Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Едно приятелче ме разпитва за телевизори - размер 55 (49 компромисно). Бюджетът му е до 1500 лева.
Има ли добри варианти в този диапазон, към момента гледам XF9005 (с ясното съзнание, че вече е стар модел) и Hisense U8QF?
Съответно има и вариант да вземе по-евтин телевизор (около 1000-1100), а с останалите да си взима друга техника, която му е нужна.
Не знам обаче вече в по-ниските бюджети дали има нещо, което изпъква или каквото се вземе е горе-долу едно исъщо.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Drago9205
Освен XF9005 виж и
Hisense 55U8QF
Samsung QE50Q80TAT
И при двата модела имаме ограничено количество приложения
Китайските марки телевизори не са новост в България, просто давам пример с Skyworth, TCL. Скоро обаче предлагането им у нас може значително да се разшири. Други марки от Далечния изток планират да въведат телевизори в своята оферта или - ако вече ги продават - да разширят покритието си и на други пазари. Да видим какво предлагат и какви са шансовете им.
Две китайски марки, които все още не присъстват на телевизионния пазар, но скоро обявиха навлизането си на пазара:
Huawei,
Oppo.
На свой ред ето списък с китайски марки, които вече продават телевизори:
Changhong - https://eu.chiq.com/ (сега само в Чехия, Германия, Франция, Англия)
Haier - https://www.haier.com/index.html
Hisense,
Konka,
OnePlus,
Skyworth,
TCL,
Xiaomi.
В България се продават - Hisense, TCL, Skyworth, Xiaomi.
Може би скоро и Haier,
Не е необходимо те да бъдат въвеждани по-широко, тъй като повечето от тях, са добре познати на потребителите и любителите на смартфоните, така че предоставям само основни данни.
Кратко представяне на марките
Дата на създаване, централа на управление и годишен доход:
Hisense: 1969 г., Qingdao, 35 милиарда долара.
TCL: 1985 г., Huizhou, 46 милиарда долара.
Huawei: 1987 г., Shenzhen, 122 милиарда долара
OnePlus: 2013 (собственик: Oppo), Shenzhen, 2 милиарда долара
Oppo: 2001 г. Dongguan, -
Xiaomi: 2010 г. Beijiing, 25 милиарда долара.
Защо гореспоменатите компании решиха да навлязат на телевизионния пазар?
Има много причини:
- успех на други китайски марки (Hisense, TCL, Konka, Skyworth),
- стремейки се да разширят асортимента и по този начин да се присъединят към лидерите на пазара за RTV и домакински уреди(AGD), като Samsung или LG,
- лесен достъп до компоненти (Китай има най-много фабрики за LCD панели в света),
- близко местоположение на компании, които проектират и произвеждат телевизори по поръчка (ODM / OEM).
Последната причина е особено важна. В Китай и близкия Тайван има много компании, които не само произвеждат телевизори по поръчка, но също така са в състояние да ги проектират от нулата в съответствие с насоките на клиента. Най-големите от тези ODM и OEM производители са:
1. Foxconn Electronics (произвежда за Sony и Sharp),
2. TPV Technology (произвежда за Vizio и LG),
3. TCL SCBC (произвежда за Xiaomi),
4. Shenzhen MTC,
5. Chonqing HKC,
6. Gaochuang Suzhou Electronic,
7. KTC Technology,
8. Express Luck Technology,
9. Innolux (произвежда за Vizio и Xiaomi),
10. Amtran Technology,
11. Compal.
Например мнго от европейските магазини предлагат телевизори на марки, чийто бизнес модел се основава на използването на този вид услуга. Това са например модели на германския Skymaster или на Kruger & Matz (Lechpol).
Oppo
Oppo обяви първите си телевизори под формата на моделите S1 и R1, предназначени за Китай. Моделът от висок клас може да се похвали с функции като 120Hz, HDMI 2.1, 1-секундно време за зареждане и 8K поддръжка.
Преди около месец Oppo потвърди, че планира да навлезе на телевизионния пазар. Сега компанията обяви първите си телевизионни модели; при пускането на пазара, предназначени само за вътрешния пазар на Китай.
https://www.oppo.com/cn/accessories/oppo-tv-s1/
LCD телевизорите е малко вероятно да разклатят пазара или да издигнат качеството на картината до нови висоти, но те са пълни с някои интересни функции - някои от които не се срещат в типичните телевизори.
Например, телевизорите на Oppo поддържат 8K видео декодиране, въпреки че имат 4K екрани. Очевидно е, че съдържанието в 8K трябва да бъде намалено до 4K, но все пак може да спечелите нещо, захранвайки телевизора с по-висококачествени изходни материали. Той е активиран от чипсета MediaTek MT9950 (или MT9652 в по-евтините модели R1), който също се предлага с 8,5 GB RAM, 128 GB памет и 1 секунда време за зареждане.
Представете си това в телевизори с Android, продавани в Европа и САЩ - повечето от които също се захранват от чипсети MediaTek.
Oppo заяви, че 65-инчовият модел S1 от висок клас разполага с
- 4K, QLED
- 120Hz + VRR променлива честота на опресняване(48-120Hz)
- MEMC: 120Hz динамична компенсация
- NTSC120% ултра широка цветова гама
- Dolby Vision / HDR10 + / HDR10 / HLG
- 210 зонова подсветка
- 1500nit пикова яркост
- WiFi 6,
- HDMI 2.1
- 85W 5.1.2-канална система високоговорители Dolby Atmos разработена в партньорство с Dynaudio.
- Сертифициран за слаба синя светлина: TÜV Rheinland сертификация за слаба синя светлина
Телевизорите работят с операционна система ColorOS, но ако Oppo реши да пусне телевизорите си в международен план по-късно, те най-вероятно ще се захранват от различна операционна система. Китайските марки са склонни да използват модифицирана версия на AOSP (Android Open Source Project) в телевизори, продавани на местно ниво, и официалната версия на Google за Android TV в международен мащаб.
https://www.coloros.com/en/
ColorOS 11 е базирана на Android 11
Понастоящем телевизорите са запазени за китайския пазар, където 65-инчовият Oppo S1 струва 8000 юана (1200 долара), а 55- и 65-инчовият модел R1 3300 и 4300 юана (500/650 долара). Oppo вече е в играта, така че не се изненадвайте, ако след няколко години видите телевизор с марка Oppo в Европа.
https://www.oppo.com/en/choose-site/
OnePlus
Що се отнася до тази сравнително млада марка (припомням: тя е създадена през 2013 г.), OnePlus има големи амбиции. Философията на компанията е да предлага технически усъвършенствани продукти на по-ниска цена от конкуренцията. При смартфоните компанията е постигнала видим успех, докато телевизионният сегмент иска да завладее с Q1 серията. Настоящата оферта на индийския пазар включва два модела Q1 и Q1 Pro. Ето параметрите на по-скъпия Q1 Pro:
OnePlus TV 55 Q1 Pro:
- диагонал: 55 инча,
- исплей: LCD VA,
- подсветка: FALD,
- широка гама от цветове,
- дисплей: 60Hz,
- уплавняване на картината - MEMC,
- Android OS.
Класът на модела Q1 Pro се демонстрира не само от елегантното метално дистанционно управление с тъчпад ... Но също така и изскачаща звукова лента с шест драйвера.
В допълнение, два допълнителни баса са поставени в задната част на корпуса
Цялото нещо в Индия струва 99899 рупии. Всичко това за телевизор с луксозни стремежи и вероятно над средния звук, но също така.. матрица от клас 60Hz. Има ли OnePlus 55Q1 Pro шанс за успех тогава? Трудно е да се каже, но без спад на цените е малко вероятно, особено след като на тази цена този LCD телевизор ще трябва да се конкурира с 55-инчови OLED от марки като LG, Philips или Panasonic.
В този случай, европейският потребител би ли решил да закупи 55-инчов от начинаещ производител, като има избор на тази цена не само от OLED, но и усъвършенствани телевизори с многозонова подсветка, например от Sony? Вероятно търговците на OnePlus са наясно с това и може би това е причината Q1 Pro да не е в европейските магазини.
Въпреки това, OnePlus TV със сигурност е изключителен продукт и нещо, за което много се говори, например в Индия. Ето два видеоклипа, посветени на този модел:
https://www.youtube.com/watch?v=4_gC...ture=emb_title
Във второто видео авторът прави сравнение със съперници от Sony и LG:
https://www.youtube.com/watch?v=H4XeygnzHo4
Huawei
https://www.huawei.com/ch-en/corpora.../huawei-europe
https://www.huawei.eu/
https://consumer.huawei.com/ae-en/co...topicId_72460/
Телевизорите ще бъдат достъпни предимно на китайския пазар. Все още не се знае нищо за въвеждането им в продажба в Европа
Xiaomi
Този производител вече има много успехи зад гърба си. През 2018 г. тя имаше 15% от китайския телевизионен пазар, а през 2019 г. достави над 10 милиона телевизора на същия пазар. Ако влезем в официалния европейски уебсайт на Xiaomi, за съжаление няма да намерим телевизори там. Те обаче могат да бъдат намерени, например, на
https://xiaomi-shop.bg/index.php?rou...product_id=124
Интересното е, че по предложението на модела Mi TV 4S V53R има и някои много негативни мнения на клиенти:
слезте надолу по страницата от линка
https://allegro.pl/oferta/telewizor-...productReviews
https://allegro.pl/oferta/telewizor-...productReviews
Hisense и TCL - прилики и разлики
Въпреки че идват от една и съща държава и произвеждат и продават телевизори, двете марки се различават по отношение на продуктовата гама, маркетинговата стратегия и присъствието на пазара.
TCL е третата по големина марка по продажби на телевизори на взискателния пазар в САЩ. Hisense не е сред първите пет. Това може да се дължи отчасти на факта, че доскоро Hisense произвеждаше и продаваше телевизори под марката Sharp в САЩ. Наскоро Hisense, след дълга битка с Foxconn, се съгласи да се откаже и постепенно да се оттегли от тази марка, която законно е собственост на Foxconn.
Hisense предлага OLED телевизор, TCL не го прави и вероятно няма, като вземе предвид негативните мнения за технологията, многократно изразени от нейните представители (коментари като „WOLED няма бъдеще“ и др.). От друга страна, няколко месеца след премиерата на първия си OLED, Hisense изненада всички, като обяви, че се оттегля от разработването на гамата OLED телевизори (те имат само 1 модел) и се фокусира върху развитието на двуслоййни LCD телевизори, които според него трябва да предлагат контраст, подобен на за OLED, докато са лишени от недостатъците им.
Hisense популяризира своите най-модерни LCD телевизори под името ULED; TCL - под знака на QLED.
И двете компании имат "специфичен дуализъм" на операционните системи в своите телевизори: TCL продава телевизори със системата Roku в САЩ, а в Европа с Android; Hisense USA предлага както модели Roku, така и Android, а в Европа - Vidaa. Подобна политика ще бъде трудно да се поддържа в дългосрочен план поради по-високите разходи за научноизследователска и развойна дейност, направени при разработването на телевизори, базирани на различни хардуерни и софтуерни платформи. Примерът на Samsung, LG и Sony показва, че е възможно да се продават телевизори с една и съща операционна система по целия свят.
И двете компании са членове на QLED Alliance - организация, посветена на популяризирането на телевизии, които използват квантови точки; въпреки това, членството в тази организация не пречи на Hisense да продава ... OLED телевизори. Интересното е, че съперникът TCL остана верен на LCD (QLED) техниката.
TCL
2020 г. ще бъде разцветът на марката TCL - поне така казват представителите на компанията. Тази година ще бъдат взети важни решения относно бъдещето на марката. Плановете включват:
- увеличаване на разпознаваемостта на марката,
- увеличаване на разнообразието от продукти,
- увеличаване на броя на каналите за продажба,
- засилване на интернет и про-потребителските дейности.
Също така ще разберем дали TCL окончателно ще изостави вкостенялата се марка Thomson (лицензът за тази марка приключва през 2020 г. и TCL трябва да реши дали да удължи лиценза или не). Решението не е лесно, тъй като марката Thomson все още има поддръжници на френския пазар, въпреки че не може да се отрече, че нейното значение на други пазари намалява всяка година. Отговорът на действията на съперниците е да бъдат нови телевизионни модели за 2021 г.
Обобщение
Китайските телевизори все още трябва да изминат дълъг път , за да доминират на нашия пазар. Hisense, Skyworth, TCL са единствените представени на нашият пазар. Първите две марки през 2018 г. имаха по-големи приходи от продажбата на телевизори на китайския пазар, отколкото TCL, както е показано в таблицата по-долу.
https://www.statista.com/statistics/...hare-by-brand/
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
PinkWasabi
А Сони с Линукс нали може да се изтегли Kodi?
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Малко закъснял отговор, но точно с Android TV на Sony, както и на Philips и на всякакъв друг телевизор с Android TV, можеш да си инсталираш Kodi директно върху телевизора, както и хиляди други приложения (и игри) от Google Play или по т.нар. sideload начин, т.е. чрез .apk (инсталационен файл на съответното приложение). Работи точно като на Android-телефон, позволяваш "Инсталиране на приложения от непознати източници" от основни Настройки и със съответния *.apk файл - инсталираш. След това на самия телевизор и вътре в настройките на приложението го нагласяш, както на теб ти трябва.
Единственият дългосрочен проблем, за който се сещам на телевизор с Android TV, вместо външен медиа плеър, е мястото за съхранение (storage - в повечето случаи 64GB) и оперативната памет (2.5-3GB). Мястото за съхранение директно на телевизора не е толкова малко, но ако примерно ще използваш Kodi и ще стриймваш директно върху него, е добра идея да свържеш външно SSD или SD карта с по-голям размер, на който да се копира кеша при стриймване и да не записва и унищожава вградената памет. Особено на 64GB, твърдотелните клетки могат да поемат определен брой записи, след което потенциално ще започнат да отказват и затова - на външен диск/карта през USB-порт и в настройките на Kodi или друго приложение за стриймване - с директория върху външните носители. 2-3GB RAM е напълно достатъчна за повечето приложения, ако работи само едно по същото време, така че не ти трябва външен медиен плеър или бокс.
Това е всъщност и основната причина за избор на телевизор с Android TV в сравнение с Tizen и останалите. Иначе да, има известно закъснение, може би не е толкова интутитивна, но за мен лично това са "бели кахъри" в сравнение с предимствата й.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
До колкото знам КОДИ може да записва директно върху РАМ-а, там какъв е проблема да се записва?
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Би ли предоставил линк или повече информация за това? Ако стриймваш, информацията за всяко следващо парче картина и звук се записва върху директорията, зададена в Kodi за това. Аз я използвам и на компютър и там това се случва върху физически диск (в моя случай NVMe), a не в RAM-паметта.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
https://forum.setcombg.com/sony-%D1%...tml#post918720
тук е писано за това, на други места също беше писано.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Колеги, какво ви е мнението за TCL EP640? Голям компромис ли е? Също не мога да разбера каква е разликата между 640, 660 и 680. Четох темата за TCL, но явно тези модели не са толкова широко разпространени, защото и в ютюб не намерих много ревюта, само няколко руски.
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
paraiso
Би ли предоставил линк или повече информация за това? Ако стриймваш, информацията за всяко следващо парче картина и звук се записва върху директорията, зададена в Kodi за това. Аз я използвам и на компютър и там това се случва върху физически диск (в моя случай NVMe), a не в RAM-паметта.
Според документацият коди по подразбиране кешира в рам памметта, за устройства без рам може да се промени да кешира на харда. Параметъра е memorysize и ако го сложиш да е 0 ще кешира на диска.
https://kodi.wiki/index.php?title=HO...he_video_cache
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
SONY-KD-49XG8377 мнения ? четох че е с VA панел надявам се да е така защото не мога да понасям светенето като прожектор на ips вечер наскоро върнах samsung q60t ползвах го 1 ден и останах потресен от проблем които е описан в форума на самсунг телевизора издава звук приличащ на вятър на нисък звук ако някои е решил да взима самсунг да си помисли отново моделите им тази година са с отвратителен звук и дефекти
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
javorenator
Мерси, от този линк се прехвърлих в Обяснението на различните типове кеш и се оказва, че въпреки че по подразбиране видео кешът се съхванява в оперативната памет, адоните могат да я съхраняват според настройките, които са им задали програмистите им и това може да се случи и на диска:
2 Add-on cache - the common source of running out of local drive space
Some (but not all) add-ons will save files to make their own "cache". This can be for many reasons and be used for many different types of files. Some add-ons will even bypass the normal video cache (described in the section above) and implement their own special video cache, by pre-downloading files and then playing them back locally. This method isn't necessarily wrong, but it depends on the add-on keeping track of those downloaded files and cleaning them up, or else the device will run out of available drive space.
Many add-ons do not always clean up these files, and as a result some people have used various tools to "clean the cache". Because the only known add-ons that have these issues are ones that break the Official:Forum rules for the official Kodi websites, we cannot help users who need help with this situation. The only advice that can really be given here is that you should avoid using add-ons that are unable to clean up after themselves. If you do need to clean up such files, there is information on the internet for doing so.
---
Има и още два типа кеш, които се съхраняват преимуществено на дисковото пространство:
---
4 Image cache
Kodi will cache various images, mainly those used in the video library, automatically and without need for user intervention. If a user is ever low on local disk space, such as having a large video library, or having an install that has been active for a long time, then sometimes manual cleaning is needed. That page also describes how to save such images in another location, such as an external drive or on a network share, for devices with low internal memory.
5 Temp and other files
There are a few other files, mainly temporary files that are automatically cleaned up, that Kodi might save. This includes things like some subtitle related files, extracted videos from a zip or rar archive, previous versions of some add-ons, or other data that is saved to be quickly accessed if necessary.
---
Нямам идея, дали адони като Exodus или подобните се подчиняват на системните настройки за съхраняване на видео кеша в оперативната памет или на диска, надявам се да е първото. Освен това, от твоя линк има изрично предупреждение флаш-дискове да не се използват за кеш. Това имах предвид и аз:
4.1 Example 1
All three options enabled, using local hard drive for cache.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Здравейте изгоря сонито на 4 тата година
Така че Търсим Модел с възможно най добра картина 43-50" и най голяма гаранция смарт не е от важност
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Здравейте, доста попрочетох и съответно доста се обърках в избора си! Търся ТВ 50 - 50 инча., като сумата, която съм готов да дам е 1300/1400лв.
Спрял съм се на следните модели:
https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p762848
https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p762807
https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p775523
https://edigital.bg/led-televizori/s...viziya-p743722
Моля да споделите мнение, кой от тях е най добър и евентуално да препоръчате други!
Над бюджета ми са тези, като се колебая дали да се напъвам, има ли смисъл за тях:
https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743720
https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p761446
И на последно място, този сайт сигурен ли е?
Благодаря Ви предварително :)
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Здравейте, Търся телевизор 43' до 800 лева и се колебая измежду тези
Lg 43un71003LB
Lg 43nano793ne
Samsung ue43tu8072uk
Самсунг ue 43tu8072uxxh
Lg43un74003LB
Благодаря ви.
Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
Motek
Това е най доброто до 1500лв. Другия който си заслужава е Сонито XH90
https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16121