Страница 16 от 112 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #226

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Няма и да му кажа, кое е по-добро за него, той сам ще си прецени. Идеята е да му кажа какви недостатъци би очаквал при покупката и на двете. И аз съм киноман но понякога телевизора ми цял ден предава нова телевизия. Но аз съм информиран, че ако си купя ОЛЕД ще имам проблем с отпечатано лого. Такава е и идеята на форума хората да се информират за неща, които в магазина целенасочено ще пропуснат да им кажат.

    Всъщност Самсунг ми смениха панел с неравномерна подсведка.
    Локалното затъмнение на много телевизори прави черното толкова черно колкото се очаква.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #227

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    всеки който каже мисля да си купя OLED няколко човека веднага скачате
    не това ще прогори и не се покрива от гаранцията...

    но и дума не споменавате за проблемите при LCD които си идват още с покупката
    мнението ви е манипулативно поради ваши си някакви пристрастия

    локалното затъмнение може да прави черното колкото ти очакваш
    но не и колкото аз очаквам

    досега не е имало случай да видя черно при LCD което може да се конкурира с черното на плазма или OLED
    така че това кой какво очаква си е индивидуално при всеки

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #228

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте и за много години на всички. Рядко пиша, но ви чета честичко и вече не се сдържах.Преди месец си взех LG 55 OLED B8PLA.Беше четене отново на всички теми по въпроса и голямо залитане от една посока на друга.Следях с интерес мненията на Христослав и още двама трима колеги.След едномесечно гледане мога да споделя мнението си за този избор.Изключителен контраст и цветове, хубав звук и дизайн. Калибрирах си картината и всичко заспа. Плеяра чете всичко (или поне това какво това имам)бързо действие без замисляне.Минуса според мен е при филмите че ми изглеждат някак си документални. Иначе спортни предавания се гледат уникално, като тенис и футбол. Изключително съм доволен от покупката и нямам никакви следи от прогаряне или каквото и да било. Лек ден

  5. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #229

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Честито! Ако филмите ти изглеждат по- този начин трябва да изключиш TruMotion.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #230

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря колега, ще го направя да видя дали ще има ефект. Само да не се промени излъчването при спорта.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #231

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е те за филми са други настройките обикновено , а и не гледаш ли от различни източници?
    Ако все пак е един и същ източника за филми и спорт , то просто ще ги изключваш като гледаш филм.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #232

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да, затова говорих. За филми от HBO пример а не от друг източник. Ок, разбрах вече да го изключвам. Благодаря за съвета, иначе днес сутринта гледах малко тенис от Бризбейн. Е няма такава картина просто, но стига съм го хвалил да не стане сакътлъкЛек ден

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #233

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    локалното затъмнение може да прави черното колкото ти очакваш
    но не и колкото аз очаквам

    досега не е имало случай да видя черно при LCD което може да се конкурира с черното на плазма или OLED
    така че това кой какво очаква си е индивидуално при всеки
    Какво се вманиачавате толко по тва черно? черни филми ли гледате черен футбол ли гледате?? черно та черно за кво ви е тва черно и вие не знаете ... Най-важното за един телевизор е да има хубави цветове и плавна картина изобщо на никой не му пука колко нюанса на черното има само некви глупости пишете ...
    ntool одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #234

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е как ще го гледат на финалните надписи.

    Важно е но не чак толкова. Има и по-важни!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #235

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Какво се вманиачавате толко по тва черно? черни филми ли гледате черен футбол ли гледате?? черно та черно за кво ви е тва черно и вие не знаете ... Най-важното за един телевизор е да има хубави цветове и плавна картина изобщо на никой не му пука колко нюанса на черното има само некви глупости пишете ...
    В случая глупостите ги пишеш ти ...
    cable одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #236

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Какво се вманиачавате толко по тва черно? черни филми ли гледате черен футбол ли гледате?? черно та черно за кво ви е тва черно и вие не знаете ... Най-важното за един телевизор е да има хубави цветове и плавна картина изобщо на никой не му пука колко нюанса на черното има само некви глупости пишете ...

    ако си бе спестил мнението нямаше да се изложиш така...
    cable одобрява това.

  14.  
     
  15. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #237

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Черното е важно за добрия контраст. И аз съм доволен от моя Б8 засега.
    cable одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #238

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Няма и да му кажа, кое е по-добро за него, той сам ще си прецени. Идеята е да му кажа какви недостатъци би очаквал при покупката и на двете. И аз съм киноман но понякога телевизора ми цял ден предава нова телевизия. Но аз съм информиран, че ако си купя ОЛЕД ще имам проблем с отпечатано лого. Такава е и идеята на форума хората да се информират за неща, които в магазина целенасочено ще пропуснат да им кажат.

    Локалното затъмнение на много телевизори прави черното толкова черно колкото се очаква.
    Щом по цял ден гледаш Нова тв(нова и е само името,иначе картината и е от миналия век),разбира се не ти трябва OLED!!!Даже къв да е led 32''е много.
    Локалното затъмнение на малко тв-ри(на много малко!) прави черното колкото се очаква(VA/FALD/повече от 100 зони на затъмнение....желателно е 500),но тези тв-ри са толкова скъпи,че никога няма да си купиш,дори и да ти дадат 10 год. гаранция.а пък и черното не им е колкото на OLED,нито картината,виж долу оценките в специализирания сайт,къде са OLED и всички останали по картина.
    А пък ''това черно'' както се изразява един колега,не е за да гледаш черно(тъмно),а за да увеличи контраста и от там възприемането за дълбочина и цялостния образ,вместо сиво и мъгла в картината ,когато го няма.Който не му е ясно,трудно ще му обясня,трябва да седне и да гледа.
    Заб. първата оценка''total'' е общо,във втората колона са оценките за картина.Като чукнете в/у показателя може да подреждате класирането според който показател желаете.


    За настройката ''спорт'' колеги си има отделен бутон на ''magic remote'',вкл. и изкл.Аз съм настроил една за филми .концерти и предаваня и една за спорт и от дистанционното много лесно се сменят....


    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 07-01-19 в 13:58.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #239

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #240

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Означава ли, че е опасно да се гледат филми със субтитри? Защото въпросният потребител изглежда е получил отпечатване/прогаряне от субтитрите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 112 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе