Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1

    Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Имам нужда от помощ. Много съм далеч от ТВ и РС монитори и ми е трудно да формулирам конкретно питане, с конкретни параметри, за които да поискам мнение. За това ще обясня накратко. Сложил съм на децата LCD ТВ монитор LG(нещо си), 22' модел 2009г. При гледане на ТВ и Ю ТЮБ няма проблеми, но когато децата се залепят да играят някоя игра, след час очите им са зачервени. Конретното ми питане е: може ли да ми предложите 22-24' монитор с HDMI вход, който да замени стария? Приемам предложения и за втора ръка. Не търся модели, предлагащи реализъм, интересуваме хардуер, щадящ очите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Търсиш модел без PWM и държиш децата на дистанция от поне 1 метър от дисплея.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    PWM - Pulse Width Modulation. Това ли имаш предвид?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Благодаря! Разгледах линка, който си пуснал. Виждам, че повечето модели в списъка са "not confirmed". Да разбирам ли, че както при всичката друга техника, производителите на монитори понякога послъгват за параметри и вложени технологии? Разгледах набързо какво предлагат българските търговци. Има предложения, но или трябва четене и ровене за да съм поне до някъде спокоен какво купувам или втора радост, но с доказано качество. Освен широчинно-импулсната модулация, имали друг параметър, на който да се обърне внимание? Предполагам, че нещата са комплексни и много неща влияят на това, как окото и мозъкът възприемат светлинни импулси, но все пак да попитам
    Този пост е редактиран от avast3; 12-05-18 в 20:01.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Не знам колко големи са децата ти, но не е желателно да седят дълго пред телевизор с увеличена яркост и PWM. Те водят до натоварване на очната леща и увеличено вътреочното налягане и последвала умора, понякога и главоболие. Има описани тестове за PWM, така че тествай на място в магазина.

    Ако не ти е проблем, погледни някой евтин китайски 32-43", който да монтираш на стената, и така ще ги накараш да седят на дистанция от него.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Разбрах. Стайчето е малко - 15 кв.м и е претрупано с мебели. 32'ТВ...трудно ще му измисля място на стена, без да има висящи свински черва(кабели). Във всекидневната имам 32'TV JVC, което се вписва - евтинджос, който за мое учудване не ми натоварва очите. Имам проблеми със зрението и съм изпитвал дискомфорт, гледайки ТВ, които са в пъти по-скъпи и с претенции за качество.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Висящите кабели може да ги прибереш в кабелни канали
    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...hrome&ie=UTF-8

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #9

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    При гледане на ТВ и Ю ТЮБ няма проблеми, но когато децата се залепят да играят някоя игра, след час очите им са зачервени.
    Има и значение самата игра. Геймплея, типа на играта и т.н.... Особено ако се играе онлайн. Тръпката срещу хора е най-голяма и логично там всички сетива са напрегнати.

    Примерно, сингъла на последния фаркрай, мога да играя с часове. Игрицата прави доволна порция кеф.... Обаче, в онлайн, там вече отивам в другата крайност. За 30 минути игра и ставам като светофар....

    Този го хвалеха в хардуера.....

    https://www.vario.bg/iiyama-prolite-...4-xb2483hsu-b1

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Игрите са с елементарна графика. Просто или гледане от далеч с 32'-40' ТВ, както посъветва Христослав, или качествен 22'-24' монитор.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #11

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Просто или гледане от далеч с 32'-40' ТВ, както посъветва Христослав, или качествен 22'-24' монитор.
    Гледане или играене?!?!

    Играенето от дистанция по време на игра, също напряга зрението. Защото, поне за мене има разлика между гледане на ТВ и играене.

    В игрите знаете как е....Там зрението е съсредоточено в мишката и според моментната ситуацията се използва доста сложна комбинация от рефлекси, инстинкти и т.н....Мозъка обмисля бързо варианти в конкретния момент и взима решение....и т.н. Не е като да седнеш да гледаш некой филм....

    Ок... Успех.....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Отговор: Помогнете за избор на ТВ/РСмонитор 22-24'

    Сложил съм им андроид ТВ бокс. Това е оптимално и евтино решение за техните потребности - телевизия, ю тюб, филми и игри(момичешки, без екшън и фаст моушън). Така че - гледане + гейминг(силно казано)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на климатик
    От dkanev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-15, 19:06
  2. Помогнете за избор на ТВ
    От Nedko Kolev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-04-13, 18:00
  3. Помогнете за избор
    От zapitvashtia във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-05-11, 14:12
  4. Избор на телевизор - помогнете
    От xserk във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-12-08, 19:31
  5. Помогнете в избор на ......!!!
    От Momodivx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-04, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе