Резултати от 1 до 3 от общо 3

55" 4K TV - Сега или после..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #1

    55" 4K TV - Сега или после..

    Здравейте,

    Понеже ми дойде музата да ъпгрейдна стария ми 46" Samsung F8000, то тези дни прекарах доста време в четене и ровене. Съответно, моля за малко препоръки дали си струва сега да купя модел от 2018 или да изчакам малко?

    Бюджетът ми е до 4000лв. Към момента, като че ми допада идеята за OLED LG C8 в този ценови диапазон. Говорим за 40% стандартна ТВ, 40% филми (1080p), 15% 4k филми, евентуално 5% игри.

    Предвид на качеството на ТВ на Mtel (A1), то четох ревюта, че новият процесор пак изоставал в upscaling на ниско качество източник спрямо процесорите на Sony. А все пак няма да гледам само 4k HDR, ами трябва да пуснем и новините или сериалче понякога...

    На място в магазините ми е трудно да преценя перфектно, но като че LED не могат да доближат цветовете и контраста на OLED. Въпреки това, дали новите софтуерни решение (смъкване на яркостта на логата на програмите например) са достатъчни, за намалят рисковете от burn in? А при C8 четох, че са понадули яркоста спрямо A8F например и леко ме притесняват подобни overclock решения в допълнение към актуалните тестове за burn in с LG OLED C7, ако не се лъжа.

    Спрямо гореописаното, чудя се дали си струва да се засилвам към C8, към друг актуален модел или да изчакам някой и друг месец. Не ми се иска да съм чакал 5 години за нов ТВ, а след много кратък период от време да се очаква някоя worth waiting for промяна в технологиите и нови модели. Четох за очакване в близките месеци на A9F на Sony, например.

    Всякакви препоръки и насоки биха били полезни. И говорим само за 55" модели - нито по-големи, нито по-малки.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: 55" 4K TV - Сега или после..

    AF9 излиза през октомври и ще използва същият OLED панел като на C8...и вероятно ще е по-скъп, а и цената на всички LG OLED 2018 тогава ще е паднала с някой стотак.

  4. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: 55" 4K TV - Сега или после..

    За него се чудих от гледна точка на ultimate чипа, който си е не лош ъпгрейд.

    Обаче, като видя ценовата политика и позициониране на Сони при положение, че има други държави, където A8F са по-евтини от LG C8... Новият модел A9F за 55" сигурно ще е над 5хил.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CryptCD v5.0 най-после !!!
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 01-03-06, 14:00
  2. Отговори: 9
    Последно: 22-02-06, 18:22
  3. Най после добро OC дъно за А64
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 29-04-04, 00:26
  4. Master Of Orion 3 най-после излезе
    От Eddie във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 26-02-03, 21:08
  5. а после на мен се карате. аааааа
    От ARN0LD във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-02, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе