Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Здравейте. Попаднах на темите за ШИМ и реших да подменя радикално техниката у дома..

    Често ме боли глава, а и имаме малко дете и ми се иска да взема ТВ без трептене и вредно излъчване. - работя доста на компютър и затова поръчах днес монитор NEC 2170NX, за който четох че няма ШИМ при осветеност над 88% и е един от най-добрите монитори.

    Обаче ТВ немога и немога да намеря и да се ориентирам.. за тях няма толкова подробно инфо.
    Сегашния ни ТВ е 42" Philips - модел 42PFL5405H - Никъде не намерих дали има ШИМ и колко... но предполагам че има понеже беше от евтините модели навремето.. но пък предвид че е стар модел LCD, а не LED може би го прави по-добър от много нови евтини модели. Мога обаче само да предполагам - пише че е с W-UXGA Act. matrix за която не намерих и 1 изречение каква е аджеба.. TN, PVA и т.н.

    Доста рових и търсих по форуми и къде ли не... но не успях да разбера има ли ТВ без ШИМ на нашия пазар... говорим за цена около 1000лв за 40-42"
    Разбрах за модели на СОНИ от 2015, че нямат ШИМ но не можах да се ориентирам кои са те и има ли ги все още в БГ.. ако може да дадете линк към някой такъв модел 40 или 42"

    Единственото сигурно за 1000лв. което намерих е монитор BenQ BL3200PT, но той е само 32" и ще е малко кофти преминаването от 42 обратно на 32.

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от hristokk; 26-12-16 в 22:43.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Размахването на молив дава ориентир. Ама с тия луминесцентни лампи в магазините може и да се подлъжеш

    P.S. Има доста монитори, без ШИМ или с висока честота на трептене...телевизорите са рядкост...Сони имат някои модели.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-12-16 в 21:31.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Sony Bravia 2015 нямат ШИМ.Всъщност,през 2011,когато Сони спряха съвместната си работа със Самсунг се оттърваха от ШИМ ефекта в телевизорите си.Sony 2015 models mostly without PWM (flicker-free) - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    За около и малко над 1000 лева можеш да се оборудваш с прилично 43-инчово FullHD Sony,при това с Андроид от серията KDL(43W80xC;43W75xC).Цифрата,заместваща х касае предимно козметичните разлики и дизайн.Разлики в техническите спецификации са повече маркетингови трикове.
    Ето ти кратък тест за ШИМ на моето Сони KDL-43W808C https://www.youtube.com/watch?v=T6TnvR2CBrw
    Все още ги има,останали бройки.Гледай само да не е мостра.Никой не обича техника втора младост,нали
    Дори голяма техно-верига доскоро беше пуснала на промоция 55 инчовия(1600лв.).KDL-55W808C
    Но ако ще търсиш Сони,наблегни на 2015 моделите,новите,от 2016 са старите ребрандирани и с около 200-300 лева по-скъпи,дори осакатени с премахването на №D
    Този пост е редактиран от Чопаков; 27-12-16 в 21:05.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Благодаря.. и аз бях чел за Сони, но то толкова много модели, че трудно се ориентирам кой ще има и кой няма.. а и малко скъпи ми идват.. но ще следя пазара.

    Интересното е че направих тест с камерата на телефона(Sony Xperia P) на стария 42" LCD Philips - модел 42PFL5405H не показа никакви признаци на трептене(променях осветеността му сякак и нямаше промяна... стандартно е на на 50-60%.. при повече не се търпи нощем на тъмно). С химикалката не съм точно сигурен какво трябва да се види.. ветрилото не беше от най плавните но не беше и много накъсано.. някак си се виждаха химикалките в него но точно подредени от началото до края..

    Крушките в стаята ни са LED V-TAC .. от тях има ли трептене.. камерата на телефона засичаше трептене когато имах 2+1 крушки различни ватове.. като сложих 3 еднакви по ватове трептенето в камерата спря.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    Здравейте. Попаднах на темите за ШИМ и реших да подменя радикално техниката у дома..
    Често ме боли глава, а и имаме малко дете и ми се иска да взема ТВ без трептене и вредно излъчване. - работя доста на компютър и затова поръчах днес монитор NEC 2170NX, за който четох че няма ШИМ при осветеност над 88% и е един от най-добрите монитори.

    Обаче ТВ немога и немога да намеря и да се ориентирам.. за тях няма толкова подробно инфо.
    Сегашния ни ТВ е 42" Philips - модел 42PFL5405H - Никъде не намерих дали има ШИМ и колко... но предполагам че има понеже беше от евтините модели навремето.. но пък предвид че е стар модел LCD, а не LED може би го прави по-добър от много нови евтини модели.
    Може да си спокоен, старите LCD-та са с лампи и при тях дори да има шим, той е безопасен за очите. И светлината от подсветката при старите се приближава най-много до естествената, което също е безопасно за очите.
    При новите лед боклуци нещата са доста зле, ако има шим в комбинация с edge лед направо може да ти съсипе зрението ако си с по-чувствителни очи.
    Предполагам, че мигащата подсветка при новите ледове я слагат защото е по-лесно и за да се премахне мазането на картината при бързи движения, но не при всички марки шимът е толкова гаден.
    При Самсунг наистина има шим, който изчиства картината при бързи движения, но е доста смекчен защото подсветката им(за разлика от другите марки) е от няколко отделни модула, които не мигат с еднаква честота.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    С химикалката не съм точно сигурен какво трябва да се види.. ветрилото не беше от най плавните но не беше и много накъсано.. някак си се виждаха химикалките в него но точно подредени от началото до края..
    Има ШИМ, трябва да ги виждаш размазано. Хубаво е при тест да изключвате динамичен контраст, еко режим, сензор за светлина и прочие, за да е постоянна стойността на яркостта.
    Този пост е редактиран от pilot; 28-12-16 в 12:32.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Изключих от меню Pixel Plus HD: HD Natural Motion, Разширена рязкост, Динамочен контраст, Динамично фоново осветление, Намаляване на MPEG артефакти, Подчертаване на цвета. Само едно 100Hz Clear LCD ми се досвидя да изключа

    От менюто за картина освен контраст, осветеност, острота и цветове има опцията Шумопотискане - нея я зададох на МАКС

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    DNR може да помогне, при SD...за HD го изключи, картината ще стане "по-мека" - загуба на детайли.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)


  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Когато липсва мигаща подсветка картината става замазана при бързи движения.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #11

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Интересно Самсунга ми UE55JU6400 дали е с ШИМ? На камерата на АЙФоня и АЙпадя - нищо.Иначе и аз вчера взех на жената за офиса HP z24n Монитор без ШИМ,че за едно лято много интензивна работа на лаптопа качи 1 диоптър и постоянно я болеше главата .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    С шим е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #13

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    ЧНГ и за много години на всички.

    Един въпрос бърз.. IPS гарантира ли липсата на ШИМ..
    Примерно ако се насоча към Телевизор/Лаптоп с IPS екран ще означава ли че няма вреден ШИМ..

    Благодаря.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Бърз отговор: НЕ

  18. Junior Member Аватара на Ivanososs
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #15

    Отговор: Телевизор без ШИМ.. има ли такова животно на нашия пазар :)

    Ч.Н.Г. здравейте харесал съм си това ТВ SONY KD-49XD8305BAEP ще ми кажете ли дали има ШИМ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?
    От climamarket във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 55
    Последно: 28-07-11, 14:18
  2. В България има ли Sanyo правено за нашия пазар?
    От Mega във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 17:55
  3. Отговори: 20
    Последно: 24-12-06, 18:41
  4. има ли такова животно като ....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-03, 20:24
  5. Overclock 486 има ли такова животно???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 18-03-02, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе