Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17

Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #16

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Ако не се лъжа @hristoslav2 беше написал, че при Сони ТВ има ШИМ чак при флагманската серия (това е най-високата серия + диагонал 70+ инча). При останалите няма ШИМ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #17

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    43XD8305 няма ШИМ - лично проверено от мен на живо и с размахан молив, и с две камери - на телефона ми и на фотоапарата ми. Ако ще проверявате ШИМ с камера на телефон, важно е да се превключи на режим "Професионален" (поне при телефони Самсунг е така), после ISO-то да се качи на 800 (или повече, ако има възможност), White ballance нa Auto, а Exposure (може да има и други имена при различните марки, например Gamma, Gamma correction и т.н.) на -2 (при Самсунг е една квадратна иконка с + и -). Ако последното се сложи на 0, 1 или 2, а ISO на 400 или по-малко, тогава камерата няма да е толкова светлочувствителна и може да не успее да улови ШИМ, макар и да е наличен такъв от телевизора. Също така, задължително ШИМ се изпробва на бял фон, тъй като тогава разликата между включванията и изключванията на светодиодната подсветка е най-рязка. Аз затова и обичайно работя на средно сив или леко тъмно сив фон, защото тогава вредните влияния на ШИМ са по-намалени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?
    От climamarket във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 55
    Последно: 28-07-11, 13:18
  2. В България има ли Sanyo правено за нашия пазар?
    От Mega във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 16:55
  3. Отговори: 20
    Последно: 24-12-06, 17:41
  4. има ли такова животно като ....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-03, 19:24
  5. Overclock 486 има ли такова животно???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 18-03-02, 18:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе