Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By svetlio1

Съвет за избор на телевизор 43"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    6
    #1

    Post Съвет за избор на телевизор 43"

    Здравейте, предстои ми закупуването на телевизор с Андроид и понеже в скоро (десетина години) не съм се интересувал освен информативно от темата, се наложи последните няколко дни да изчета доста теми от форума.
    Критериите за покупката са следните.
    1. Диагонал 43" - повече не мога да събера.
    2. Ще се използва основно за цифрова кабелна телевизия, гледане на филми от Интернет и игри на PS4 - Pro от малкия.
    3. Ценовия диапазон - до 2000 лв. мисля че побира почти всичко по тези критерии с изключение на OLED (пък и не знам дали има такива с 43" екран от високия клас).
    За сега съм се насочил към следните модели:

    SONY KD-43XG8396


    SONY KD-43XF8577

    SONY KD-43XF8505

    Интересува ме най-вече струва ли си цената на първия само за това че е тазгодишен модел, или има и нещо друго като предимства. Според мен е безсмислено да коментираме високия клас на Phillips само заради цветния фон който е прави на стената и по който е луднала жената..... Предварително Ви благодаря за мненията и помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #2

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    XG83 е по нисък клас и 8 бит матрица
    XF85 е по висок клас и 10 бит матрица

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    За 2000 лв. ще си вземеш хубав ОЛЕД или висок клас ЛЕД, но ще са 55 инча.
    Моят съвет към теб е да помислиш как да събереш по-голям диагонал.
    Иначе за 43-инчов модел с добро съотнишение цена/качество, препоръчвам този - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...lb-p406913667/
    Не е Андроид, но WebOS е доста пъргав и ако не ти трябват някои по-специфични програми, ще ти върши много добра работа.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    Благодаря за предложението, но ползвам Kodi на лаптопа и мисля да го пренеса на телевизора, пък и играя в свободното си време някои малки игрички на Андроид. Така че едва ли ще мога да ги пренеса на предложения от теб телевизор. Все пак благодаря.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #5

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    Цитат Първоначално публикувано от pyrpyl Виж публикацията
    Благодаря за предложението, но ползвам Kodi на лаптопа и мисля да го пренеса на телевизора, пък и играя в свободното си време някои малки игрички на Андроид. Така че едва ли ще мога да ги пренеса на предложения от теб телевизор. Все пак благодаря.
    Има андроид боксове за 100лв с повече възможности от андроид тв .Има и дриги андроид приложения освен Коди.2000лв не е малка сума за 43 инча тв.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    Това ЛГ изобщо не е алтернатива на споменатите Сони-та и на всичко отгоре е с WRGB панел, което си е огромен недостатък според мен.

    SONY KD-43XF8577 е оптималният избор според търсените критерии.
    Gena_bs и nassko1 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #7

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    Оптимално, но на каква цена? 1500 лв. за 43-инчов телевизор?
    Никакво съотношение цена/качество. И Сонито, и ЛГ-то са IPS, така че още 750 лв. само за андроида не са оправдани.
    Както каза gogogogov, взема един андроид бокс и с останалите парички ще си свирка на морето, примерно.
    Сравнението на двата модела в rtings, но със сигурност не са използвали толкова малки диагонали:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #8

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    https://www.technopolis.bg/bg//TV%2C-Video-i-Gaming/Televizori/c/P11090104?text=&pageselect=30&pricerange=&attr-6-2=ANDROID+TV&layout=Grid&q=%3Aprice-asc%3ADISPLAYSIZEINCH%3A43.0+"%3ASITE-TV-TYPE%3ALED+TV%3AOSTV%3AANDROID+TV

    Аз също смятам, че 1499лв. за 43" са прекалено много. 120Hz панел е супер, но само заради обработката на картината и марката такава разлика в цената... Да ме извинят от Sony.
    Освен това на мен не ми харесва дизайнът на Sony от 2018 /2019. С тези "крака" изглеждат като евтини китайски телевизори от преди 2-3 години.

    Има и едно свръхбюджетно решение в Техмарт https://techmart.bg/Телевизор%20ARIE...NDROID%20SMART
    "Оригинален" китаец с Андроид, но не знам като качество на картината как е. Версията на Андроид е 7.0 или поне тайка е написано.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Съвет за избор на телевизор 43"

    То че 1500лв за 43" са много спор няма, но човека си е написал оптимален вариант 43" до 2000лв
    Иначе може и 43XF75 , които също са с Андроид и са около 1000лв или евентуално модел на Филипс .

    И за пореден път ще го напиша - WRGB панелите поставени в LCD тв на LG не са никаква алтернатива за мен и не бих купил подобен модел .


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет при избор на телевизор 40"
    От androns във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-19, 14:17
  2. Моля за съвет при избор на 40-43" телевизор
    От sclera_bg във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-18, 14:30
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-07-17, 11:39
  4. Отговори: 1
    Последно: 20-10-15, 09:54
  5. Съвет за телевизор Сони LCD40X3500 - "периферия"
    От asenv във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-15, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе