Страница 17 от 112 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #241

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Според мен, ако ОЛЕД се ползва от нормално работещ човек, който гледа тв сутрин и вечер,едва ли след една година ще има каквито и да било проблеми.
    Ако цял ден се гледат новините, по добре LED.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #242

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Означава ли, че е опасно да се гледат филми със субтитри? Защото въпросният потребител изглежда е получил отпечатване/прогаряне от субтитрите...
    Проблем са всички статични изображения, които стоят продължително време...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #243

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Субтитри на черен фон или такива без фон?

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #244

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    Проблем са всички статични изображения, които стоят продължително време...
    Това е ясно, но субтитрите не са точно статични, защото се сменят, но в същото време са на една и съща част от екрана и са все бял цвят в 99%... Би било проблем ако се намират на черната лента, а не върху самата картина. Вече не знам вградените плеъри при различните марки OLED телевизори къде изобразяват субтитрите и дали имат опция за промяна на позицията им. На Samsung се изобразяват точно в най-долната част, т.е. върху черната лента, и не може да се местят...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #245

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Мисля, че в тази тема трябва да пишат хора реални ползватели на Олед телевизори. А не кой какво бил чул и видял. Какви прогаряния какви отпечатани субтитри и т.н приятели. Първо, кой нормален би си взел Олед за 3000 лв и да гледа по цял ден Нова тв. Второ, този телевизор сам те кара да сменяш източникът на картина, понеже всичко с добро качество изглежда добре. Но всеки себе си знае и не натрапвам мнение, макар да имам Олед и Лед(Sony x9....) което смятат доста хора за върха. И да... Виждам разликата и то осезаемо.Така че, или даваш 3 бонбона за олед за гледаш качествена картина или си вземаш лед за 1000 и си пускаш Нова. Лек ден
    cable, Rumb@ta и kar4o73 харесват това.

  7. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    426
    #246

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70 Виж публикацията
    Мисля, че в тази тема трябва да пишат хора реални ползватели на Олед телевизори. А не кой какво бил чул и видял. Какви прогаряния какви отпечатани субтитри и т.н приятели. Първо, кой нормален би си взел Олед за 3000 лв и да гледа по цял ден Нова тв. Второ, този телевизор сам те кара да сменяш източникът на картина, понеже всичко с добро качество изглежда добре. Но всеки себе си знае и не натрапвам мнение, макар да имам Олед и Лед(Sony x9....) което смятат доста хора за върха. И да... Виждам разликата и то осезаемо.Така че, или даваш 3 бонбона за олед за гледаш качествена картина или си вземаш лед за 1000 и си пускаш Нова. Лек ден
    доколкото знам стотиците,а може би и хиляди потребители на запад от нас,които притежават ОЛЕД телевизори,не гледат НОВА или нямат нашето "качество" на програмите...но въпреки това имат призрачни отпечатъци по екрана или други такива екстри.....
    Leo Rojas одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #247

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    А с какво обикновените LED телевизори са по-добри от OLED, при положение че ресурсът на AV панелите едва достига 8000 часа, а на IPS е почти двойно по-малък? Цените на хубавите QLED и OLED модели не са много различни?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #248

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    доколкото знам стотиците,а може би и хиляди потребители на запад от нас,които притежават ОЛЕД телевизори,не гледат НОВА или нямат нашето "качество" на програмите...но въпреки това имат призрачни отпечатъци по екрана или други такива екстри.....
    Ако получа на моя Олед каквото и да било прогаряне, няма да спестя критика. Това че ползвам такъв, няма да ме спре да казвам плюсоввте и минусите на технологията. Засега всичко е ок, но времето ще покаже
    cable одобрява това.

  11. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #249

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз моя олед го ползвам по 12 часа на ден, работи по цял ден на А1 кабелна няколко канала. Проблем с прогаряния нямам засега.

    За да се получи бърн-ин, доколкото съм чел отзиви, би трябвало да се гледа постоянно HDR със статични елементи или на максимална яркост статични елементи. (особено ако статичните елементи са в ярки цветове)

    В реални условия е много трудно, понеже да максимална яркост картината е доста натоварваща за очите (примерно Vivid mode).

    При нормално ползване, дори да се появят някакви дефекти след години, те могат да се забележат слабо само на едноцветни заливки, така че повечето хора дори няма да разберат.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #250

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70 Виж публикацията
    Мисля, че в тази тема трябва да пишат хора реални ползватели на Олед телевизори. А не кой какво бил чул и видял. Какви прогаряния какви отпечатани субтитри и т.н приятели. Първо, кой нормален би си взел Олед за 3000 лв и да гледа по цял ден Нова тв. Второ, този телевизор сам те кара да сменяш източникът на картина, понеже всичко с добро качество изглежда добре. Но всеки себе си знае и не натрапвам мнение, макар да имам Олед и Лед(Sony x9....) което смятат доста хора за върха. И да... Виждам разликата и то осезаемо.Така че, или даваш 3 бонбона за олед за гледаш качествена картина или си вземаш лед за 1000 и си пускаш Нова. Лек ден
    Защо тогава не написа какво се случва като се гледат филми със субтитри... защото у дома това се гледа, тъй като не всички разбират други езици. Аз не съм собственик и потребител на OLED, но силно се замислям следващият телевизор да е такъв. Също и телевизия се гледа (включително и нова), но не се гледа един канал по няколко часа, така че отпечатване от телевизиите не ме притеснява. Основно ще се ползва за HDR филми и игри, и ако знам, че ще получа някакво отпечатване от субтитрите, може би силно ще си помисля дали да е такъв следващият телевизор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #251

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Субтитрите ми излизат на самия кадър, не са в черните полета (ако филма има такива) И забравих да спомена, че в менюто има опция за яркост на логото на съответния канал.Не знам, както казах времето ще покаже. Все пак от два месеца го имам и не претендирам за точност.Окото свиква със всичко съм забелязал. Сега като си лягам и мина от Оледа в хола към Сонито в спалнята и в първия момент виждам разликата, но след малко и там ми харесва. Че така
    Този пост е редактиран от pgv70; 08-01-19 в 13:41.
    Frost одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #252

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    >Frost....това което си чел за субтитри според мен е за реклами вървящи по цял ден по някои програми като субтитри...Нормалните субтитри във филмите стоят по няколко секунди и постоянно се сменят и едва ли в тях е проблема.Така си мисля аз поне....Не мисля да пущам заливки и да се тормозя с евентуално еди кво си...Ако то се появи в нормално гледане е друга работа.Както при нормално гледане на edge led тв напр. виждам светене в краищата,без заливки и без да се вглеждам за това.
    >pgv70 На какъв тв имаш опция за яркост на логото?....
    п.с. Всъщност видях,че е на B8.Не знам на моя B6 има ли.Къде се намира тази опция?То не знам за прогаряне,ама някои лога напр.diema sport са толкова гадни(като една голяма буца ,която скрива не малка част от екрана и вместо да гледаш футбол ....),че не ми се гледат твърде.
    Този пост е редактиран от cable; 08-01-19 в 15:03.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #253

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >Frost....това което си чел за субтитри според мен е за реклами вървящи по цял ден по някои програми като субтитри...Нормалните субтитри във филмите стоят по няколко секунди и постоянно се сменят и едва ли в тях е проблема.Така си мисля аз поне....Не мисля да пущам заливки и да се тормозя с евентуално еди кво си...Ако то се появи в нормално гледане е друга работа.Както при нормално гледане на edge led тв напр. виждам светене в краищата,без заливки и без да се вглеждам за това.
    >pgv70 На какъв тв имаш опция за яркост на логото?....
    п.с. Всъщност видях,че е на B8.Не знам на моя B6 има ли.Къде се намира тази опция?То не знам за прогаряне,ама някои лога напр.diema sport са толкова гадни(като една голяма буца ,която скрива не малка част от екрана и вместо да гледаш футбол ....),че не ми се гледат твърде.
    Довечера ще видя къде беше точно и ще ти пиша на лично. Да, с B8 съм

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #254

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >Frost....това което си чел за субтитри според мен е за реклами вървящи по цял ден по някои програми като субтитри...Нормалните субтитри във филмите стоят по няколко секунди и постоянно се сменят и едва ли в тях е проблема.Така си мисля аз поне.....
    Във видеото на 6:45 се споменава точно за потребител, който има отпечатване на субтитри и споменават, че тв е на 7100 часа.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #255

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да,сега видях къде.Има отпечатване ,но малко бързо говори за да рабера какво обяснява.Дали това са субтитри от филми или гледане на новинарски канал с реклами или инфо за валути и др. Щото има и такива.Имат си пари,оставят тв цял ден(няма нищо лошо,ще си купят друг) и после показват последици...И след няколко секунди нещо казва,че при ''нормално използване''...ама както казах при тази скорост не му разбирам всичко.Ако има някой напреднал с английския може да каже....
    p.s.Доколкото разбирам,казва,че е след оставяне на тв-ра дълго време със субитри...и после ''ако гледате със субтитри time to time''...,но нека някой преведе дословно.
    Този пост е редактиран от cable; 08-01-19 в 17:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 112 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе