Резултати от 1 до 15 от общо 15

Не мога сам да избера телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #1

    Не мога сам да избера телевизор.

    Здравейте.
    Не разбирам от телевизори и нямам наблюдения върху марките.
    Децата раста 3 на брой и искам да им взема голям ТВ пред който да си прекарват от времето с детски филми,да може жената да свърши някоя домакинска работа на спокойствие.Вече имаме от 5-6 години 49 инча LG,но чесно казано и на нас ни умаля.Вече разгледах в магазините за ориентир само размерите и решението е безкомпромисно 75 или 85 инча.
    Марките на които съм се спрял са LG или Samsung, по препоръка от телевизионен техник което оптимизира цена и качество.
    Модели на които се спрях според цената.
    1. LG 75UP75003LB - 1600 ЛВ.
    2. LG 75UP81003LR - 1800 ЛВ.
    3. LG 75NANO763QA - 2200 ЛВ.

    Този модел на Samsung ме привлече заради размера от 85 инча и цената за размера.Тоест скъп ми е спрямо LG моделите,но заради размера ще се опитам.
    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]4.SAMSUNG UE-85AU8072 - 2800 лв.
    [/COLOR]След покупката на ТВ ще купя и някакво допълнително озвучение,но малко по късно.
    Ще съм благодарен на съвет за посочените модели, или ако имате други варианти за марки и модели, не надвишаващи бюджет от около 2200 лв
    Тъй като такава покупка ще е голям разход от семейният бюджет, се допитвам тук за да не направя необмислени грешки.
    В същото време започвам да чета из форума мнения които може да са ми полезни.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #2

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    В момента има на изплащане без лихва от емаг за 6 месеца.
    Между 85AU8072 и 85AU7172 няма да видите разлика, така че този ви излиза 450 на месец, ако това по-малко ще ви затрудни.
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...pd/D3D4QTMBM/?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    В момента има на изплащане без лихва от емаг за 6 месеца.
    Между 85AU8072 и 85AU7172 няма да видите разлика, така че този ви излиза 450 на месец, ако това по-малко ще ви затрудни.
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...pd/D3D4QTMBM/?
    да доста привлекателно предложение за 6 месеца без лихва.
    има ли други с мнение във форума.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    1. Гледането на нашите телевизии, на телевизор с диагонал 75-85" няма да ти хареса заради сигнала. Първо виж, как изглеждат нашите телевизии на такъв телевизор в магазина.
    2. Не знам колко са ти големи децата или избухлива жената, но по-големият диагонал може по-лесно да бъде счупен дори от удар с някакъв лек предмет. Пази го и инструктирай домочадието...че ще ядат хурката

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    1. Гледането на нашите телевизии, на телевизор с диагонал 75-85" няма да ти хареса заради сигнала. Първо виж, как изглеждат нашите телевизии на такъв телевизор в магазина.
    2. Не знам колко са ти големи децата или избухлива жената, но по-големият диагонал може по-лесно да бъде счупен дори от удар с някакъв лек предмет. Пази го и инструктирай домочадието...че ще ядат хурката
    Буквално ми взе думите и исках да му го напиша, но не исках му "чупя" кахъра....

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #6

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Кабелна от NET1 се вижда доста добре на 75", като повечето канали са HD, че даже има и 4K. Като качество ми се струва по-добре от сателитна A1.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от petar78 Виж публикацията
    Здравейте.
    Вече разгледах в магазините за ориентир само размерите и решението е безкомпромисно 75 или 85 инча.
    Марките на които съм се спрял са LG или Samsung, по препоръка от телевизионен техник което оптимизира цена и качество.
    Модели на които се спрях според цената.
    1. LG 75UP75003LB - 1600 ЛВ.
    2. LG 75UP81003LR - 1800 ЛВ.
    3. LG 75NANO763QA - 2200 ЛВ.

    Този модел на Samsung ме привлече заради размера от 85 инча и цената за размера.Тоест скъп ми е спрямо LG моделите,но заради размера ще се опитам.
    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]4.SAMSUNG UE-85AU8072 - 2800 лв.
    [/COLOR]След покупката на ТВ ще купя и някакво допълнително озвучение,но малко по късно.
    Ще съм благодарен на съвет за посочените модели, или ако имате други варианти за марки и модели, не надвишаващи бюджет от около 2200 лв
    Тъй като такава покупка ще е голям разход от семейният бюджет, се допитвам тук за да не направя необмислени грешки.
    В същото време започвам да чета из форума мнения които може да са ми полезни.
    Благодаря предварително.
    Каквото и да си говорим размера има значение!
    Не си писал разстоянието от което ще гледаш,но ако не ти се занимава с калкулатори грубо размера (в инчове) по две получаваш препоръчителното разстояне за UHD и по 4 за HD.
    По принцип се смята,че голям тв-р няма.А дали децата могат да го счупят е друга тема,ама те могат и 65'' да счупят.
    Не знам с какви матрици са посочените LG,но ако са с IPS за филми не са препоръчителни.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Децата са 4-6 и 8 годишни,разстоянието за гледане е колкото искаме,тоес хола е голям и може да се гледа от произволно разстояние.Главно ще се гледа изтеглени филми с хубаво качество и детските канали на А1.Тоес заслужава ли 85 инча на Самсунг от този клас или тези варианти на LG от 75 инча.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #9

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Да се има предвид, че LG са с IPS матрици, т.е. картината запазва цветовете си и под ъгъл, но пък има лош контраст. Samsung е с VA, дори и 75" да е, като там е обратното - лоши ъгли, т.е. най-добре е да се гледа само централно, но пък има по-добър контраст. Трябва да се прецени кое е по-важното за вас. Аз бих избрал 85", защото сега гледам 75" и вече ми се струва не толкова голям... и това от 3 метра някъде.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Помислете за стойка за стена на телевизора - на мой познати децата им няколко пъти чупиха телевизор...

    Кога с топка, кога с хилки за тенис на корт...

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #11

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Стигна ли се до избор на размер и модел... или...?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #12

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Здравейте .
    Да ще бъде LG ,от моделите на NANO CELL . Но поради доста по високата му цена от бюджета ни,

    ще следим за намаления. Дали сме си срок до Нова година

    LG UHD 86NANO913PA

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #13
    Здравейте.
    След дълго отсъствие освежавам темата, за да се похваля с покупката на нов телевизор. В крайна сметка купих този модел на LG86NANO763QA. Негов конкурент беше SONY XR-75X90K 4K Ultra HD. Надделя размера, а дали технологията е в ръцете на Сони, може само някой от вас да каже.Сгрешил или не връщане няма LG TV е платено чакам доставката. Цените на двата тв беше еднаква. Благодаря предварително за всякакви полезни съвети. А забравих, взех и това озвучение Logitech Z906 5.1, 500W RMS,не го бях предвидил, но продавача ме убеди като идея и марка.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #14

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Тези ЛОГИ-та бяха на 400лв. сега на черния петък, което си е добра цена.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #15

    Отговор: Не мога сам да избера телевизор.

    Да от където го взех беше намалено от 650 на 450.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кой телевизор да избера ?
    От RadiRadi във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-03-17, 19:13
  2. Не мога да избера искам съвети!
    От evgenito във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-12-12, 11:38
  3. Помогнете Ми да си избера телевизор :)
    От Stefan_86 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 16:30
  4. кой телевизор да избера
    От hristo5 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:30
  5. кои телевизор да избера
    От bilian във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-12-10, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе