Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #1

    Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    На пазара вече има доста варианти как, телевизора ни да стане смарт. Ето и едно примерно видео: https://youtu.be/r-QR6UM3AxI
    Интересува ме някой ползвал ли е такова устройство и дали е останал доволен от него ? Много се замислям дали да не се сдобия с едно такова но бих желал преди това ако някой има подобно да сподели мнението си

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Подобни устройства има от години, дори вече и с Windows 10.
    И да, определено правят телевизора доста по-умен.

    Minix от подписа ми е едно такова устройство (андроид бокс)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #3

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Да, това твоето ми изглежда доста прилично но за моите нужди ми не ми се дават 200лв. То по добре да продам тв-то и с тези 200 да си купя смарт тв
    Телевизора е Samsung UE40EH6030 и търся някое по просто и евтино устройство. Важното е да има интернет браузър, да отваря youtube, Skype или Viber. Всякакви други екстри и глезотии не ме вълнуват.
    Цената която бих платил е 50-70лв. За тези пари дали може да се намери нещо за тези нужди ?


    П.П: Следващия път когато ви помоля да ми предложите тв с 3д, ме разубедете Преди 2г. когато заедно с вас си избирах тв, исках непременно да е 3д и смарт не ме интересувал. Е да и сега за кво ми е тва 3д ? Мерака към него бързо отмина и се оказа 4е не е кои знае какво изживяване.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    За 50-70 лв (и повече) съм си купувал стикчета "еднодневки" - работят няколко месеца и предават богу дух...

    http://www.bgmall.info/periferiya/15...leg-mpc-1.html

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #5

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Ползвам такъв с Windows (Intel Compute Stick от първото поколение) и такъв с Android (не помня какъв "осемпистов" китайски процесор). Oпределено разликата в цената на този с Windows е оправдана - получава се непретенциознo, но напълно задоволително компютърче. Четириядреният Atom е значително по-добре представящ се от 8-ядреното процесорче, обслужващо Android стикчето.

    @ eclips: Само да подсетя, че за Skype и/или Viber, предполага се ще трябва да се инвестира и в една камера (задължително с вграден микрофон, работещ с USB кабела). Ако решиш да калкулираш и клавиатура/мишка... SD карта е добре да се прибави... Абе, 50-70 пари са нереален бюджет - удвои ги поне

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #6

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Може и да го удвоя ама първо трябва да се убедя че си заслужава.

    А това задоволително "компютърче" с какво се управлява, с д/у което мести курсора на мишката по екрана или с усб мишка, пад ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #7

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    С всякакви мишки и клавиатури, но по-удобно е с "хибридни" - комбинирана клавиатура с тъчпад (безжична) или fly mouse с клавиатура от обратната страна.
    Нещо като това
    http://www.amazon.com/Vsmart-2-4GHz-.../dp/B004SZU0T4

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #8

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Аз за целта реших да си взема bluetooth с идеята, че няма да се налага да си заемам USB порта, който да ползвам за камера. Взех една такава. НЕ останах доволен. Първо не ми допада обхвата, второ досадно ми е превключването от клавиатура към touchpad. Освен това се зарежда с mini-usb, а не с micro-usb, а не кара по месец...

    В края на краищата, стикчетата ползвам с Logitech MK270 и съответно с Logitech K830. Бях си взел и едно такова недоразумение - обхват под метър (поне моето) - мигновено го разкарах.

    Edit: Някои хора се оплакват, че с bluetooth имат много голямо забавяне. Аз нямах, но при толкова много оплаквания е добре ако ще избереш bluetooth, първо да пробваш преди да си вземеш конкретна джаджа.
    Този пост е редактиран от Karata; 16-04-16 в 09:03.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Извинявам се в случай, че авторът има против, че се намесвам в темата му.
    Karata, имаш ли представа как се справя Intel stick-ът със съвременните аудио формати от рода на DTS, DTS-HD и т.н.? USB-то може ли да захранва външен хард диск, без собствен адаптер?

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #10

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    За форматите - ако ми дадеш линкове, ще пробвам - не съм с толкова префинени уши и не слушам такива Освен това, няма как да проверя как е резултата, освен с това дали излиза звук от говорителите на телевизора или не. Имам само една portable версия на AIMP (с някакъв DTS кодек) - с това са ми възможностите за проба. Външен диск... ще пробвам и ще напиша (имам Hitachi TOURO, 1 TB за проба).

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Мисълта ми беше, че ако случайно ползваш receiver, той би показал на дисплея информация за ползвания формат. Все ми се ще да зарежа Windows-a, а не ми се занимава с dual boot система. За съжаление Linux няма поддръжка на Blu-Ray и съвременните аудио формати.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #12

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Така... Дискът НЕ се захрани адекватно от стика - РАБОТИ, но трака неприятно, а от 0.5 А ток с USB2 на компютъра се "храни" достатъчно (имам спомен за едно лаптопче, което също не успяваше да го захрани и пак така тракаха главите). Това, обаче, включен през пасивен hub, който захранва и приемника на Logitech периферията. Новата версия на Intel-ските стикчета има USB3, та вероятно няма да е проблем. Не, нямам receiver - кажи друг метод за пробата, ако те интересува.

    Dual boot на тази джвъчка (моята, първата генерация Compute Stick) не е лесна работа - НЕ може да заредиш просто меню с избор на OS, тъй като ТРЯБВА в BIOS-а да укажеш какво да зарежда - Windows 8/10 ИЛИ Linux. T.e. за всяка смяна на OS ще имаш и минаване през BIOS (всъщност UEFI)

    Edit: Всъщност... как именно мислиш да изкараш звук към receiver? (аз съм малко прост в тази техника)

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Благодаря ти за теста с диска!
    В момента имам стационарен компютър и от него гледам филми - за него ми беше идеята за dual boot. Ще ми се на компютъра да имам само Linux, а на stick-че Windows, за да подкарвам филмите, но май няма да го бъде номера. Изглежда не поддържа всички формати, срещнах мнения само за DTS, а и ако трябва да купувам нов външен диск съвсем няма да му излезе края. Е, може да се измисли вариант да дърпа по мрежата от стационарния компютър.
    Иначе, звукът би трябвало да си мине без проблем по HDMI. Забива се stick-ът в някой от HDMI портовете на receiver-a, тoй си взима звука за него и предава образа към телевизора. Същата схема като с обикновен компютър/лаптоп и плеър.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #14

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    КОДИ би трябвало да поддържа всякакви аудио и видео формати, вкл. Н265, независимо от ОС.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Отговор: Направа на смарт телевизор (как да стане SmartTV)

    Коди ги поддържа и разпознава коректно, но няма драйвер на Linux, който да предаде натам оригиналния аудио поток (или поне аз не открих преди време, като търсих). Отделно самите Blu-Ray iso-та не могат да се пускат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смарт телевизор Филипс и приложение на Булсатком
    От Делян във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-16, 22:45
  2. Избор на 3D СМАРТ Телевизор 46-50 инча
    От Borislav Mitkov във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 25-11-15, 22:34
  3. Съвет за телевизор 32" СМАРТ
    От LSFC във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-15, 20:40
  4. Избор на смарт 3d телевизор до 700лв.
    От Георги Цонев във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 08-12-14, 19:16
  5. Отговори: 17
    Последно: 06-11-13, 09:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе