Резултати от 1 до 2 от общо 2

Качество на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    7
    #1

    Качество на картината

    Здравейте. До края на годината планувам закупуването на телевизор. Не съм привърженик на никоя марка, нито ми трябва смарт функции. Приоритет ми е картината да е ясна, а на образа кристално при пускане на блу-рей и fullhd филми.до сега имам преки наблюдение от два телевизора, притежавани от приятели, като, и двата с full HD, но дори и при пускане на блу рей - 30-40 гб филми, погледнато от близко на екрана има снежинки и изображенията не са остри, колкото на рекламните филмчета, които пускат в магазина.Интересувам се защо се получават такива снежинки, особено на черното и тъмните нюанси.Това дали зависи от самото качество на матрицата, понеже и двата телевизора бяха от най-ниският клас, който предлагат производителите. Дали при по-високите класове изображението ще е кристално?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Качество на картината

    Най-малкото, защото става въпрос за филми , при които снимането и търсеният ефект е леееко по-различно от рекламните клипове и се ползват съвсем различни похвати ...
    Сега , че са нисък клас също оказва влияние и особено при сложни кадри и тъмни сцени може да са им проблем , но винаги може да си пуснеш и същите рекламни клипове като в магазина и да видиш как е - в YouTube ги има. Картината в рекламните клипове и особено избичено но "динамик" режим на картината нямат нищо общо с "правилна/точна картина"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-09-15, 11:09
  2. качество на звука при разговор
    От kalahari във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-14, 00:31
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  4. Daisy Multimedia - Качество
    От Zetle във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-02-04, 14:26
  5. WAV->MP3 без загуба на качество!!!!!!
    От Baby Thomas във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 13-05-02, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе