Google TV въвежда реклами в „режим само за приложения“ в цяла Европа
В много страни „режимът само за приложения“ на Google TV предлагаше изживяване без реклами, но това вече не е така в голяма част от Европа.https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1730198750
Като навигирате до вашия профил в Google TV, преди това можехте да активирате „Режим само за приложения“, за да премахнете въртележката с топ реклами на Google и всички спонсорирани препоръки от началния екран, оставяйки само вашите инсталирани приложения.
Тази седмица обаче промяна въведе горната рекламна въртележка в „режим само за приложения“, което противоречи на предназначението й и измества иконите на приложението почти извън екрана. Спонсорираните препоръки остават скрити.
Промяната изглежда засяга повечето европейски страни, включително, но не само, Германия, Белгия, Холандия, Дания, Швеция, Норвегия и др.
Горната рекламна въртележка вече присъства в „режим само за приложения“ в Северна Америка.
какво следва
Тази последна промяна, която не е обвързана със софтуерна актуализация, тъй като Google я пусна на своите сървъри, е част от продължаващите усилия на Google да монетизира собствениците на устройства с Google TV, включително Chromecast и Google TV Streamer.
Подобно на Amazon Fire TV и Roku, Google значително увеличи броя на рекламите в Google TV през последните няколко години. Докато потребителите в Европа досега бяха пощадени от видеореклами на цял екран, несвързани с филми и телевизионно съдържание, като реклами за бързо хранене , вероятно е само въпрос на време Google да предприеме следващата стъпка.
Как да накарате вашия Google TV да стартира на последния използван вход
Google TV, независимо от марката, по подразбиране се стартира от началния екран. Можете обаче лесно да регулирате настройките, така че вашият телевизор да се включва към последния входен източник, като например HDMI.
Смарт телевизорите обикновено са проектирани около начален екран, където се показват реклами и популяризирано съдържание. В резултат на това те са настроени да се включват на началния екран по подразбиране.
Това може да е неприятно, изисквайки допълнителни натискания на бутони на дистанционното, ако просто искате телевизорът да се включи към HDMI1 или HDMI2, където сте спрели.
Ето как да го промените
Операционната система на Google, Google TV, в момента е внедрена в модели телевизори от марки като Hisense, Panasonic, Philips, Sharp, Sony, TCL и Xiaomi. Стъпките за промяна на настройката са едни и същи, независимо от марката.
Направете следното:
Всички настройки -> Система -> Захранване и енергия -> Поведение при включване -> Последно използван вход
Сега вашият Google TV ще се включи към HDMI входа, където е бил изключен, което ви позволява да стартирате директно вашата конзола за игри, медиен плейър, телевизионен тунер или компютър, като използвате бутона за захранване на дистанционното.
Android TV вероятно няма да получи нова версия до 2026 г.
Google вероятно няма да пусне нова версия на Android TV през 2025 г. Като цяло явно искат да обновят стратегията си в телевизионния сектор.
Тази информация обаче не е официално потвърдена, а е изтекла в уебсайта на Android Authority от уж надеждни източници. Съответно Google вече информира партньорите си, че като цяло преминават към пускане на нова версия на Android TV само на всеки две години. Тъй като Android TV 14 беше пуснат през 2024 г., 2025 г. и следователно също Android TV 15 ще бъде напълно пропуснат.
Google TV също е засегната. Тъй като Google TV не е собствена операционна система. По-скоро Google TV е просто стартер или интерфейс, който е базиран на Android TV. Но защо Google уж просто пропуска Android TV 15? Е, това се дължи на разликите между мобилния пазар и телевизионния сегмент. Хората обикновено използват своите телевизори значително по-дълго от своите смартфони.
Ето защо всяка година има по-малко натиск да се предлага нова версия на операционната система. По-скоро е така, че много производители са затрупани от това. Поради тази причина много нови Smart TV се появяват с официално остарели версии на Android TV или получават актуализации до нова версия с голямо закъснение или никога. Новият ритъм на публикуване трябва да даде на производителите повече време за актуализации и корекции.
Android TV винаги изостава от Android
Особено след като Android TV основно винаги изостава от Android за мобилни устройства. Пример: Android 14 за смартфони и таблети стартира през октомври 2023 г. Въпреки това, Android TV 14 не беше пуснат до май 2024 г. Отне значително повече време системата да достигне до първите устройства на практика. В това отношение може би е по-добре, ако Google коригира стратегията си в полза на всички участници.
Google TV: По-високи хардуерни изисквания за смарт телевизори и стрийминг плейъри
Google променя минималните изисквания за Android TV и Google TV. Това може да има нещо положително за клиентите.
Променя се следното: Смарт телевизорите и стрийминг плейърите с Android TV в бъдеще ще трябва да имат поне 1 GB RAM. В случай на Google TV, трябва да има поне 2 GB RAM. Въпреки това, може би сте се досетили: Това е особено подходящо за начално ниво. Всички други устройства вече са оборудвани със значително повече RAM.
Google TV Streamer е пример . Най-новото стрийминг устройство от Google има 4 GB RAM, така че предлага два пъти повече RAM от минималните изисквания. Въпреки това, телевизорите от начално ниво с Google TV или Android TV, например от производители като Xiaomi, трябва да се предлагат в продажба с по-високи конфигурации на RAM в бъдеще. Клиентите също трябва да се възползват от това.
Може да се очаква, че производителността на телевизорите от начално ниво и стрийминг плейърите с Google TV или Android TV трябва да се подобри. По-новите версии на системите обаче носят и нови функции, които изискват повече производителност. Фактът, че Google увеличава минималните изисквания, също може да бъде свързан с текущия AI шум в индустрията. Разбира се, това също изисква повече мощност.
По-високи минимални изисквания за повече реклама?
Може да има и друго нещо зад него. Както е известно, Google непрекъснато разширява рекламата в Google TV . Рекламодателите вероятно ще ценят факта, че техните реклами се показват в гладка и висококачествена форма. Изискванията също можеха да станат по-високи от тази гледна точка. В крайна сметка много хора купуват телевизори от начално и средно ниво и стрийминг плейъри. Чрез увеличаване на минималните изисквания може да сте в състояние да гарантирате по-стабилно основно изживяване.
Здравейте, понеже се лутам из настройките на tcl c765, телевизията ми е на А1. с цифровия приемник ли да е ползвам от А1 който ползвах на стария тв, или с инсталиранато приложение А1explore, звънях на А1 да ги питам дали имат карта която се слага в самия тв вместо приемник, отговориха ми че не предлагали такива карти а да си инсталирам приложението А1 Explore, но там има малко забавяне при превключването на каналите
Как да разбера че e 5 Hz
И пак ще сменя по-бавно, щото тв-то или приложението е пръчка, да си кара с приемника като му е ОК.
Никакво значение няма на 2.4 или 5 при добър сигнал.
С 75mb нет стримва без проблем иптв UHD HDR с DD
Неговият е без AX и не му трябва.
Не споменавате бавно зарежда каналите или бавна е смяната.
С техен приемник качеството трябва да е по_добро от приложението
Има значение за скоростта, когато разстоянието е по-голямо
Закачи се на един рутер (намиращ се в съседната стая) на 2.4 GHz. Пусни един SpeedTest.
След това на 5Ghz, на същият. И, ще видиш че скоростите се различават.
При лош маршрутизатор или лошо позициониран, също оказва влияние, качеството на сигнала.
При кабела този фактор, го няма. Макар LAN-a на ТВ да е ограничен до 100Mbps.
Този пост е редактиран от tek; 21-11-24 в 19:45.
лош маршрутизатор или лошо позициониран би било ако ТВ-то е през две, три стаи, или на друг етаж и много далеч от модема, но ... да опъваш кабел до там.. не знам може да е оправдано, но ако ТВ-то е през стая или в същата стая където е модела е лудост да се ограничаваш с лан кабел, като с WIFI 5 може да имаш максималната си скорост за която плащаш (ако плащаш за повече от 100 мб и имаш приличен модем, разбира се)
Но бавната смяна на каналите в случая няма нищо общо със скоростта на интернета а по скоро ми звучи като кофти приложение.
Този пост е редактиран от brotzki; 22-11-24 в 10:18.