Резултати от 1 до 5 от общо 5

Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #1

    Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

    Имам ето това телевизорче в нас.... http://www.technopol...-40H6400-3D-LED (моя даже май е с по ниско опресняване около 200 Hz МАЙ)
    Но мисля, сега за коледните промоции да си взема нещо по голямо 55инча и се чудя има ли смисъл да е 4К УЛТРА и има ли читави модели под 2000лв (ТОВА е Бюджета ми като е малко вероятно да го надхвърля)
    Обожавам да си свалям филми и да ги гледам на сегашният 40",но дали ще изглеждат добре на 4к въпреки, че ще е 50-55 инча....
    Дайте ми съвет хвърлил съм око на самсунг за 4к около 2000.... може би само Филипс и Сони биха ме изкушили,защото искам да е нещо качествено.... как ще изгледат нормалната кабелна тв + 20те ми HD канала (НЕТ1) на 4к?
    ами филмите от замунда FULL HD понеже знам, че няма 4k филми.... и ако си купувам за 4к какво опресняване ми трябва? над 400Hz CMR ?

    На моя самсунг, дето Ви го показах горе съм ползвал 3Д-то точно 2 пъти за точно година.....
    И освен това, да ви питам вчера си свалям Филмче 10гб и през SONY HDMI-a с позлатени накрайници на CLONE-екраните нещо засичаше..... горната част на екрана забавяше спрямо долната на моменти... ако можете да ме разберете... дали е от качеството на картината или от слабото опресняване на тв-то?

    ЩЕ се радвам за съвети за подходящи модели, май най навит съм на самсунг понеже вече имам такъв доволен съм, пък и ще мога да ползвам 3д-очилата от единият на другият, може би и дистанционното И да очаквам ли добри коледни намаление на Samsung H7000 и подобните? МЕрси
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-14 в 11:02.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

    При HD сигнал и еднакъв диагонал на телевизорите, няма разлика в картината - дори някои собственици се оплакват от лека замазаност на образа(поради високата плътност на пикселите).
    "Опресняването" почти няма връзка..чист маркетинг и реклама.

    Предполагам, че имаш в предвид базовите модели
    Samsung UE-55HU6900
    Panasonic TX-48AX630E
    Philips 58PUS6809
    LG 55UB820V
    А ако искаш качествен UltraHD телевизор - Сони Х9-та серия

    Лично моят съвет е да изчакаш 2 години с покупката на такъв. Вземи си сега един 1920х1080...а след 2-3 години 70-90" UltraHD

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%86%D0%B0.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-14 в 11:40.

  4. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #3

    Отговор: Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

    Христослав не веднъж е казвал, че не си заслужава да се взима 4К 2014 модели и съм склонен да му се доверя. Аз също съм с 40-ка, по стар модел и мисля да изчакам 2015-та, дори 2016 за по-добри и развити технологии. Надявам се не само да променят дизайните. Относно диагонала, за пълноценно 4к си трябва поне 65-ца, дори 75-ца, и пак зависи от какво разстояние се гледа. Моето е малко - между 1.5 - 2,2, с което на 60-ца ще си вадя очите, понеже ще го ползвам и за монитор, не само да пусна през ден, през два филм(понеже вече съм изгледал всичко), не само това, а все още няма 4к съдържание и просто няма смисъл, а какво остава да пуснеш кабеларка на SD, ще е трагедия. Имам чувството, че на 65-ца наще т.нар. HD ще изглеждат като SD на 40-ка, а какво остава на 75-ца или на 80-ка.

    ps. Писали сме заедно с Христослав, е потвърди думите ми. Точно така мисля и да направя и аз най-рано 2016-та се взима 70-90, въпреки че за тези диагонали ще ми трябва огромен хол и ще трябва да се гледа от 3-5 метра, в смисъл, че няма да се пуска само 4к ясно е, поне в първите месеци, да не кажа по-дълго, поради липса на богато съдържание.
    Този пост е редактиран от JacksonSoloist; 16-11-14 в 11:28.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #4

    Отговор: Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

    Дам точно Самсунга и Филипса имам предвид.... особено филипса изглежда мн стабилен като характеристика, Ултра HD,опресняване,цена..... LG нещо не съм фен въпреки, че съм сигурен, че бих бил доволен...... ДАли тези два са удачни или найстина просто да търся FULL HD 55ка


    ОКИ потвърдихте мнението ми.... тогава приемам предложение за 55-58" full HD SAMSUNG, като ще търся добър процесор, въпреки че не използвам смарт функциите освен SAMSUNG ALL SHARE или както беше там..... дали ще има коледни намаление на модели по 2200-2500лв

  6. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #5

    Отговор: Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?

    Ако твърдо си решил да взимаш 55-ка сега, на твое място бих се замислил за FULL Hd и точно H7000 е перфектен избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нужда от съвет при избор на HDTV
    От Lazar.D във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 22-04-14, 06:16
  2. Спешна нужда от съвет за избор на фотоапарат.
    От stef_master във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 20-02-14, 18:54
  3. Имам нужда от помощ-МР 4
    От mar4ela във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 20:05
  4. Дилър! - Имам нужда от съвет.
    От DEKAH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-04, 13:12
  5. СПЕШНО ИМАМ НУЖДА.....
    От DPetrov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-02, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе