Резултати от 1 до 5 от общо 5

Съвет при избor на 40инчов телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    1
    #1

    Съвет при избor на 40инчов телевизор

    Здравейте,
    От скоро реших да сменя старият телевизор в стаята с нов и усилено чета мнения във форума. Бюджетът, с който разполагам е 1000лв. Ориентирах се към 40инчов телевизор FULL-HD, на който ще се гледа от разстояние от около 2метра и ще бъде закачен на стената. На него най-вече ще се гледа спорт и документални филми през цифрова телевизия(Vivacom) и филми през HDMI или флашка. Не се интересувам от допълнителни екстри. На първо място ме интересува качество на картината, но в днешното положение на пазара изглежда картината върви със екстрите, така че ще гледам на тях като бонус (curved/ambilight/3d). След прочетеното реших да се откажа от LG заради IPS панелите. Телевизорите, върху които за сега съм се спрял и размишлявам са:

    Телевизор Samsung UE40J6300AWXXH | 1920x1080 FULL HD - Телевизори - Techmart.bg
    Телевизор Philips 40PFH6510/88 | 40PFH6510/88 - Techmart.bg
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15461

    За съжаление не успявам да намеря много тестове относно Philips-a, но за Panasonic-а и Samsung-а успях да намеря и всички ревюта са доста положителни. Интересува ме и дали офертата за Самсунга е добра, тъй като предлаганата цена е доста по-ниска от останалите конкуренти на пазара. Каква е разликата между тунерите на този модел от Текмарт и продаваните от Технополис/Техномаркет?

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Съвет при избor на 40инчов телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от antonio23 Виж публикацията
    Интересува ме и дали офертата за Самсунга е добра, тъй като предлаганата цена е доста по-ниска от останалите конкуренти на пазара.
    Каква е разликата между тунерите на този модел от Текмарт и продаваните от Технополис/Техномаркет?
    Цената зависи от това
    - дали е магазин с търговска зала или интернет магазин(втория не поддържа наличности и има в пъти по-малко разходи)
    - времето на вноса на партидата
    - курса на долара към еврото
    - количеството на закупената и внесена партида
    Samsung UE40J6300 телевизори - Цени, мнения, Samsung тв магазини

    Едва ли има разлика в тунерите - погледни написаното, за разчитане на моделният суфикс в първият пост на темата за самсун.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Съвет при избor на 40инчов телевизор


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Съвет при избor на 40инчов телевизор

    Тези дни и седмици точно с това се занимавах - обикалях, гледах, търсих, сравнявах 40-инчови ТВ. Погледни ми темата за матрица на 40".

    Отказах се да купувам, абсолютно нито един не ми хареса - бледи евтини панели, с ужасни ъгли на видимост, извратени цветове, няма IPS матрици при този диагонал, просто не си струва. Виж, ако можеш да вземеш 42 инча и нагоре, работата вече е друга. При мен е ниша и влиза най-много 40 инча, така че ще изчакам бъдещите поколения телевизори от този размер - дано са по-сполучливи.

    Ако не можеш да чакаш и трябва да вземеш нещо сега, препоръчвам ти Panasonic TX-40CX700 - от всички 40 инчови модели сякаш е най-приемлив като качество на картината, но и той не е нищо особено.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #5

    Отговор: Съвет при избor на 40инчов телевизор

    Така е защото производителите на телевизори се ориентират към по големи екрани,и не влагат сили и средства в по-малките.
    Преди години,за стандарт се приемаше около 40" екран....сега е от 50" нагоре.....
    Прибизително размера се качва с по 1"на година.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за телевизор 55 (+) инча
    От JoroNikolov във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-09-15, 22:41
  2. Съвет за избор на телевизор
    От rmf19 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-08-15, 23:03
  3. Съвет за телевизор
    От v140 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-15, 13:46
  4. Съвет за покупка на телевизор
    От mamodaidaqm във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 04-02-15, 15:17
  5. съвет за избор на LED телевизор
    От vladkovich80 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-11, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе