползваш често вградения плеър и смарт функциите тогава вземай LG.
    За мен примерно няма никакво значение плеъра и "умните" работи защото телевизора ще го вържа с HDMI кабел към достатъчно мощен компютър който е много по-умен от който и да е телевизор. Интересува ме само качеството на SD сигнал от ефирната цифрова - това се гледа като телевизия, другото е от компютъра.
    Blue_Hulk одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе