Страница 9 от 114 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1703
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #121

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Достатъчно съм се запознал преди да си взема бюджетния телевизор с проблемите на Олед които са факт.

    Обсъждам нещо което все още има достатъчно проблеми които не отговарят на цената за мен. Нали ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #122

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Достатъчно съм се запознал преди да си взема бюджетния телевизор с проблемите на Олед които са факт.

    Обсъждам нещо което все още има достатъчно проблеми които не отговарят на цената за мен. Нали ?
    Абсолютно си прав и уважавам мнението ти! Само дето леко звучи като "кисело е гроздето", ама карай! А иначе скъпи, колко да са скъпи- колкото високите класове Led!?!

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #123

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Абсолютно си прав и уважавам мнението ти! Само дето леко звучи като "кисело е гроздето", ама карай! А иначе скъпи, колко да са скъпи- колкото високите класове Led!?!
    Има и кисело грозде, факт.

    Заради абсурдните си проблеми цената е нереална а не скъпи, има разлика аз не бих си го купил поне засега.

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #124

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Че кой те кара да си го купуваш? Въпроса е защо си тук(в темата) и си толкова деструктивно категоричен, при положение, че нямаш информация от първа ръка? Това е все едно аз като не понасям IPS матрица, да ходя да мрънкам във всяка тема! Ми не, просто не си купувам IPS!

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #125

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Пиши аз не те спирам не го и коментирам. Нали ?

    - - - - - - - - - -

    Аз никога няма да защитавам нещо което има проблеми, IPS панела е проблемен, но с реална цена и проблем с който елементарно се справяш като вечер му пуснеш леко нощно осветление.

    Но никакви проблеми да го оставяш цяла нощ на един канал ако сте заспали или пък да играеш игри с часове.

    Докато Олед проблемите с "дундуркането" са абсурдни за цената си, това е.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #126

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Никаква лампа няма да помогне на IPS панела да покаже цветовете и черното на ОЛЕД - за някой това е по-важно от евентуална вероятност от отпечатване.
    Сидеров и tront харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #127

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ей,развалихте темата за олед тв.
    Навремето четох същите глупости за плазма.
    От десет години я гледам и няма „изгаряния”.и т.н.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #128

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    sony 1
    До тук, не видях нито една защита на теза, от страна на тримата хейтъри!
    Готов съм веднага след постването на такава, да я оспоря. При това добре обосновано, за разлика от голите ви твърдения.


    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8


    долната фотография е леко изместена в ляво (на горната - зеленият субпиксел е изгасен, а на долната червеният)







    source photo:[rtings.com]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-04-18 в 20:41.
    vick одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #129

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ице,не е въпрос на наказанието !
    Трябва потребителите да са информирани.
    Всяка нова технология има недостатък,но и преимущество!

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #130

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Мойто мнение за Олед проблемите в момента е отрицателно това е.
    Христославе само ти си написал една страница със препоръки как да се ползва Олед защото е много нежен и тн.

    Колкото до забраните и наказанията най добре да напишете с главни букви че само определени хора имат право да коментират отрицателните черти на даден продукт или каквото и да е.

    Не ми отговаряйте. Благодаря

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #131

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Няма такива неща!
    Аз също съм за! Да се критикуват технологии и инженерни решения,стига да са обосновани!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #132

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Препоръката, съм я написал, като съвет и за информация, защото преобладаващата част от собствениците, не си четат книжката с инструкциите.
    Тя, не е написана с цел да отблъсна потенциалните купувачи от тази технология, докато постовете на трима ви целят точно това.
    При това, нито един от вас, няма опит с този тип телевизори и пишете наизуст...по инерция.

    Това за наказанията, е плод на гневът ти...Предполагам, че си имаш някакви основания от твоя гледна точка, но има една стара поговорка: гневът е лош съветник.
    vick одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #133

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не бях чел темата.Като гледам големи дискусии падат.Не мога нищо да кажа за прогарянето,имам OLED от една година и малко,просто се стремя да го ползвам разумно.Това дали може да го оставяш или не по цяла нощ и какво ще стане не се наемам да пробвам нито ми е необходимо.За други цели,освен телевизия(монитор,игри и др. щуротии)вече всеки си има по няколко тв-ра,така,че не вярвам ,че наистина се налага.Моето мнение е,че изказваните становища и в двете посоки са понякога крайни.Да OLED е с голямо качество.И не че не може да се направи подобен lcd тв-р,но вероятно ще стане на по-висока цена(така си мисля де).А съдя по това,че първия ми led тв-р SAMSUNG A786 (който е и първия led тв изобщо)както на няколко пъти писах има черно 0...Така,че едва ли след 10 години SAMSUNG не може да направи такъв тв-р,просто това удоволствие ще бъде прекалено скъпо.За справка цената на A786 беше 3400лв. за 40''!!!Сигурно нямаше да го купя,ама просто след 1 година гледаме на един 32''SA 100hz(как Ви звучи сега това)реших да го върна в магазина по причини които сега не ми се описват и просто си доплатих 1800 лв.Другите като справка са PANDX900 SONY ZD9,ама въпреки огромните си цени не бяха =OLED.Така,че OLED в момента няма алтернатива не само като качество ,а и като цена.
    Мисля,че единственно алтернатива може да бъде Hisense H65U9A,ако е възможно да се произведе освен качествен и достъпен тв-р.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/521e11ee
    SAMSUNG с цените си в последно време,квото и да направят трудно ще конкурират .
    Към колегата,който се е кръстил SONY 1.Май е забравил A-то,ама по-късно вероятно ще допълни.Просто не е коректно да се сравняват тв-ри сIPS и edge led с OLED.Такъв като първия бих сложил единственно в кухнята,защото там не гледам тв-я,а дали е SONY 8,9 или или космическа серия ми все тая...Даже и любимото ми LOEWE да е ще ме е срам да му гледам емблемата.Нека си помисли ,защо любимата му марка купува дисплеи от LG и прави тв-ри и ги пише като най-високия си клас.Дали подвежда клиенти или...Аз като хейтър на SONY(ако бях такъв напр.) щях да съм сигурен в това.За него не знам.
    А на въпроса кой е по-хубав не мога да отговоря,но сами виждате,че по оценки на експерти OLED тв-те за картина се раличават до 1/2 %,а пък като цена няколко пъти.Така,че който иска LOEWE,BEOVISION ,PANASONIC или SONY...стига да е готов да се раздели с повече левчета.
    Всъщност на подобен въпрос си спомням ми разправяше един приятел преди много години как му отговорил един небезизвестен професор по математика.Та на въпроса коя водка е по-хубава ''Смирноф ''или ''Столичная'' отговора бил:
    ''Хм,хм...коя водка,ами едните внасят пшеница другите изнасят,коя ще е по-хубава,не можеш ли да се сетиш''...Простичко и изчерпателно.
    Така ми се струва и с OLED тв-те.Едните произвеждат матрици,другите ги купуват.И като сравним цените остава простичкия въпрос за 1-я процент и няколкото хилядарки.
    Всъщност единсвенните тв-ри които са с най-добро качество и могат да се сравняват са OLED-VA/FALD.Ако вторите са близки по качество и по-евтини тогава можем да мислим кое е за предпочитане.
    Този пост е редактиран от cable; 16-04-18 в 19:07.
    bobkatagaz одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #134

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #135

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте Дойде време за обновяване... Сегашното Pana 47WT60 (все още съм доволен от него) отива при родителите ми. След не много дълго умуване, спрямо бюджета, реших да е OLED. Бюджета е около 4К като в него трябва да влезе и замяната на сегашния PS4 с Pro, без нищо допълнително, т.е. около 800 лв.

    За колебанието ми между PHILIPS 55POS9002 и LG 55C7V вече четох доста повече, като въпреки това не мога да се спра категорично на един от двата. Затова се надявам тук да получа подобаващо подбутване, докато не се стигне да въртя двулевка на ези-тура :D
    Ambilight никога не съм ползвал, но съм виждал и ми харесва. Свикнал съм донякъде с горния Pana винаги да има лека светлина зад ТВ-то, по разбираеми причини... От друга страна LG-то е бъкано с доста неща, до които не знам дали някога няма да опра. С Android също съм свикнал, за мен лично е + да мога да си слагам, каквото ми е кеф (почти). WebOS не съм пипал досега, но чета предимно положителни отзиви. Дистанционното на philips, като че ли по- ме радва, най-вече с наличието на кбд на гърба.
    Положителни мнения срещнах за P5 във Philips-a, най-вече за motion обработката и SD. Не съм сигурен доколко липсата на Dolby vision ме притеснява...

    Последно казвам за какво ще се ползва най-вече - Предимно 1080P и 4К рипове PS4 pro gaming, както и PC gaming, по рядко. Ще бъде вързан по LAN с рутера Xiaomi R1D с шернат 1TB.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 114 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе