Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ за избор на телевизор 55"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за избор на телевизор 55"

    Здравейте,
    отдавна чета форума, но чак сега си правя регистрация. Моля за помощ при избора на 55" телевизор.
    Не се интересувам от 3D, важно е качество на картината + HBОGO (Smart функция).
    Насочил съм се към 55" тъй като телевизора ще се гледа от около 7 метра.
    Бюджета е около 2500 лв, като може да стигне до максимум 3000 ако си заслужава.
    Засега съм гледал тези модели :

    Сони KDL-55W805 - младежа от технополис каза, че имал най-добрата картина в сравнение със следващите изброени (недостатък: SMART-a е малко куц)

    Самсунг UE-55F6510 - 400 Hz CMR, но картината му била по-добра от UE-55F6670

    Самсунг UE-55F6670

    Самсунг UE-55H6400 - тазгодишен модел, но като картина отстъпвал на предишните предложения.

    И един такъв въпрос, заслужава ли си 5" по-малко за сметка на микродиминга на Самсунг UE-50F6670.
    Чудно ми е също защо по-малкият размер екран има микродиминг, а 55" версия няма :-/

    Благодаря предварително на всички !

    Поздрави !

    едит: Нещо или младежа от технополис ме е излъгал или информацията на сайта на самсунг не вярна, Самсунг UE-55F6670 има микродиминг
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...6670SSXXH-spec
    Този пост е редактиран от merc0; 09-04-14 в 16:39. Причина: Допълване на информацията

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Погледни и този

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    7 метра си е доста голямо разстояние - по-малко от 55 инча определено ще изглежда малко.

    "Бюджетен" вариант (2200 лв.) - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...55ET60E-3D-LED

    И малко по-скъпият такъв (3000 лв.) - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...55DT60E-3D-LED

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Здравейте,и аз си търся телевизор 55 инча защото нямам пари за 60 инча и сега ,като видях темата този Шарп ми влиза в бюджета та искам да попитам има ли недостатъци, които могат да се пренебрегнат в този телевизор?Колко по-зле е например от водещите напудрени марки при положение, че интернет опциите не ме вълнуват особено, игри може би няма да играя, не гледам много телевизия, но обичам да гледам филми и отук си задавам въпроса как се представя с 3Д филмите?Ходих днес по маркетите, но не открих наличен. че да видя за какво става вапрос ,а промоцията му изтича утре.Ще се радвам на отговори по темата.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #5

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Прочети последните няколко страници на темата за Sharp. Има и собственици на конкретния модел, които биха ти дали отговор на въпросите.

    Според мен, като съотношение качество/размер/цена си е доста добър избор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    аз опредено НЕ СЪМ ДОВОЛЕН от шарпа(моят е 50 инча),защото-поне аз не мога да гледам качествено 3Д (оказва се,че не съм само аз),по-сложно меню и личното ми мнение е,че ЛГ(другият ми телевизор) е с по-хубави цветове и да НАХРАНЯ малко ИНТЕРСЕРВИЗ УЗУНОВ..........пратиха ми след 2 месеца упътване за работа,което не е за моя модел(така е МАРТИНЕ) и след продължителни разговори,заради невъзможността си да гледам КАЧЕСТВЕНО 3Д всяка уважаваща себе си фирма,би изпратила специалист да види аджеба кво става.дори и в мен да се окаже проблема,то тогава ще си проличи грижата им за клиента................

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #7

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Да не забравяме все пак, че 60" модел ползва матрица на Sharp, докато при 50" е на Innolux. Затова, не бих казал, че е удачно да се приравняват.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Да не забравяме все пак, че 60" модел ползва матрица на Sharp, докато при 50" е на Innolux. Затова, не бих казал, че е удачно да се приравняват.
    сигурно си прав.но въпроса не е само да изсипеш едни кинти,а след това потоп..........ако има начин,да им върна телевизора,а те парите бих го направил.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Взимай Сонито W805, само виж за HBOGO, че няма HD на flash (youtube exc.), да не се окаже, че няма HD и на HBOGO.

    Тва с микродиминга е много яко на теория ама колко е истина, и колко го прилагат от Самсунг... малко рекламен трик. Най-добре виж ги един до друг и виж колко микро-димва микродиминга, би трябвало да ти разделя екрана на 300-600 зони всяка с различен dimming(контраст, яркост, светене, светлина или както там се нарича) според картината на екрана.

    Шарповете трябва да знаеш кой е истински и кой не, лично мнение, че са дървенички.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #10

    Отговор: Помощ за избор на телевизор 55"

    Благодаря за предложенията, Sharp-а ще ми е любопитно да ги видя, но трябва да прочеат първо за тях Имам UE40ES6710 и съм доволен, малко смарта му е бавен, но HBOGO върви без проблеми.
    На LG съм чувал, че HBOGO има малко проблеми, а настройките на аудиото на някoи канали не се запомнят (т.е. тези които имат два аудио стрийма). Jassen_BG това не го знаех за HD-то, а й не ми го казаха в магазина (много странно !) ако е така, определено сони отпада. Може би ще изчакам две три седмици да се появят новите модели и евентуално пак ще преразгледам UE-55F6510.
    P.S. До колко е вярно, че Sharp си струва само ако е quattron ? Определено излиза доста изчън бюджета всяко е едно предложение 55"/quattron

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 60" 3D телевизор
    От emil13 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-13, 22:39
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 20:16
  3. Помощ за избор на LCD телевизор 37"
    От needder във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-10, 23:15
  4. Помощ за избор на LCD телевизор 32"
    От kalata25 във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-06-10, 18:04
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе