Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tolostoi

Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #1

    Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Търся идеи за диван (за двама души), който да не заема много място, но да може да замести гледането на филм от леглото. И да не е баснословна сумата.

    Гледам основно легнал, но понеже ще минавам отново от легло - спалня, може да не се засекат като местоположение спалня - ТВ (последния ще е окачен на стената най-вероятно, без да се върти).
    Дори и седалките в кино Арена са ми неодобни, поради известни проблеми в кръста. Не съм бил в Cine grand (последното кино).

    Та, сещам се само за "Приятели" и ала-трансформърските им кресла. При 30-45 градуса наклон на гръбнака, спрямо пода е ок. Може и 5 часа да гледам А искам да е двоен - защото сещата се
    ПП: Ще влезе в употреба за работа с лаптоп и четене на книга. Спалнята не трябва да се ползва за всичко, заради качеството на съня.





    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?


  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Долните препратки са някакъв компромис откъм цена-качество. Иначе, от същите хора си взех безобразно мазен, ъглов с риклайнър. Беше по- дебел като цена, но и качеството е съвсем друго.

    https://videnov.bg/node/17133
    https://videnov.bg/%D1%8A%D0%B3%D0%B...B0%D1%80%D0%BA

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #5

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Мдам, все солови изпълнения и то 1000+лв.
    Аз исках да е двойка, без преграда. Явно ще се търси поръчково, но механизма ми се вижда сложен.

    ПП: Този от виденов - ще ти висят карката (170см съм)... онези горе от клиповете видях, че се издава и още един сегмент при отварянето и се удължава с още 10-15см. А и не обичам кожена тапицерия.
    Този пост е редактиран от hakama; 11-06-17 в 14:57.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Диван Kring Royal 2 места, 2 подвижни и 3 степени на комфорт, Естествена кожа, Кафяв - eMAG.bg
    Диван Kring Sylvie Vive, 3 места, 2 регулируеми облегалки и 3 нива на комфорт, Текстил, Кафяв, 193 x 100 x 101 см - eMAG.bg - текстил, но е 3-ка

    По принцип качествените канапета/фотьойли от тоя тип са си скъпи - нямам представа как са китайските еквиваленти - едва ли са по-зле от нашенските тапицирани пейки дето ти ги продават за дивани

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #7

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Понеже и аз ги заглеждам тези мебели и където видя такива се насаждам да ги пробвам, ще ти дам съвет:
    Не си купувай нещо по картинка или без да го пробваш. По принцип се водят (recliner) или реклайнер на БГ. Най-доброто което съм виждал беше с ел. механизъм. Като голяма и удобна седалка на кола. С плавно и удобно регулиране на всички зони. Но беше цифра. При механичните нещата са според механизма. На последният дето го опитах сякаш бяха сложили пружини от ЗИЛ. При отварянето така ми метна краката, че щях да направя задно салто... А сгъването беше мисия невъзможна. С крака не можах да го събера и трябваше да стана и да натискам с ръце.
    Късмет с избора и да споделиш ако си вземеш.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Ако краката излизат навън - няма никакъв проблем, за кожичката също - едно наметалце отгоре - хем ще я пази, хем няма да запарва лятото, само да не е еко-меко, дето след 1 г започва да се разпада на парчета, все едно мебелта е прокажена.
    За мен по-важно е седалките да са удобни - човек буквално да заспива и да не иска да си отлепи задника като разпъне риклайнъра; и донапренът да е качествен - да не се деформира и потъне след 1 г., особено ако собствениците не са леки и използват интезивно придобивката. Иначе глезотията е уникална, с две ръце "за". Сгъването става след месец практика, чрез рязко свиване на краката от коляното. След една 1 г. човек едновременно става и сгъва риклайнъра подсъзнателно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK Виж публикацията
    Понеже и аз ги заглеждам тези мебели и където видя такива се насаждам да ги пробвам, ще ти дам съвет:
    Не си купувай нещо по картинка или без да го пробваш.
    Ех... ама не можем да свикнем с онлайн търговията... Нали това й е хубавото - купуваш по картинка, пробваш, ако не ти гхареса - връщаш. Не знам кога хората ще го проумеят и ще се отърсят от старите навици.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Цитат Първоначално публикувано от hakama Виж публикацията
    Мдам, все солови изпълнения и то 1000+лв.
    Аз исках да е двойка, без преграда. Явно ще се търси поръчково, но механизма ми се вижда сложен.

    ПП: Този от виденов - ще ти висят карката (170см съм)... онези горе от клиповете видях, че се издава и още един сегмент при отварянето и се удължава с още 10-15см. А и не обичам кожена тапицерия.
    Тук ми изскочи двойка с дамаска - https://www.bittel.bg/p/carmen/divan...mehanizym-sana

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #11

    Отговор: Гледане на филми от полу-легнало положение - диван?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ех... ама не можем да свикнем с онлайн търговията... Нали това й е хубавото - купуваш по картинка, пробваш, ако не ти гхареса - връщаш. Не знам кога хората ще го проумеят и ще се отърсят от старите навици.
    Ахах, качи я тая двойка на седмия етаж по стълбите, щото не влиза в асансьора и я пази да не я повредиш, понеже няма да можеш да я върнеш, за да я пробваш вкъщи и ако не ти хареса ... я опаковай и я върни :D Е, може и да си платиш по 20 лв на етаж качване и още толкова за сваляне, или се обади на приятели, които ще ти се зарадват много, особено след втората поръчка.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    hristoslav2 одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Отговори: 10
    Последно: 27-07-11, 21:19
  3. Директно гледане на филми по LAN-a.
    От kriki във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 15-06-05, 02:42
  4. гледане на филми през TV OUT
    От mike_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-05, 15:39
  5. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе