Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на 5 бр. телевизори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #1

    Избор на 5 бр. телевизори?

    Ще трябва да купувам 5 телевизора. 1 -65”, 1-55” и 3-около 50” за спални. Ясно ми е, че оледа е най-добре, но в предвид бройката, ще ми излезнат солено. Искам телевизорите да са с добро предаване и по възможност, с най малко шум в подсветката. Наскоро купувах 2 филипса, по спомен 8 серия, които предават добре, но сивото в ъглите ме дразни много. Гледах в няколко техно магазина на живо и за жалост, не видях 1 телевизор с равномерна подсветка. Не съм фен на Самсунг, но единствено те ми се видяха с една идея по добри. Мисля, че и qned на ЛГ беше ок, но той се доближава до цената на олед. Имам стари Сонита 100 херцови, които предават невероятно. Има ли още такива телевизори на пазара?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Избор на 5 бр. телевизори?

    За 5 телевизора почти навсякъде ще ти направят поне по 8% отстъпка.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #3

    Отговор: Избор на 5 бр. телевизори?

    Какво ви е мнението за Сони? Заглеждам 65” C93J и X89J, за хола, както и 50” X89J за спални.
    Също ме интересува и мнение за 83К срещу 90J?

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4

    Отговор: Избор на 5 бр. телевизори?

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Ще трябва да купувам 5 телевизора. 1 -65”, 1-55” и 3-около 50” за спални. Ясно ми е, че оледа е най-добре, но в предвид бройката, ще ми излезнат солено. Искам телевизорите да са с добро предаване и по възможност, с най малко шум в подсветката. Наскоро купувах 2 филипса, по спомен 8 серия, които предават добре, но сивото в ъглите ме дразни много. Гледах в няколко техно магазина на живо и за жалост, не видях 1 телевизор с равномерна подсветка. Не съм фен на Самсунг, но единствено те ми се видяха с една идея по добри. Мисля, че и qned на ЛГ беше ок, но той се доближава до цената на олед. Имам стари Сонита 100 херцови, които предават невероятно. Има ли още такива телевизори на пазара?
    Според мен бъркаш марките с технологиите.
    ''Сивото в ъглите'' се получава при edge led подсветка(не знам при елментарните direct led) независимо коя фирма е.Ако малката разлика те грее ги гледай бройка по бройка.
    Хубавите телевизори са OLED i VA/FALD...т.е. от 9 серия на SONY и нагоре,Въпреки,че 90xx серия е с малко зони на затъмнение(95xx e друга тема,ама и друга цена) и не е върха на технологията е добра за цената си.А иначе SONY или не ,всичко е според модела и разбира се цената.
    Ако искаш някой да ти даде препоръки бива да пишеш точни модели и кви цени си намерил.Разбира се SONY90xx сложено до OLED на LG(или дори на коя да е фирма)трябва да е с разлика в цената,сещаш се накъде.
    На пазара със сигурност има по-хубави от твоите 100hz стари SONY ,стига да си съгласен да дадеш същата цена.Първия тв-р който купих 100Hz беше 32''!!!SAMSUNG за 1500 лв.,уж на голяма промоция,но после разбрах,че е refurbished и след година гледане си го върнах в магазина(Техно....)
    90j е FALD ,за 8x К не съм гледал но 8 серия беше обикновен DL,ако е така,виж в display specification няма база за сравнение и мнения.

    п.с. Щом на светлината в магазина виждаш сивеенето в ъглите е добре,но се съмнявам,че там можеш да видиш това което искаш.Не знам какво LG QNED или някакви букви приличащи на OLED ,но ако е IPS , и edge led по-добре не го гледай отново,а ако цената му е близка до OLED дори не питай какво е ,а подминавай с най-бързата скорост...ако не искаш у Вас да видиш голата истина.
    Този пост е редактиран от inches9; 08-11-22 в 18:23.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: Избор на 5 бр. телевизори?


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #6

    Отговор: Избор на 5 бр. телевизори?

    От тук написаното, да разбирам, че от 9-та серия на горе, нещата са ок?

    - - - - - - - - - -

    В момента имам оферта за:
    65X89J - 1799 и
    50X89J - 1345 лв. което ми се струва много ок. Въпроса е, дали да преглътна неравномерната подсветка и затъмнените ъгли….

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на телевизори
    От ymiron във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 15-11-19, 14:15
  2. Избор на хотелски телевизори - препоръки
    От martin0506 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-01-18, 11:56
  3. Избор между два модела телевизори
    От loshiat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 24-12-15, 19:44
  4. Избор на сиви телевизори :)
    От cekobg във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-14, 22:45
  5. избор на CRT-телевизори
    От German във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-10, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе