Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By stenly

Избор на 3D LED модел 2014

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1

    Избор на 3D LED модел 2014

    Здравейте, колеги! Решил съм да си купувам нов телевизор и реших, че тук е най-доброто място на което могат да ме насочат в правилния ми избор. Като цяло искам да събера възможно най-много информация, която консултантите в магазините рядко могат да ми дадат толкова отчетливо, защото знанията им често са малко заучени. Както и да е... Та засега май съм се спрял на Samsung H6400 и LG 670V. Предполагам това е често срещана дилема за доста хора, но засега ми е трудно да взема решение и търся помощ. Отворен съм към всякакви други предложение за марки и модели със сходни характеристики и цена. Мисля, че ще пропусна Philips като вариант заради високия му Input Lag - ще играя игри на телевизора през XBOX 360. Като цяло няма да го ползвам само за това, така че ме интересуват и другите екстри. Към другите марки съм отворен за идеи. На хартия всички е ясно, но само човек разцъкал повечето от тях може да сподели наистина +вете и -ите им! Основната разлика в 3D технологията м/у Samsung и LG ми е ясно. Натоварването на очите и главата ми е ясна. Гледал съм филми на миналогодишен модел на Sony с активно 3D в мой приятел и да - не е приятно. Цената на тези очила също е доста неприемлива, но Samsung-а го има на безлихвен кредит в Зора тъй че с разликата в крайната цена ще мога да си купя още очила. :D Въпроса е колко по-добре се вижда активното 3D и дали си заслужава главоболието? Консултанта в единия магазин ми обясни, че качеството и резолюцията значително падат при пасивното, защото не мога да видя всички пиксели. Не мога да видя обаче сравнение. Видях само как предава модел на LG и изглеждаше доста добре. Интересува ме също и Smart менюто и опциите му. LG моделите били спечелили Smart технология за 2014 година - това е добре. Дори и самото меню изглежда доста по интерактивно и разчупено от това на Samsung. Дали обаче работи толкова добре и предлага същите възможности? Изхождайки от smartphone-ите Samsung са доста по-напред според мен. Тук идва и въпроса ми дали и всички останали конкурентни модели на останалите марки има еднакви Smart функции. Като при телефоните ли е вече или не баш? Консултант на Sony ми обясняваше за приложение, което мога да сваля и да упрвлявам Sony-то директно през iPhone-а си. Да пише във fb, skype и всички останало. Ставало само с доближаване на телефона до Smart дистанционното. Мога ли да очаквам същото от другите модели. Разбрах и за разликата в двете матрици. Контрастта на Samsung бил по-висок за сметка на наситеността при LG. Поне така разбрах аз. Самата разлика обаче нямаше как да я видя. Картинките, които вървяха просто бяха различни. Сякаш по-високия (може би) контраст при Samsung ми хвана повече окото, но дали при еднакъв сигнал ще има толкова видима разлика - не знам. Еднаква ли е свръзаността през Wi-Fi? Могат ли през домашната мрежа да пускат филми от хард диска на лаптопа ми например? Как се справят като MediaPlayer-и? Благодаря много предварително на всички отзовали се да ми помогнат да направя своят избор! Весели празници!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Избор на 3D LED модел 2014

    "Консултант на Sony ми обясняваше за приложение, което мога да сваля и да упрвлявам Sony-то директно през iPhone-а си. Да пише във fb, skype и всички останало. Ставало само с доближаване на телефона до Smart дистанционното."

    Спокойно можеш да кажеш на консултанта, че е идиот. Първо Смарт дистанционното на Сони ползва NFC за комуникация с телефони и няма как да се разбере с iOS дивайсите. Второ, аз поне добре работещо приложение за Андроид и АйОС (за моделите на Сони от 2014та)не намерих (За моделите от 2013та има).

    "Могат ли през домашната мрежа да пускат филми от хард диска на лаптопа ми например? Как се справят като MediaPlayer-и?"
    Могат през DLNA. Медия плеъра на Самсунг като изключим малките буквички е сравнително добър (не може да пусне ISO файлове обаче). Ако те дразни, си вземи външен плеър и терзанията ще приключат.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Избор на 3D LED модел 2014

    Здравей "колега". И аз като тебе търся ТВ и аз се чудя между два модела 55H6500 и 55LB870 LG. Вчера бях в Техномаркет с едни демо клипчета и ги пуснах и на двата ТВ да ти кажа имаше голяма разлика (в полза на Самсунга). На ЛГ новото меню ми се стори по-скоро кофти не знам защо толкова го хвалят. На всичкото отгоре екстрите който исках (да го командвам с движение и с глас) се оказаха пълна глупост. (това с гласовата команда е само на англ., а това с пръста не трябва никой да минава пред екрана, защото връзката се губи и освен това ръката ти отмалява.) И аз като тебе съм в голямо чудене. 3Д на Самсунга беше супер само не знам много ли изморява очите и дали батерията на очилата държи цял филм като Аватар например.
    А и за очлата казаха, че 2 чфтаструват 60лв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Помощ при избор на модел при: LG и Samsung
    От LedTV във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-13, 13:59
  3. Избор на модел на Samsung Galaxy
    От vista_bs във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 23-09-11, 13:44
  4. Избор на модел климатик?
    От conrad във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 31-08-08, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе