Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By marto7
  • 1 Post By ganev

Сравнение и помощ за избор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #1

    Сравнение и помощ за избор

    Здравейте, ще се пренасяме скоро в нова къща и дойде ред да седна и да избера ТВ. Вярно имам поне още 5-6 месеца до нанасянето ни там,но по-рано да започна с информацията е по-добре. Наистина не се знае за това време какво ще излезе ново,но за сега съм се спрял на 2 модела. Размера ще е 65 инча поне,първо защото ще се гледа от 3.6-3.7 м. второ защото искам по-голям, е то аз и на 75 няма да се разсърдя,но няма да има място на стената. Да вметна,че ми се ще ОЛЕД,но както споменах,след всички разходи по къщата плюс 95% ново обзавеждане,трудно бих се разделил с такава сума.Въпреки,че ако опира до малки пари може да се замисля. Та,спрял съм се поне за сега на 2 модела като бюджета ми не ми се искаше да минава 2000 лв. но 100-200-300 лв. се преживявят. Основно ще се гледа ТВ, филми рядко,но поне да е с кеф,като ще се опитам да изолирам вредните елементи с ник джуниър и никелодиън,защото сега се гледа 95% това,като и основна причина против ОЛЕД е точно това де.
    SAMSUNG QE-65Q80T
    и SONY KD-65XG9096BAEP
    Та,спрял съм се поне за сега на 2 модела като бюджета ми не ми се искаше да минава 2000 лв. но 100-200-300 лв. се преживявят. Основно ще се гледа ТВ, филми рядко,но поне да е с кеф,като ще се опитам да изолирам вредните елементи с ник джуниър и никелодиън,защото сега се гледа 95% това,като и основна причина против ОЛЕД е точно това де.

    При сравнение кой модел препоръчвате и има ли нещо в момента,което да е по-добро за същата сума (около) ?
    Този пост е редактиран от feikot; 22-03-21 в 20:20.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #2

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Ситуацията ти е 1:1 с моята от преди няколко месеца, с тази разлика че първоначално аз почнах да гледам от 55 и после реших да е 65 и добре че.Моето разстояние до ТВ е 2,7м и е перфектен, при тебе препоръчвам 75, И аз първоначално като бях за 55 се събише точно на размери, ама впоследствие раздалечх модулите на секцията,за да събера 65 и е идеален. Приятелката ми и тя мислеше че ще е голям, но след няма и 2 дена каза добре че не взехме 55. Вярно, че при 75 отиваш и на съвсем други пари, но си заслужава. Аз почнах от 55 инча ТВ на 1000лв ЛГ да гледам, после беше Samsung/LG, а накрая взех Sony 65XH9096 за 2300, като не съжалявам и за миг. Много съм доволен от ТВ. Системата зарежда много бързо, с по-бърза система на Тв досега не съм работил, както и по-удобна. Андроида, след като вече съм работил с него мнението ми е че е Must have. Преди да взема този бях с LG и си виках, че ми стига, но сега като поработих с тоя известно време и не бих взел друго да ти кажа. В момента съм на Виваком и картината е перфектна на всички канали. Незнам дали е до някаква настройка или от самия upscaling на ТВ, но на моя 65 картината е в пъти по-добра от картината при познати на 55" тв. Отделно понеже е с Андроид съм си изтеглил и Булсат Fusion приложението и с абонамент на приятел си имам и Bulsat. Това е моето мнение, вече ти преценяваш.
    inches9 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #3

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Моето разстояние до ТВ е 2,7м и е перфектен, при тебе препоръчвам 75, И аз първоначално като бях за 55 се събише точно на размери, ама впоследствие раздалечх модулите на секцията,за да събера 65 и е идеален.
    И аз съм от същото разстояние и диагонал...и на същото мнение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #4

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    А като модели нещо да коментирате?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Може да погледнете като опция https://m.emag.bg/televizor-sony-65x...9ac_1616526807, като разопакован е малко по евтин.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #6

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Аз също препоръчвам предложения от колегата модел, с тази разлика че вместо 9077, ще те насоча към 9096. Разликата е в цвета на рамката - 77 е сребрист, а 96 е черна рамка. Имай впредвид като ги гледаш, че този с черната рамка докато е с предпазното фолио, рамката е много различна. Аз лично понеже го държах около 2-3 седмици с предпазното фолио на рамката, после като го свалих, разликата беше огромна. Черното много добре очертава самия ТВ.
    В момента модела е 2400лв в Технополис, като може да се намери 100-150лв надолу от различни магазини в Pazauvaj, може да сравниш цените.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #7

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Да разбирам, че сонито го препоръчвате пред qled на самсунг ?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Със сигурност.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Правилно сте разбрал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #10

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Би ми било интересно защо,можете ли да изтъкнете предимствата и недостатъците като за лаик

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #11

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Аз лично без да задълбавам в характеристики и каквото и да е друго, след като Сонито е с Аднроид а Самсунга не, не бих се и замислял

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Матрицата е 10 бита, локалното затъмнение работи по-адекватно от това на Самсунг, Сони има по-добър контраст. Има и тестови видеа м/у двата модела. А и разликата в цената може да я използваш за допълнителна гаранция.
    Нека дадат мнение други колеги, това е мое мнение. Съдя по х-ка, но винаги сравнение се прави на живо!
    Аз също се допитвам до форума...
    Този пост е редактиран от ganev; 24-03-21 в 22:18.
    berpan одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #13

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Аз бих издебнал топмодела 65-ХН 9505, който сега е на 2699 лева, но като го пуснат с 10% надолу, ще си струва чакането.
    Този пост е редактиран от sugarboy; 25-03-21 в 11:32.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #14

    Отговор: Сравнение и помощ за избор

    Той сега е на минус 10 % и е 2699 лв. интересно ми е обаче, унгарците защо такава разлика правят Сони и Самсунг, при тях самсунга е по-евтин с 300-400 лв. от тука, а сонито е по-скъпо с толкова

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сравнение
    От diko1980 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-20, 12:46
  2. Сравнение на компресорите на 09 LUC vs.12 LMC
    От HePoH във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 65
    Последно: 01-03-17, 11:08
  3. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  4. Сравнение и избор на TV
    От false_rate във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-02-13, 13:36
  5. Сравнение на видеокарти
    От taralion във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 00:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе