Резултати от 1 до 3 от общо 3

55W80x : бавно превключване канали (4+ секунди) - нормално ли е за Sony & Android OS ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    4
    #1

    Arrow 55W80x : бавно превключване канали (4+ секунди) - нормално ли е за Sony & Android OS ?

    здравейте


    купих си наскоро Сони 55W805C, и не мога да реша още дали съм доволен - дизайна и картината е доста добра, звука сякаш е слаб/зле...


    има две неща които доста ме дразнят:
    1) дистанционното е неудобно и неинтуитивно , малки бутони - особенно кръгчето за навигация, може би е правено за малки японски ръчички... има ли решение този проблем, някакво по голямо дистанционно да се продава?


    2) голямо забавяне при превключване на каналите (нямам кабелна, само ефирната в София през стайна антена) - от момента на натискане на бутон до показването на следващият изминава 4,2-4,4 секунди, засичах го с таймер. След това направих ъпдейт на ОС, и пак го мерих - съвсем леко се подобри , около 4 секунди. Това нормално ли е ? или да не е от това че Ефирната ТВ ? Трябва ли да се примиря с това ? Всички с Андроид ли са така ?


    пс.
    чудя се дали да не го върна тоя ТВ , за дори и да не ми възстановят всичките пари (може би -15% при положение че няма дефекти) и да си взема не толкова "смарт", моделите 48W650 (няма ОС Андроид) или прословутия Панасоник TX-50DS630E (120 Hz + firefox, около 1300 лв) - някой може ли да ми каже дали панасоника е по добре(по интуитивно) направен като интерфейс/менюта/ОС ?(няма го май никъде изложен вече никъде в София)

    благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #2

    Отговор: 55W80x : бавно превключване канали (4+ секунди) - нормално ли е за Sony & Android OS ?

    Аз си ползвам дистанционното от старото сони, което е от 2006-та модел. Тоест, което и дистанционно да вземеш от сони лсд би ти вършило работа, можеш да провериш по битаците дали няма да има някое оригинално за 5-10 лв. Китайските боклуци които продават са отвратителни, не си купувай такова, търси оригинално. Аз си купих втора ръка от англия , за 18 лв ми дойде с доставката и е като ново.
    При мене на кабеларката нямам проблеми със смяната на каналите. Изключване от тока или заводски настройки би могло да ти свърши работа.

    Интуитивно меню можеш да търсиш в зависимост от стария ти телевизор. Аз имах сони, имам и андроид телефони и таблет , също така имах и коди бокс и в момента телевизора ми е толкова инт смятуитивен, че повече няма накъде. Ако идвах от самсунг на това сони, щях да вия до небесата че му е скапано менюто, както ми се вижда който и да е самсунг или лг...

    Ако смяташ да гледаш ефирната, 4-5 канала при превключване едва ли са проблем, щом картината ти харесва. Ако ще си пускаш кабеларка - зависи от кабеларката. Ако ще ползваш сателит и приемник - тогава този "проблем" се обезсмисля като цяло . При всички положения обаче, смяната на каналите става доста по-бързо при мен.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: 55W80x : бавно превключване канали (4+ секунди) - нормално ли е за Sony & Android OS ?

    Цитат Първоначално публикувано от Longin Виж публикацията
    здравейте


    купих си наскоро Сони 55W805C, и не мога да реша още дали съм доволен - дизайна и картината е доста добра, звука сякаш е слаб/зле...


    има две неща които доста ме дразнят:
    1) дистанционното е неудобно и неинтуитивно , малки бутони - особенно кръгчето за навигация, може би е правено за малки японски ръчички... има ли решение този проблем, някакво по голямо дистанционно да се продава?


    2) голямо забавяне при превключване на каналите (нямам кабелна, само ефирната в София през стайна антена) - от момента на натискане на бутон до показването на следващият изминава 4,2-4,4 секунди, засичах го с таймер. След това направих ъпдейт на ОС, и пак го мерих - съвсем леко се подобри , около 4 секунди. Това нормално ли е ? или да не е от това че Ефирната ТВ ? Трябва ли да се примиря с това ? Всички с Андроид ли са така ?


    пс.
    чудя се дали да не го върна тоя ТВ , за дори и да не ми възстановят всичките пари (може би -15% при положение че няма дефекти) и да си взема не толкова "смарт", моделите 48W650 (няма ОС Андроид) или прословутия Панасоник TX-50DS630E (120 Hz + firefox, около 1300 лв) - някой може ли да ми каже дали панасоника е по добре(по интуитивно) направен като интерфейс/менюта/ОС ?(няма го май никъде изложен вече никъде в София)

    благодаря
    Приятел,Панасоник TX-50DS630E можеш да си вземеш,ако побързаш от ТЕ....ХМАРТ с 5 год гаранция и лизинг без оскъпяване за 6 месеца-1240кинта май беше

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-01-17, 11:05
  2. Отговори: 5
    Последно: 29-01-13, 16:49
  3. Отговори: 8
    Последно: 16-09-05, 00:16
  4. Отговори: 2
    Последно: 25-05-05, 13:34
  5. Превключване само с Ctrl
    От ankovachev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-04, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе