Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree8Одобрявам

Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #16

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ясно, но такъв телевизор не намирам, все пак става въпрос за пазар втора ръка и не е като отида в магазина... Иначе е идеален, точно това търся, има всички видове входове... Пратиха ми снимки на един гореспоменат телевизор за 90 лв. Вижда се, че има отредено място за компонентен вход, но явно при друг модел...
    https://www.dropbox.com/sc/4uxf87y0j...FCAAYyNMCH4a#/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #17

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ще видя довечера или утре ако мога да му пусна някакво тест изображение , но общо взето няма смисъл - много е зле . Моя първата година беше добре , но после прогресивно се влоши положението и всякакви опити в сервизното не успяваше да компенсират , а и същото се отнася за другите "тънки" модели на Самсунг - балдъзата има 29" и той е така. Иначе е бъкан с екстри и особено PIP с 2 тунера ...
    Гледам има някакви Нео 32" LCD-та - не е ли по-добре да се насочиш към такъв - поне от към поддръжка на сигнали за HDMI няма да имаш проблеми , пък и 2 год. гаранция ...

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #18

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Искам HD CRT, защото предлага най-доброто от двата свята, така да се каже. За Playstation 2 е ясно, че е правен за CRT телевизори, а така с компонентен кабел хем ще мога да се насладя на игрите с прогресивно сканиране, хем тези, които са 480i пак няма да изглеждат зле като на плазмен/LED телевизор (лично съм свързвал с компонентен кабел PS2 към плазмата от подписа и 480i/576i изглеждат доста зле, при положение, че е стар модел и то с ниска резолюция 1024x768). А в същото време ще свържа и HD тунера към HDMI входа, и така...
    Този пост е редактиран от Frost; 04-10-14 в 13:42.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #19

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Frost,
    Имай предвид, че 32PW9551/12 е с изцяло цифрово шаси, предполагам близко по състав до тогавашните LCD (2006) на марката.
    Не съм го пробвал на игри / PS, но на качествен сигнал от DVD (Pioneer & Philips) и TV HD Tuner Thomson THT505 се справя доста добре.
    Tестовия сигнал, който си дал, се изобразява 95%. Т.е. малко е орязан от всички страни. Последните вертикални линии леко са извити навътре към центъра. При нормална картина не се забелязва този дефект. Нямам в момента качествен фотоапарат, за да снимам.
    Звукът му не е нещо впечатляващо. При директно сравнение с 2005 Philips 32PW9520/12 (с цифрови модули, но не изцяло цифрово шаси) 32PW9520/12 Philips Cineos widescreen TV 32PW9520 81 cm (32&#34 100Hz digital scan with Pixel Plus 2 - Philips Support отстъпваше като качество на картината. Все пак "баткото" беше с Pixel Plus 2.
    Не знам дали има много продадени бройки от 32PW9551/12, но има невалидни вече обяви от 2011 на цена от 450лв. Нямам представа каква е реалната в момента.
    Честно казано, бих ти препоръчал лично да видиш телевизора, преди да го купиш.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 04-10-14 в 23:41.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #20

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ето този ми изглежда такъв модел, питах на съобщение, но няма отговор... Но дори и да е такъв, никога няма да дам тези пари.
    Телевизор и барче - 59172304 | Електроника, битова техника - Телевизори, DVD плейъри, приемници

    Иначе в момента съм с JVC 4:3 28" 100Hz, но доста маже, може би е от първите модели със 100Hz. Иначе като картина през RGB е доста добре, може би ако беше 16:9 нямаше и да искам друг телевизор. Та, и при него има изкривявания в краищата, но не е нещо дразнещо толкова (като при Slim Fit), затова пък overscan-ът е доста.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #21

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Да, скъпичко го продават...
    Ти колко смяташ, че струва подобен телевизор? Моят беше около 1235лв. (не помня точно), когато го купувах лятото на 2006.
    Overscan-ът се регулира от сервизното меню, но не ми се занимаваше.

    JVC някога произвеждаха много хубава техника. Особено TV и VHS. Всичко обаче е минала слава, както и при всички марки, за съжаление!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #22

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Знам, че нов е струвал доста... Но това е било преди близо 10 години. Сега за същите пари спокойно се взима LED. И плазмата 2007 струваше 2000+ лв. но сега едва ли може да й се вземе повече от 250-300 лв. при положение, че има нови модели плазми за около 600-700 лв. Като цяло и цената също определяща, за да се насоча към CRT. Аз лично повече от 150 лв плюс-минус 10-15 лв. не бих дал. Ще чакам, ако се появи нещо, а за това време ако събера повече пари, ще си взема нещо по-модерно, или ако изкочи някой евтин 16:9 CRT... не че няма, но още не ми се бърза.
    32" Продавам Телевизор - 30044505 | Електроника, битова техника - Телевизори, DVD плейъри, приемници
    28" Телевизор - 50834057 | Електроника, битова техника - Телевизори, DVD плейъри, приемници

    Добре, а според вас колко трябва да струва такъв телевизор сега?

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #23

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Не ти трябва този сандък. 32" ще тежи минимум 32 кг. От тази гледна точка, ако се праща по куриер, само за него ще дадеш сумати пари.
    За HD резолющия просто забрави. То може да има входове всякакви, ама като идеш до кинеакопа, му се вижда решетката, къде ще ги побере тези 1080 пиксела?
    Оттук и това, че разваля очите от близо...
    И последно кинескоп на 10 години, не се знае колко жовот му остава, и със сигурност вече ще е поизбелял...

    Но ако все пак искаш да даваш пари за допутопна техника, обиколи сервизите и заложните къщи около теб. След цифровизацията много хора им биха шута
    Този пост е редактиран от glowndark; 05-10-14 в 11:02.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #24

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Philips-а е 50кг и е модел 2006, т.е. 8 годишен. Цифровите видео източници го разпознават автоматично по HDMI като 1080i. На същата възраст са и обсъжданите преди това самсуняци. Ето едно клипче от Vimeo.com http://vimeo.com/40242565
    В заложните къщи можеш да намериш доста неща, но какво им е състоянието, окомплектовката и особено произхода никой не знае. По-скоро погледни в магазините за техника втора употреба, ако някъде са останали все още телевизори от Западна Европа - Philips Match Line / Cineos, Metz, Nordmende, Thomson. Само ще трябва да си набавиш дистанционно пълен заместител, защото просто липсва в "доставката". Без него не са достъпни пълните настройки на ТВ. Sony ги пропусни, защото правят проблеми с цифровия блок за 100Hz на цена миналата година около 250лв. Иначе Sony 32/36HQ100 http://www.cinenow.co.uk/products/5277-sony-kv-32hq100 са перфектни TV, но и те май нямаха HDMI. Колега от форума ми предлагаше 32" с оригиналната Sony поставка за 250лв., точно заради проблем в блока.

    Не знам за състоянието на кинескопите, но с Еко изискванията и въвеждането на безоловния припой в EU, първите серии с него на почти цялата електроника си правят проблеми, причинени от "студени" спойки.

    Frost,
    За до 150лв. от обяви можеш да се набуташ с някой 10+ годишен таралясник, в отчайващото състояние на Panasonic-а (1999 набор), който си посочил от OLX.
    Написах ти цената като нов на Philips-а само за да се ориентираш. На нейна база можеш да пресметнеш примерно 20-30%, т.е. някъде между 250 и 370лв. според състоянието му.
    Ако мога с още нещо да ти помогна, пиши ми!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 05-10-14 в 20:20.
    Frost и svetlio1 харесват това.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #25

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Не знам, толкова пари ще ми се свиди да дам... А днес попаднах на това телевизор samsung - 59285290 | Електроника, битова техника - Телевизори, DVD плейъри, приемници За тях мнение? А и е във Варна, и за малко пари т.е. мога да го видя на място, а и почти съм сигурен, че няма компонентен вход, но все пак... Иначе тук във Варна се сещам само за един магазин, предлагащ вносна техника - Технохит. Някой друг магазин да знаете?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #26

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Силно ме съмнява да е "5 годишен" ,но не пречи да го огледаш - идеалният вариант е да се види на живо .

    п.п. Дано има асансьор ,че като гледам е на някой от горните етажи и ако ти хареса ...
    iwan33 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #27

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Не мога да разбера що за обяви са това, където не е посочен модела на телевизора?
    Никаква информация, все едно продават зеленчуци. За дистанционно нищо не пише, а и от снимката нищо не може да се види...
    Този самсуняк е на 5 години, ама умножени по две. Това е модел преди първата серия SlimFit (WS-32Z306), т.е. от 2004-2005.
    Да не говорим, че ако е стоял точно там м/у двата прозореца е хванал "тен"... А и цената му ми се вижда ниска. Малко по-надолу има обява за 29" за 140лв.

    Телевизори втора употреба | ClassBG.EU До пазар "Левски". Сега го намерих с Гоогле.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 05-10-14 в 22:47.

  16. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #28

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ще му хвърля едно око тези дни, поне е наблизо. Иначе почти всички обяви за телевизори са такива... описание тип "32 инча, работи перфектно, почти не е ползван..." и тем подобни, че се налага да пращам съобщения със запитвания за модела и какви входове има, щото те и това не снимат повечето. Ще отида и до магазина, но като гледам там има само LCD LED, но може пък да има нещо интересно от тях.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #29

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Едно време "вносителите" на електронна скрап я караха първо на ремонт в сервизите.
    Питай и там, може да излезе нещо или да те насочат към магазин.
    Според мен няма смисъл да си губиш времето със самсуняка, но ти си знаеш.

  18. tin
    tin е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #30

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор.
    От sstambii във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 23-12-14, 21:22
  2. Избор на телевизор!
    От Радослав Симеонов във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-04-14, 14:23
  3. Избор на телевизор ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 18:05
  4. Избор на телевизор до 700 лв.
    От keleshko във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-12, 19:26
  5. Избор на телевизор !
    От bat_Valio във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе