Резултати от 1 до 8 от общо 8

QLED или OLED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #1

    QLED или OLED

    Здравейте,на път съм да си взема нов телевизор и съм се насочил към два модела:
    QE75QN85A-Самсунг
    OLED77C14LB-LG
    Чета обаче за накакви проблеми с Oled телевизорите които рано или късно настъпват.
    Вие какво ще ме посъветвате,кой от двата модела ще ми препоръчате?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: QLED или OLED

    Кой от двата, зависи от осветеността в помещението.
    OLED си имат свои правила на ползване, сходни с тези на плазмените телевизори.
    При 77" OLED се среща по-често неравномерност на дисплея спрямо 65" вариант. Още първата вечер тестваш на тъмно със сиви заливки на цял дисплей и си преценяваш сам, дали видяното те устройва. По-леко изразената неравномерност изчезва с времето след 2-3 цикъла за автоматична поддръжка на панела. По ясно видимата такава няма да изчезне, но може с времето частично да се подравни с останалата част на панела - тоест няма да е толкова контрастна.
    Купуваш онлайн и тестваш. Ако не ти харесва - имаш 14 дневен срок за връщане без обяснения.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #3

    Отговор: QLED или OLED

    OLED във всички случай.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: QLED или OLED

    Христослав, не ги вкарвай в такива филми с тази нераномерност при сивото, при всеки LED(QLED) я има и е в пъти по-осезаема и от най-кофти ОЛЕД бройката.
    Виж ако беше ОЛЕД вс Плазма, вече е друго нещо.
    Да гледа само за мъртви пиксели.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: QLED или OLED

    Телевизора ще ми го докарат от чужбина и това с 14дни тест период май няма да се случи!?
    Вкъщи се гледа много телевизия(децата не го спират)
    За това сложих и приличен QLed в избора си.
    После не знам дали гаранцията е международна и дали може да се удължи от БГ!?
    OLEDa определено ми харесва повече но ако трябва да го гледам 1-2-3г и да го хвърлям по добре да взема QLEDa!?

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #6

    Отговор: QLED или OLED

    Ако телевизора се взима само и основно за кино то избора следва да е OLED. Akо ще се ползва основно за телевизия и чат, пат някой филм то тогава твърдо сте за LED/Qled.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: QLED или OLED

    Доколкото ми е известно, само при първите OLED е голяма опасността от изгаряне на места от лого или подобни. Аз лично, въпреки че гледам 100% телевизия, пак бих си взел OLED заради по-доброто качество на картината. Просто актуалните нямат плазмените проблеми, поне според отзивите на производителите. Единствено не знам дали БГ картината ще изглежда добре на такъв голям екран, трябва да се пробва.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #8

    Отговор: QLED или OLED

    Качеството на C1 ще може да го оцените само с качествено съдържание - брутално е. За стандартна телевизия, особено на 77 инча диагонал и sdr канали няма да е ок положението. А щом ще се гледа и от деца, които по цял ден ще го бичат на канали с разни лога, тогава по-добре обмислете qled, както вече са ви препоръчали по-горе.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 09-02-22 в 14:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung QE32LS03TBKXXH QLED Frame
    От Mondiso във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 12-05-21, 20:21
  2. LG OLED 55B1 или LG OLED 55C1
    От evgenigs във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 10-04-21, 09:27
  3. Помощ за избор на голям OLED/QLED телевизор
    От spidera във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 14-08-20, 15:27
  4. Каква е разликата от OLED и OLED+
    От bulgaran във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-20, 19:35
  5. Мнение за телевизор Samsung qled 65'' q8f
    От SvilenRaychev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-18, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе