Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43
Like Tree8Одобрявам

Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #31

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Сдобих се със Samsung-а, отидох, видях, купих... Просто за тези пари ми е идеален, аз даже като казах на жената, че ги продават по 100-150 и нея я хвана яд, че за толкова малко го е пуснала. Та, имам въпрос(и), как да вляза в сервизното меню, за да оправя overscan-а, геометрията е добре, дори JVC-то кривеше повече, съответно после как да запаметя настройките и да изляза от менюто, как е най-добре да калибрирам, с някой DVD диск...?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #32

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Честито!
    Ако напишеш модела, може ди да ти се помогне!

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #33

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Samsung WS-32Z068P или WS-32Z68P, отзад пише WS-32Z068P, но в интернет намирам по-лесно информация с WS-32Z68P...

    edit: Влязох в менюто (снимах оригиналните стойности), опитах да оправя малко картината, overscan-ът намаля, но сякаш се поизкриви повече геометрията. А и как да стане, че да покаже един от AV входовете докато е в менюто, защото като вляза и директно превключва на TV сигнал, а там няма нищо, а от PS2 ще пусна някакво изображение или диск и ще е по-лесно?
    Този пост е редактиран от Frost; 07-10-14 в 13:51.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #34

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Мисля ,че не ставаше и трябваше по RF да се пускат таблици и т.н. - поне аз се сещам ,че ползвах един сат. приемник за тая цел .

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #35

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Добре, ще стане ли с преходник от RCA към RF т.е. от жълтия композитен чинч към антенен? А може ли да се натрои и за NTSC сигнал, защото ако при PAL е добре, при NTSC картината стои изместена вляво...?
    Този пост е редактиран от Frost; 07-10-14 в 22:01.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #36

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ще трябва да пробваш сам - нямам спомени да съм правил такива експерименти .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #37

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Frost нали знаеш, че повечето игри на за пс2 са 4:3, а другите които са 16:9 са направени без загуба да вървят на "квадратни" монитори.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #38

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    ... които са 16:9 са направени без загуба да вървят на "квадратни" монитори.
    Това не го схванах. Дори и за тези, които са само 4:3 има начин... Примерно widescreen hex codes and patches for ps2.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #39

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Сещам се за god of war 1. В опциите има да си избереш 4:3 или 16:9, но широкоекранния режим не ти дава повече (проверено) т.е. не използва пространството пълноценно by design, а просто го има. Докато native 16:9 игри като за пс3 ако ги орежеш до 4:3 вече е проблем. Не съм играл всички игри, но при по-ранните е така.

    edit: сега като се разтърсих https://www.youtube.com/watch?v=Q3gs-vik-1c 4:3 512:448 16:9 704:396 т.е. 229к vs 278k пиксела даже има увеличение на резолюцията което е ок.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #40

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Ето, затова дадох този сайт, има "фикс" за истинско 16:9 дори и за God of War, виж скрийншотите. Лично съм го тествал и няма изрязване отгоре и отдолу... че се отклонихме от темата.
    widescreen hex codes and patches for ps2

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #41

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Добре, ще стане ли с преходник от RCA към RF т.е. от жълтия композитен чинч към антенен? ...
    Според мен няма как да стане подобен преход освен ако няма електроника в него, която да преобразува сигнала. Жълтият чинч пуска PAL (да речем), RF иска радио сигнал, т.е. PAL, "качен" на радиовълна (антена)... По-скоро ако имаш записващо видео с чинчов видео вход, да пуснеш таблицата на видеовхода на видеото, и да ползваш радиоизхода на видеото за подаване на сигнал към ТВ. За целите на геометрията би трябвало да свърши работа.
    Smash, Frost и svetlio1 харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #42

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Да, аз като пуснах поста и след някво време се замислих, че няма как да стане... Просто объркването ми дойде от конзолите от 90-те, които имаха кабел чинч-коаксиал, но при тях просто по чинч излиза RF сигнал. Намерих RF кабел за PS2 за 5 лв., освен него да си купя и така... Друго забелязах, че в ъглите или поне в горните два картината е малко замазана. Това оправя ли се от сервизното меню или просто промяната на геометрията влияе и на фокуса?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #43

    Отговор: Избор на CRT телевизор. Има ли смисъл?

    Просто кинескопа си заминава! Това не е възможно да се оправи от сервизното.
    Когато загрее оправя ли се разфокусирането?
    Провери дали нямаш разслояване на 3-те основни цвята на екрана. Най-силно се забелязва в ъглите,
    примерно бялото лого на bTV или някакви бели надписи в края на филм, субтитри.
    А ако има и в центъра, работата е много зле.
    Но към ТВ 2004 набор за 70лв. не можеш да имаш високи изисквания...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на телевизор.
    От sstambii във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 23-12-14, 21:22
  2. Избор на телевизор!
    От Радослав Симеонов във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-04-14, 14:23
  3. Избор на телевизор ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 18:05
  4. Избор на телевизор до 700 лв.
    От keleshko във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-12, 19:26
  5. Избор на телевизор !
    От bat_Valio във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе