Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Помощ при избор на ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #1

    Помощ при избор на ТВ

    Здравейте,
    мисля тази Коледа да си взимам нов телевизор в хола.Телевизора ще се ползва главно за игри пред конзолата(PS4),Филми и футбол .3Д то не ме интересува. Също така да има опция за слагане на флашка и свързване с ХДМИ кабел.Да нямам проблеми при изкарването на буквичките по време на даден филм.
    Ще се гледа не повече от 3 метра и мисля,че едно 42 инча ще ме оправи.Може и повече ако си харесам такъв.
    Какво бихте ми препоръчали като марки и модел ?Не е проблем да се отделят пари, стига да си заслужава и да е обосновано.
    Бюджета ще е 2000-3000 лв
    Ще съм много благодарен на всеки един които се включи в темата и сподели своя опит.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Добре дошъл във форума!
    "Буквичките или думичките, прерастващи в изречения се наричат субтитри"

    Този бюджет е много голям за 42", а ти си за 47"-50" и общо взето може да си позволиш всички топ модели, та дори и 55" Но е голям за това разстояние.
    Бих ти препоръчал този или евентуално, ако се пoяви на нашият пазар - Panasonic 47AS800.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #3

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Добре заварил !

    Благодаря,че се отзовахте на молбата ми.Ще имам предвид 2 та посочени модела от вас.
    През тази календарна година,нямали нещо читаво изляло от моделите на SONY ?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Ето Сони-та
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-50W829-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-55W955-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-55W905-3D-LED - тоя е миналогодишният топ модел и май единствена останала мостра ...

  6. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #5

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Щом държиш на сони препоръчвам това SONY KDL-50W829 3D LED, гледаш го на HD от около 2,5м и се наслаждаваш основно на блурей и сериозни рипове поне 10-15гб, препоръчвам ремукси. Не гледай 4.5гб 720p по възможност, първо, защото ще виждаш артефакти, второ, защото няма да се наслаждаваш на 100% на възможностите на покупката си, а нали това е целта.Като цяло гледай да не слизаш в краен случай под 720пЩом и плейстейшън намесваш, това и изборът ти, от гледна точка на ниския лаг и спираш опресняването и всички подобрения, при режим на цъкане и филми, да не е сапунена опера. За тв и формула1, спорт, пускаш motionflow na средно ниво.Прегледай и W955, който би трябвало логично да е с по-добра, картина, но май не е.
    Този пост е редактиран от JacksonSoloist; 14-12-14 в 01:28.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #6

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Много благодаря за изчерпателните отговори на всички отзовали се.Трябва да съм ненормален,че да се навия да купя мостра.Коледа наближава имам време да разглеждам и тествам.
    Весели празници на всички !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Хм, по принцип ако е малко работила и е на добра цена, защо не?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #8

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Тези 50" ще ми изядат главата.Правят ми проблеми в нас-голям размер,не е подходящ за разтоянието което ще се гледа,ще има болки в очите.Какво да правя ?
    Нещо налично в по-малък размер от 50" дали ще се намери ?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Взимай 46Н7000 тогава

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Не взимай по-малко от 47-48 инча, ще свикнеш с размера след 10 дена и ще те е яд, че не си взел по-голям. 50тка ще ти е супер, принципно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #11

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Телевизора няма да го слагам на стената,а директно ще му купя една холна масичка.Но първо трябва да накарам моето семейство,че по-голямото винаги е по-добре. Аз точно заради това първоначално се бях спрял на 42" но това SONY KDL-50W829 наистина е със впечатляващи параметри.
    Другото което ме вълнува е следното.Всеки ден след работа,цъкам на конзолата 3-4 часа не повече.Ако реша да взимам Плазма,а не ЛЕД тв ще направяли грешка или правилно съм се насочил ? Знам че плазмите не са предназначени за игри,но аз няма да го правя толкова интензивно.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #12

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Аз пък изобщо не бих се съобразявал със семейството. Първо, очевидно не разбират за какво иде реч, камо ли пък да знаят какво искат. Бъди мъжът в къщата и взимай най-големия диагонал. Няма да съжаляваш. Няма никакви болки в очите, ако се гледа от подходящото разстояние. Не взимай плазма, много по-претенцизони са, не само това, а вече са само мостри на най-добрите - панасониците st60 серията да кажем, дори не знам има ли ги налични. Вече не се и произвежда плазма. Няма да бистря повече за плюсове и минуси, има много информация-чети. Взимай сонито 50" 829, сорс сваляй 1080п. по възможност блурей ремукс и се наслаждавай.Поздрави.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от Martin77 Виж публикацията
    Телевизора няма да го слагам на стената,а директно ще му купя една холна масичка.Но първо трябва да накарам моето семейство,че по-голямото винаги е по-добре. Аз точно заради това първоначално се бях спрял на 42" но това SONY KDL-50W829 наистина е със впечатляващи параметри.
    Другото което ме вълнува е следното.Всеки ден след работа,цъкам на конзолата 3-4 часа не повече.Ако реша да взимам Плазма,а не ЛЕД тв ще направяли грешка или правилно съм се насочил ? Знам че плазмите не са предназначени за игри,но аз няма да го правя толкова интензивно.
    За съжаление вече (почти) няма как да избереш/купиш плазма - "убиха" ги разни еколози и икономисти ...
    Иначе след разработка на панела не е проблем да се играят игри , даже повечето модели бяха с доста по-малък инпут лаг от LCD-та до появата на последните модели на Сони . Избирай някой 48-50" че иначе след седмица-две ще съжаляваш .

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    Телевизора го сложи по-добре на стената, една идея да го предпазиш при евентуална кражба.

  18. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #15

    Отговор: Помощ при избор на ТВ

    vanquished, сигурно си прав, но пък могат да се ядосат и да го треснат и да се счупи и пак си за нов, а и за кражба по-добър вариант от застраховка и обезопасяване кастъм на жилището-няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LED TV
    От valtera във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-15, 16:50
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. Помощ за избор на ЛЕД ТВ
    От Kristiyan Kehayov във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-13, 08:32
  4. Помощ за избор на 9ка
    От JOKVN във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 26-08-12, 22:31
  5. Помощ при избор на PC
    От ivanhoe72 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-09, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе