Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By iveto
  • 2 Post By Pat
  • 2 Post By svetlio1
  • 1 Post By hristoslav2

Избор между два модела телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1

    Избор между два модела телевизори

    Здравейте,бях се спрял на два вида телевизори и чаках да ги пуснат на изплащане с 0% лихва.
    СОНИТО http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/16066 го пуснаха и днес щях да отивам да го гледам и евентуално да го взема.
    Сега отворих и Техномаркета и гледам другият набелязан от мен телевизор https://www.technomarket.bg/products...duct-nav-tab-3 също на изплащане и се чудя кой от двата да взема.За Сонито трябва да купувам и очила още 120лв,вноската е по голяма ,но по бързо ще се изплати,За LG-то е на 12вноски очила няма да купувам защото имам 7 бр. от друга LG в къщи .Мисля че е пасивна технелогията на 3Д-то нали.
    Искам последно мнение на човек който разбира да каже кой да взема.Няма значение че единият е по скъп,просто искам по доброто ,но ако разликата е доста очебийна между двата.При LG-то няма да сезанимавам с никакво инсталиране на кодеци плейари ,пъхш флашката и гледаш всякакви формати филми.При сонито трябва да се инсталират други плеари.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Не случайно единия е по скъп от другия....има защо...а и не си купуваш всеки месец телевизор....нали?.....
    Отново ти пожелавам успех в начинанието,и да направиш правилния избор за теб...
    loshiat одобрява това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Иди и ги виж на място. Ако ТИ не виждаш голяма разлика, няма никакво значение какви са параметрите им или какво казват другите. В крайна сметка ти ще го гледаш а и ти го плащаш, така че последната дума трябва да е твоята, а не на някой от форума. Още повече тук повечето са пристрастни и препоръчват това което на тях им харесва или са си купили. ....така че ти си на ход
    espace и Frogst харесват това.

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Естествено че всеки има свойте пристрастия към някаква марка и то е закономерно! Едва ли на никой не му пука какво си купува
    Я влез във форума на Subaru ,и напиши ,че твойта KIA например е уникална кола,да видиш какво ще ти отговорят
    Във всички форуми е едно и също
    Весели Празници на всички!.....

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #5

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Пристрастията са едно, предпочитанията (още повече тези, които са обосновани) - съвсем друго.

    Весели празници и от мен!
    Този пост е редактиран от Frogst; 23-12-15 в 12:59.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #6

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Сега се връщам от Техномаркета ,отидох с флашки с 3Д клипче и едно МКВ -10гб и с мои очила ,консултанта сакъш го карах да прибере 2тона въглища,така с никакво как да го кажа отношение пусна флашката и да пусне Тру моншъна да видя дали ги има двете опции ,че страшна работа.Нещат да ми продадат телевизора направо.Сякъш насила го карам да бачка там.Както и да е клипчето се виждаше добре,филма си тръгна ,субтитрите са добре,звука беше дтс 3+3+1 ДХ нещо такова ми пишеше на ресивъра като го гледах.Всичко си върви.Направо се замислям за LG-то.Сонито нямат очила даже и да искам да ги купя,не знаят кога ще получат и дойдат.Не съм гледал с активно 3д филми и двата ми телевизора са с пасивно и LG-то и Панасоника.Голяма ли е разликата като качество 3Д-то между активно и пасивно.Това е в общи линии,ще мисля днес до 16.00 ,тогава ще се освободя и ще взема единият от двата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Какво ще гледаш по-често - 3Д или 2Д като филми ,телевизия , спорт ? Така ,че мисля основното е как се представя ,телевизора в това за което ще го ползваш най-често .
    Сони-то може да ползва 3Д очила на Самсунг - 59 лв за 2 бр. , по принцип активното 3Д е по-добро и с пълната резолюция , но е малко по-натоварващо (уж) .

    п.п. Почти задължително е на ЛГ да пуснеш някой футболен мач , да видиш как е с DSE-то
    Frogst и ruuni9 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #8

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Основно гледам спорт,3Д,мкв с най голямата резолюция.Зд филмите ги тегля най големият формат блурей 3Д.И аз така прочетох и ми казаха че с активното 3д се гледа цялата резолюция.Да е натоварващо ще го издържим все пак час и половина или два ,филма ще се издържи.Един от съфорумците ми писа че с очилата на Самсунг виждал малко по замъглено.Нямам мнение и наблюдение как се вижда защото нямат очила да видя как се вижда.

    - - - - - - - - - -

    Сега се връщам и от технополиса,бях се приготвил с 3Д клип и японката на въже и 3Д очила на Самсунг. .Но греда,нямали дистанционно били го продали с телевизора на който бил.За този телевизор не го били извадили и не го извадиха.Нещо не мога да схвана как искат да ми продадат телевизор като не мога да видя за какво става въпрос.Както и да е утре съм на работа и на 25-ти ще решя кой да взема.Както казват утрото е по мъдро от вечерта.Приемам последни мнения за препоръка.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Имам лични пристрастия към VA панелите.....така че предпочитам Сонито.
    С каквато и марка да са активните очила, картината изглежда малко по-тъмна. Очилата пак са с LCD матрица (тип TN) и поради тази причина не пропускат на 100% светлинният поток..Пак по тази причина свързана с очилата, в 3D режим на работа, телевизорът увеличава автоматично яркостта, за да компенсира загубата причинена от очилата.

    Сонито, поне за мен има следните минуси
    - често при работа с някои приложения блокира и се налага рестарт, (Android системата не впечатлява)
    - макар и рядко при някои видео-материали се забелязва леко накъсване на картината.
    - менюто...
    loshiat одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #10

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Имам лични пристрастия към VA панелите.....така че предпочитам Сонито.
    С каквато и марка да са активните очила, картината изглежда малко по-тъмна. Очилата пак са с LCD матрица (тип TN) и поради тази причина не пропускат на 100% светлинният поток..Пак по тази причина свързана с очилата, в 3D режим на работа, телевизорът увеличава автоматично яркостта, за да компенсира загубата причинена от очилата.

    Сонито, поне за мен има следните минуси
    - често при работа с някои приложения блокира и се налага рестарт, (Android системата не впечатлява)
    - макар и рядко при някои видео-материали се забелязва леко накъсване на картината.
    - менюто...
    Благодаря много за мнението.А процесорите им какви са,звънях на LG не можаха да ми кажат какъв е 2-вуядрен ли,4-ри ядрен ли.Вика момичето от компанията сега да погледна в сайта ни,а аз и викам гледах и аз ама не видях нищо.Че звъня на друг и накрая не знаят какъв е процесора.Утре ще отида на место за последно и ще реша кой да взема.Весели празници на всички.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Отговор: Избор между два модела телевизори

    Какво значение има дали процесора е 2 или 4 ядрен?? И ти се връзваш на рекламните трикове...

    LG 2015 TV lineup – HD Televizija – HDTV eZine

    OpenSource Code Distribution
    ::: LG Developer | Spec and Version :::



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-12-15 в 19:05.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  3. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  4. Отговори: 22
    Последно: 10-02-12, 18:04
  5. Избор между три модела
    От djmartini във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-10, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе