Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Избор на 32'' телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #1

    Избор на 32'' телевизор

    Здравейте,
    моля за помощ при избора на 32'' телевизор. В момента разглеждам следните модели телевизори:
    SAMSUNG UE-32M5602 (32M5502)
    SONY KDL-32WD757; SONY KDL-32WE610; SONY KDL-32RE400
    Panasonic TX-32FS403E
    LG 32LK6100PLB

    Моля за мнение кой от тях бихте препоръчали и защо, тъй като не съм много наясно с матрици на тв, функции за подобряване картината и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Няма съществена разлика в картината, при 32" -те модели. Изборът се свежда до тип матрица - евтина IPS или VA и смарт функция.
    LG 32V340 - без смарт, IPS с т.нар. задно осветяване на матрицата.
    Този пост е редактиран от pilot; 06-12-18 в 23:37.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Аз като ходих да разглеждам телевизорите видях пък доста разлики между различните 32'' телевизори - на едни бялото беше бяло, на други бялото беше жълто, на някои им трептеше картината, други бях с по ярки и с по живи цветове, картината на едни беше по-тъмна, та затова си мисля, че има разлика и търся препоръка. (не държа на смарт)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Е, щом си видял...на мен всичките ми са една боза
    Ако не държиш на смарт, виж ЛГ-то и го сравни с по-скъп 32" модел с IPS на идентичен режим на картина и сигнал. VA губи цветови интезитет под ъгъл, но пък фронтално изглежда "живо". IPS, като го погледнеш косо и става "чуден" глоу. Качи си на флашка - клип, цветни заливки и тествай.
    Този пост е редактиран от pilot; 07-12-18 в 01:18.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Здравейте, моля за отговор и относно посочените модели.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #6

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Вземи Сони 757,първото от посочените от теб модели.....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Виждам че Samsung 32m5602 e намален на 629, а Sony KDL 32 WD757 е на цена 799. Какво е предимството на единия пред другия?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #8

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    800 лева за 32 инча?!?!
    Според мен вземи най-евтиния, на който картината ти харесва, че за тоя размер е грехота толкоз пари да идат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Ivo123, 32 инчовите модели се водят "отживелица" и никой няма да тръгне да ти прави разбор, просто защото и производителите не предлагат нещо особено различно. Това че в магазина виждаш разлики се дължи и на различните настройки, на които са пуснати мострите.
    Масово се купуват големи 50+ инчови модели и в този сегмент е насочено предлагането и избора е по-голям. То даже и за 40 инча вече започва да е малък избора.

  12. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #10

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ivo123 Виж публикацията
    Виждам че Samsung 32m5602 e намален на 629, а Sony KDL 32 WD757 е на цена 799. Какво е предимството на единия пред другия?
    Иво,изборът е по-голям от 43 инча нагоре...Почти всяка марка предлага този диагонал...с изключение на ОЛЕД моделите,който са с голям диагонал...
    та за парите си, може да си вземеш минимум 43 инча...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Преди 10-ина дни купих 32'' ТВ за децата. Изборът при мен беше FHD кошник в диапазона 32'' - 42'', по възможност да е "умен", но това не е определящо, 'щото има достатъчно начини да се развият мозъчните им клетки . Избор има, не е да няма. След 2 часа кьорене по екраните, в крайна сметка избрах скромен модел TELEFUNKEN 32FB5000. Мисля, че направих много добър избор, без да имам претенции, че разбирам от ТВ. Ако някой много го вълнува, мога да обясня защо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #12

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Преди 10-ина дни купих 32'' ТВ за децата. Изборът при мен беше FHD кошник в диапазона 32'' - 42'', по възможност да е "умен", но това не е определящо, 'щото има достатъчно начини да се развият мозъчните им клетки . Избор има, не е да няма. След 2 часа кьорене по екраните, в крайна сметка избрах скромен модел TELEFUNKEN 32FB5000. Мисля, че направих много добър избор, без да имам претенции, че разбирам от ТВ. Ако някой много го вълнува, мога да обясня защо.

    важното е на теб да ти харесва

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13
    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    важното е на теб да ти харесва
    Важните за мен неща, определящи конкретно моя избор са следните:
    1. Имам повишена чувствителност към излъчванията от екрани, поради проблеми със зрението, с които няма да ви занимавам. По-нагоре бях написал, че 2часа стоях и гледах какви ли не модели. Този не ми дразни толкова очите, за разлика от други, макар с по-добри параметри на хартия и чувствително по-скъпи.
    2. От много години работата ми е свързана с условно да го нарека "цвят". Смея да твърдя, че имам набито око за нюанс и детайл. Този ТВ ме изненада с нелоша картина, която ще удовлетвори всеки редови потребител, без да има претенции, че е класа.

    Има и други неща, които вяха важни за мен, но това е основното. Като главен недостатък мога да подчертая изключително ниското качество на пластмасата. Май са я правили от кофички за кисело мляко + оцветител :; . Докато го прикрепях към стойката с винтове, имах усещането, че всеки момент задния панел на корпуса ще се спука от някъде

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #14

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Избор има, не е да няма.
    При малките размери има количествен (различни търговски марки), а не толкова качествен избор. В смисъл да избираш по матрици, параметри, екстри и т.н. и да правиш съотношение с цена. За това някой модел от евтините, който субективно да му харесва на конкретния потребител. Аз лично при условие, че мястото позволява не бих въобще мислил за 32 инча. Поне 40-43 (който размер е наличен в момента).

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: Избор на 32'' телевизор

    До 500лв. 32" може да погледнете телевизорите на SHARP.Имат отлична картина,а за радио дистанционното им няма какво да коментирам, за тези пари са просто чудесен избор...
    Онлайн магазин SHARP България | LCD телевизори | Хладилници
    Този пост е редактиран от iveto; 18-12-18 в 17:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на нов телевизор
    От kemran във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-14, 17:54
  2. Избор на телевизор?!
    От potrebitel321 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-14, 22:33
  3. Избор на Телевизор
    От acmilan1899 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-13, 15:38
  4. Избор на 3D телевизор
    От yloquen във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 07-05-12, 13:54
  5. Избор на ЛСД 40''телевизор
    От bizybone във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-10-11, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе