Резултати от 1 до 6 от общо 6

Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    2
    #1

    Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    Здравейте,
    никога не съм се интересувал от телевизори, просто защото никога не съм имал нужда от тях. Днес реших да си купя PS4, съответно прекарах последните 6 часа в търсене и четене. Не можах да се справя и стигнах до тук.
    Важните неща, които разбрах.
    input lag . < ~20 ms
    HDR10
    4k
    HDMI 2.+ ? версия

    В последствие научих, че HDR в някой марки не било 100% и хайде пак, някъде било пък 8bit не 10 bit ама не казвали. Или пък HDMI портовете били стари версии и файда, че имаш HDR в playstation-a. Много съм объркан. oLed qLed И не знам си какво лед били по-хубави, но ако си имал статични неща на екрана, пикселите там можело да се прецакат. Само LED било по-гадно от oLеd, но това с изгарянето от статични неща го нямало. И не знам хора, не знам вече
    Рових, сравнявах и не мога да взема решение.

    Моля, някой ако има време и възможност да даде един модел за пример и утре да отивам
    Бюджет: 1500лв.
    Съответно да съществува в някой от магазините в България.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    Много ясно че не казват за битовете. То ако ги задължат да си казват всичко, познай колко модела ще отидат за рециклиране нови, понеже не се купуват. Всичко е тайна и номера е сам да си намериш информацията. Сайтове, форуми...
    Дано да има за тези пари с 10 битов панел.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3

    Отговор: Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    За бюджета и целите ти, препоръчвам този - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p408224963/
    Покрива всички неща, които изброи, без новият стандарт HDMI, който тепърва ще се поддържа от тазгодишните модели, но така или иначе той няма да ти е фактор.
    Ако държиш да е 55 инча, този е другият, който покрива бюджета ти - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p406913643/

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    За бюджета и целите ти, препоръчвам този - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p408224963/
    Покрива всички неща, които изброи, без новият стандарт HDMI, който тепърва ще се поддържа от тазгодишните модели, но така или иначе той няма да ти е фактор.
    Ако държиш да е 55 инча, този е другият, който покрива бюджета ти - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p406913643/
    Здравей и благодаря за предложенията, но това 8bit + FRC ?
    8 битов панел плюс нещо си да го направят на 10 битов панел ли е или всички 10 битови панели са 8bit + FRC ?
    И допълнително се сещам да попитам, до колкото разбрах PS4 е някак лимитиран до 60hz , което обезсмисля телевизорите с повече от това ИЛИ опресняването при телевизорите е като при аудио озвучението циганизирано 1000 вата и т

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    Не съм сигурен дали изобщо има истински 10 битов панел в производство , така че посоченият модел е добър вариант (макар и аз лично да предпочитам VA панелите пред IPS като в ЛГ-то).
    Тия 100хц (на панелите) не са като ония 100хц, така че ако за тоя бюджет намериш/купиш тв със 100/120хц панел си е плюс отвсякъде.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #6

    Отговор: Нов телевизор + PS4 Pro - Имам нужда от съвет.

    Първият, който съм ти предложил си е 10 битов без FRC.
    Иначе има разлика между 8bit + FRC и чисто 10 бит, за предпочитане е последното.
    Плейстейшъна е локнат до 60 фпс, но това не означава, че телевизорите с по-висока честота на опресняване се обезмислят, даже напротив.

    Ако само за ПС4 го вземаш телевизора, можеш спокойно да се ориентираш към някакви бюджетни, доста пари ще си спестиш.
    Примерно този Самсунг - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...93-p433365189/
    Нисък лаг, поддържа HDR10, 8bits + FRC.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на ТВ и имам ли нужда от 4к ултра?
    От malttihristov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-11-14, 11:30
  2. Имам дилема и нужда от помощ
    От supervizor във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-13, 16:37
  3. Имам нужда от помощ-МР 4
    От mar4ela във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 20:05
  4. Дилър! - Имам нужда от съвет.
    От DEKAH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-04, 13:12
  5. СПЕШНО ИМАМ НУЖДА.....
    От DPetrov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-02, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе