Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

Sony X800E или по добър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #1

    Sony X800E или по добър?

    Здравейте, закупих си SONY 55XE8096 за 1600лв.
    Направи ми няколко лоши впечатления:

    1. Черното не е черно а тъмно синьо, когато се гледа на тъмно това доста ме дразни. С HDR става още по-зле. (Прочетох и се оказа от IPS матрицата в сравнение с VA която явно е по-добра)
    2. Леко е лагав на моменти, когато ровя в менюто и превключвам канали, в сравнение с SAMSUNG 6 серия който съм ползвал.
    3. UHD филми около 50 GB насичат през жичната мрежа от компютъра свързана с рутер (предполагам ми трябва рутер 1 Gbit и ще се оправи)

    Та въпроса ми е следния, тъй като мога да го върна. Има ли по-добър вариант за този бюджет или малко отгоре. 55XE85 е 2000лв. дали има смисъл да дам 400лв. отгоре или да се ориентирам към някой друг производител.
    Този пост е редактиран от ntool; 07-09-18 в 11:44.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    1. IPS толкова си може, може би с калибрирани нсастройки на картината, ще е по-добре.
    2. Пусни Game mode и не би трябвало да имаш лаг.
    3. Жичната мрежова карта е 100 мегабита. Дори и да сложиш гигабитов рутер, пак няма да имаш по-висока скорост. С кой плеър се опитваш да гледаш? Аз ползвам коди и май до сега не ми се е случвало да ми насича.
    podredko одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    1. Ако знаех че ще синее така щях да се насоча към VA. Ще пробвам с настройки довечера.
    2. Не бях се изразил коректно, лаг има в менюто и при превключване на каналите.
    3. Ползвам KODI и VLS, пробвах и с оригиналния плеър, пак си насича. Може би самия рутер не насмогва, през външен хард нямам ядове. Твоята мрежа как е конфигурирана?
    Този пост е редактиран от ntool; 07-09-18 в 11:44.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Лага е заради Андроид-а. Понеже всички производители пестят пари и ползват безумните MTK процесори които са ужасно бавни но за сметка на това евтини. Аз съм с гигабитов рутер, но телевизора се вързва жично на 100 мегабита. VA също не е перфектната матрица и при гледане под ъгъл, цветовете се размиват.
    podredko одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #5

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    При мен промяната на ъгъла кара черното да става по светло. Да разбирам ли че няма пълно щастие и по-добре да не сменям нищо?
    Възможно и рутера ми да лагва потока ето и какво се случва, като пусна UHD 50ГБ. филм с картата.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Лично мнение, не си струва смяната. Може би ако беше XE90/93 но цената при тях скача излишно. При мен сетъпа е NAS и телевизор вързани с кабел към рутер. NAS-a е старичък и там скороста не е кой-знае колко висока. На него имам няколко UHD HDR филми и никой не ми е накъса до сега.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #7

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Интересно, защо тогава при мен насича, възможно ли е да трябва да се направят настройки на самия рутер за пренос на видео трафик, рутера ми е: TP-Link TL-WR740N, 150Mbps, 2.4GHz(150 Mbps), Wireless N, 4x LAN 100, 1x WAN 100, 1x външна антена.
    И още нещо вградената памет пише, че е 16 ГБ а тя реално е 8.2ГБ.
    Този пост е редактиран от ntool; 07-09-18 в 13:29.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #8

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    IPS панел Edge led подсветка се гледа вечер на някакво нощно осветление.
    Филми 4К си сваляй на флашка, HDD, SSD.

    След около два месеца ще си промениш мнението за картината сигурен съм.

    И аз минах от Самсунг VA панел на същото Сони и първите два месеца ми се струваше много зле.

    Още един колега от форума имаше същите оплаквания, защото и той мина от Самсунг на Сонито но сега мнението му е друго.
    ronnie72 одобрява това.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Аз като минах от Самсунг VA към Sony VA запончах да псувам вторите (и все още не съм спрял) защото покритието на матрицата им много отразява светлината а не е като на Самсунг да поглъща по-голямата част от нея. Иначе, не бих се върнал доброволно на IPS (но всеки си има предпочитания).

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #10

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    На мен лично не ми е приятно да гледам филми по този начин в тъмна стая. Предимно филми се гледат на тъмно. Някой може ли да сподели вътрешната памет е 8 а не 16 ГБ както пише че трябва да е?
    Този пост е редактиран от ntool; 07-09-18 в 14:52.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    използваемата памет е около 8 гиги, другото е опрационката и приложенията. На 8 гигабайта памет, свободното за ползване беше около 4. Аз на моя съм забучил 32 гигабайтова бърза флашка която я ползвам за съхранения на приложения.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #12

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Сменяш модела или марката.

    Общата памет е 16гб с операционната система и вградените прил. а 8гб са свободни и ги ползваш ти.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Сложи някакъв дискретен източник на светлина зад тв и ще е по-добре - Филипс съвсем не случайно сложиха Амбилайт-а (повечето им модели са и бяха с IPS панели).
    А HDR пък изобщо не знам как ще го гледате в тъмно помещение , то на светло понякога е доста натоварващо (ако модела го може де, а не само софтуерни имитации )

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #14

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Това означава ли че съчетанието IPS с HDR е пълна безсмислица. На панелите с VA, HDR оказва ли такова влияние на черното, както на IPS. Или трябва още по-висок клас телевизор и се влиза в един омагьосан кръг...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #15

    Отговор: Sony X800E или по добър?

    Здравейте, върнах въпросния телевизор. За мен лично не си заслужава парите. Спрях се на модел Sony 55XE8505 продава се за 1900 лв. но за жалост няма останали нови бройки, от два магазина ми изпращаха видимо използвани с прах по тях, без лепенки и разглобени стойки. Другия вариант бе 55XE9005 за 2150лв. но и там няма нови бройки. Остава варианта да изчакам намаленията ноември и декември на моделите сони за 2018, като там освен модела 55XF9005 друг вариант не виждам с MVA панел но и парите са му доста за мен. Другия вариант е друга марка. Четох доста време форума и други подобни сайтове за тестове на телевезори.
    Това, което ще търся е 55' или повече, задължително MVA панел, тъй като черното ще изглежда доста по-черно съответно от IPS. Гледах доста телевизори с MVA под ъгъл в магазините не видях някаква рязка промяна в цветовете на картината която не може да се гледа. Телевизорите с lacal dimming не знам дали това е плюс или минус като дори това може да е дразнещо. Оказа се че избор на телевизор не е лесна работа.
    Затова тук бих в помолил за помощ при избор на ТВ с бюджет около 2000лв. 55' или по-голям, ще се гледа цифрова на blizoo сегашния А1, с CAM модул, филми ще си тегля от торенти на възможно най-добро качество, и вероятно ще си взема външен хард за тая цел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой е по-добър Samsung QE49Q7F или Sony KD-49XE9005
    От freedom във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-11-17, 12:53
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. Кой чип сет е най-добър за s.775?
    От reingar-x във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-11, 08:35
  4. Разменям П4 1.4Гх за по-добър!
    От batfilcho във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-04-06, 20:57
  5. добър тв-аут
    От pitbull_bars във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-03, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе