Страница 177 от 570 ПърваПърва ... 127167175176177178179187227 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,641 до 2,655 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2641

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    32/43WD75x, 43WE75x всички са на IPS 60hz, без уплавнители на картината(само мигане на подсветката), отсъстват настройки за баланса бялото.
    но могат да се похвалят с най-ярката подсветка за класа си + поддръжка на псевдо HDR
    vladostojanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    14
    #2642

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте отново! Пак ще трябва да сменям техниката, особено след като на моето обичано и късметлийско LG-49LD650, което скоро ще има юбилей, му заминаха HDMI входовете и сега постоянно гледам филмите Пиксели и Мъглите на Авалон. Като намеря какво да взема, ще пробвам интернет съветите да го мина с ютията, да го сложа във фурната и други такива тарикатски работи, които вероятно ще завършат с пълно фиаско, ако съдя по опита ми да си ремонтирам преди години едно PSP.


    Та да се върна на темата. Попрегледах последните страници на темите и имам известни притеснения, че не разбрах почти нищо.


    Видях, че Христослав беше предложил наскоро един Филипс 49PUS6412, който май се вписва в моите нужди и бюджет, евентуално като 55" модел.


    Гледаме предимно ТВ (виваком) - филми, HBO, по-рядко спорт, игри на PS3/4 чат пат.
    Съществено ми е да има DLNA, защото гледаме филми от компютъра по мрежата.
    Ако има браузър за да може да гледам HBO GO евентуално е добре дошло. Не знам - те може и всички да имат вече
    3D не гледаме. Имахме такъв ТВ и сме изгледали половин филм на него.
    Разстояние около 3м. Видях, че за такова разстояние за UHD трябва да е над 60", но то на стената няма толкова място, а и в сравнение със сегашния, все ще е по-добре.


    Насочил съм се към Филипсите, заради Амбилайта. Имахме преди години и ме радва, въпреки че знам, че е маркетингов трик и няма отношение към картината. Също така си мисля за някое LG, защото на него си нагласям лесно връзката с компютъра, а на Филипса не съм сигурен какво ще е положението. Притеснява ме да не забива нещо, защото видях такива оплаквания от Андроид телевизорите. Сони и Панасоник също са варианти. Към Самсунг нещо имам алергия, може би от първите им смарт телевизори, от които имахме и нещо ми беше тегав за работа.


    Бюджетът е около 1500 лева. Вероятно мога да дам и 3000, обаче аз нямам толкова набито око за картината, не гледам особено качествени източници, нямам домашно кино и затова не мисля, че ще е оправдан подобен разход.


    Ако се сетите за нещо в тези граници, ще се радвам да погледна.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    70
    #2644

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Моята дилема продължава на черния петък закупих Philips 55PUS7502/12. Баща ми много го хареса и реши за у тях да си вземе същия. Но аз много се чудех преди 3 седмици дали да не взема това сони LCD TV SONY UHD KD-55XE8577 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ и поръчах сонито сега, с цел да остане за мен ,а той да вземе Philips-а . 2-ри ден гледам филми на сонито ,но с нищо не ме впечетлява...поне аз не намирам разлика с картината на 7502 . Тук повечето ме посъветваха да взема сонито още първия път,но по-добра картина спрямо Philips-а не намирам. Амбилайта ми липсва супер много и от към звук Philips-a го превъзхожда . Пред огромна дилема съм сега какво да правя с това Сони,някой ако може да бутне едно рамо .
    Този пост е редактиран от martoooooo; 17-12-17 в 15:20.

  5. XFX
    XFX е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #2645

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от martoooooo Виж публикацията
    Моята дилема продължава на черния петък закупих Philips 55PUS7502/12. Баща ми много го хареса и реши за у тях да си вземе същия. Но аз много се чудех преди 3 седмици дали да не взема това сони LCD TV SONY UHD KD-55XE8577 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ и поръчах сонито сега, с цел да остане за мен ,а той да вземе Philips-а . 2-ри ден гледам филми на сонито ,но с нищо не ме впечетлява...поне аз не намирам разлика с картината на 7502 . Тук повечето ме посъветваха да взема сонито още първия път,но по-добра картина спрямо Philips-а не намирам. Амбилайта ми липсва супер много и от към звук Philips-a го превъзхожда . Пред огромна дилема съм сега какво да правя с това Сони,някой ако може да бутне едно рамо .

    Сонито е без ШИМ и най-добре предава/обработва движенията (ако гледаш спорт-особено футбол и филми с динамични сцени, конзолни игри).
    Филипс има амбилайт, но за сметка на това от времето на кинескопите ползват много остри настройки при обработване на движение,
    в следствие на което, се получават артефакти и замазвания (дразнещо при футбол и някои филми).
    Двата тв са от един клас.
    Филипсите имат пословично бавни менюта и са бъгави, освен това.
    Това е казано най-сбито.
    Ти сам решаваш.
    Ако искаш по-добър ТВ, отиваш Сони 55ХЕ9005 от унгарците в момента е на много добра цена - под 2200 лв.
    Но има ШИМ.
    Следващото стъпало е Сони 55ХЕ9305 или ОЛЕД 55 на Филипс или ЛГ, но там вече си на поне 3300.
    Ти решаваш, на кое държиш и на кое не.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2646

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ми вземаш, който ти е по-на сърце - Амбилайт-а си е супер и като свикнеш с него ти липсва (то си е направо задължително зад всяко LCD да има източник на светлина) - притесненията с Филипс са от не особено доброто им качество в последно време и множеството проблеми (може би използваните компоненти са по-евтини и изчислени на ръба) ..., а и някои софтуерни недомислици (то и при останалите има) . Факт е обаче, че последните години Андроида работеше по-добри на Сони тв ...

    Като картина винаги са били на ниво - поне моделите от 6-7 серия нагоре, макар и с доста "по-силно" (така да го кажа) работещи подобрители (може би от тяхната обработка си привикнал и сега Сони-то ти е по-различно като картина), които не са ми съвсем по вкуса , а и повечето им модели са с IPS , което пак не ми е по вкуса .

  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    70
    #2647

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Колега XFX за 9305 е ясно ,че е много добър модел ,но и доста по-скъп от останалите и бих предпочел олед за тези пари . Има нещо в картината на сони ,което не ми е по вкуса. А и 8577 е купен вече няма как да се заглеждам по други модели .Ще нося сонито на баща ми пък след 1-2 години ще скачам на олед направо . Мерси за мненията колеги .

  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #2648

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, след много чудене, взех този.
    LG LG Ultra HD 4K HDR Smart TV | LG Electronics BG
    От към картина ми хареса и мацотийките и квадратите бяха минимални. На канали, които са HD си се виждаше с висока рязкост и острота. Звукът на моменти малко присъсква, ама е в допуска за телевизор. Менютата са малко гадни, поне с такова впечатление останах. Ама се оправих.
    Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #2649

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!
    Мой приятел си взе Samsung UE32J4510 но предава доста зле. Направо си е трагедия. Дори HD каналите не са идеални. В къщи имам два Самсунга и предават 100 пъти по добре. Мислим да го върнем, да го заменим. Предложете нещо по читаво в диапазона 500-550 макс 600лв с интернет (може и без). Сони, LG и другите топ марки имат ли нещо читаво или да се гледат разни турски или марките на Зора или ТМ? Май в 32" вече не се влага качество, но все пак предложете нещо читаво.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2650

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nakatasan Виж публикацията
    Здравейте, след много чудене, взех този.
    LG LG Ultra HD 4K HDR Smart TV | LG Electronics BG
    От към картина ми хареса и мацотийките и квадратите бяха минимални. На канали, които са HD си се виждаше с висока рязкост и острота. Звукът на моменти малко присъсква, ама е в допуска за телевизор. Менютата са малко гадни, поне с такова впечатление останах. Ама се оправих.
    Поздрави
    Честито и дълго да му се радваш
    Не се казва квадрати, а макро блокинг.

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Здравейте!
    Мой приятел си взе Samsung UE32J4510 но предава доста зле. Направо си е трагедия. Дори HD каналите не са идеални. В къщи имам два Самсунга и предават 100 пъти по добре. Мислим да го върнем, да го заменим. Предложете нещо по читаво в диапазона 500-550 макс 600лв с интернет (може и без). Сони, LG и другите топ марки имат ли нещо читаво или да се гледат разни турски или марките на Зора или ТМ? Май в 32" вече не се влага качество, но все пак предложете нещо читаво.
    Задължително ли трябва да е 32" ?
    https://zora.bg/product/32hb4t62-smart-1
    https://zora.bg/product/32-ffb-5501-smart-1

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #2651

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Задължително ли трябва да е 32" ?
    https://zora.bg/product/32hb4t62-smart-1
    https://zora.bg/product/32-ffb-5501-smart-1[/QUOTE]
    Да...

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #2652

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Сега пък от магазина отказват да го заменят!! Купен е от Зора. Нали има срок в който може да се смени? Телевизора бил на изплащане и не можело да се сменя. Наистина ли е така по закон или не им се занимава.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #2653
    Здравейте,
    За пореден път съм пред дилема какъв тв да си взема.
    32" със хубава картина FHD са ми изискванията
    Засега съм се спрял на следното https://zora.bg/product/32-ffb-5501-smart-1 , но се чудя и дали варианта с някое LG или Samsung няма да е по-добър.
    Очаквам съветите ви, ако може и с конкретни модели.
    Благодаря предварително!
    П.с. Цената да е до 450 лв макс, ще се гледа в кухнята и не ми се дават доста финикийски знаци

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2654

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #2655

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    налага се да сменям телевизора и ще Ви помоля за мнение и съвет.
    Телевизора го гледам от разстояние 4 метра, телевизията е на Мтел. Рядко, но се използва за гледане на филми от ПС или флашка.
    Желанието ми е телевизора да е 55 инча и съм се спрял на следните модели:
    LCD TV SONY UHD KD-55XE7077 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09155402

    До сега съм ползвал само горе посочените марки и поради тази причина отново съм се спрял на тях.
    Склонен съм и към други предложения.
    Бюджета ми е до 1500лв.

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе