Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree9Одобрявам

Петна по екрана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,060
    #16

    Отговор: Петна по екрана

    Цитат Първоначално публикувано от petar78 Виж публикацията
    Търговеца ме насочва към официалният сервиз на LG те да решават какво е състоянието и какво трябва или може да се направи. Малко ще ми е трудно да им го закарам, но ако си заслужава ще го нося.Дали да не се срещна първо с тях и да им обясня и покажа снимките от екрана, не знам как процедират.Ето и снимки в различни цветове.

    Няма да го закараш никъде, да дойде техника на адрес, така се прави в Белите държави. Това не е телефон или таблет да си го разнасяш... Иначе за това не купувам техника от " големи вериги " като Плесио... с еМАГ или другите наистина големи вериги задействат целия процес сами, правят връзката с производителя и сервиза и т.н. В твоя случай, търговеца просто не му се занимава и те оставя сам да се оправяш... Но да, пусни рекламация към LG, може би тук : Получете помощ и поддръжка за продукта | Отдел за поддръжка на LG България , виж си серийния номер отзад на телевизора, опиши проблема и кажи че твърдо държиш техника да те посети на адрес, по разбираеми причини. Може да греша но май вероятно ще искат номер на поръчка към търговеца, или фактура и т.н. за да проверят кога е закупен телевизора.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 09-04-23 в 10:16.
    brotzki одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #17

    Отговор: Петна по екрана

    В понеделкик, отиди във въпросния магазин и им обясни следното:

    Има, явно несъотвествие на потребителската стока (телевизора) с договора за продажба.

    От горното, възниква правото ти на рекламация. Искаме от ПРОДАВАЧА (нямаме отношения със сервизи) да приведе стоката в съответствие с договора за продажба.

    Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът!!! е длъжен да я приведе в съответствие.

    Поискай, рекламацията ти да се впише в дневника за рекламации и да получиш протокол за това. Внимателно прочети с каква рекламация го приемат.

    Ако откажат да впишат рекламацията им напомни, че Комисията за защита на потребителите при твое обаждане ще наложи глоба.

    Подхвърли им думи, че ще искаш разваляне на договора, връщане на пари, разходи за евентуално съдебно дело, адвокати, експертизи които да установят от какво е повредата и т.н


    Гарантирам ти, че станат по диалогични.







    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Legal76; 09-04-23 в 10:32.
    tanatos, brotzki, AntrAcsA и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #18

    Отговор: Петна по екрана

    Цитат Първоначално публикувано от petar78 Виж публикацията
    От големите вериги е купен. Когато се появи картина не се виждат нередност, с просто око, тоест за някой като мен който не разбира. Дали да отида със тези снимки от екрана при търговеца и той да ми обясни.Може ли повече мнения. Дали търговеца ще ми обяснява, че е нормално и ако ме убеждава, че не е спукан екрана как се процедира.Има ли начин за някаква проверка че наистина екрана е спукан. Телевизора не е удрян, остава само при транспортирането на търговеца.
    как ще обясни дефект при условие, че като се появи картина наравномерността изчезва?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #19
    Да това се чудя как ли ще ме въртят за да докарат нещата до там, че всичко е нормално. Направих първи контакт чрез имейл със оторизираният сервиз с молба да ме посетят за да се реши по конкретно как ще процедираме преди да съм закарал незнайно как телевизора.Това са ми отговорили.

    "Моля да ни пуснете видео което уреда визуализира-динамична картина и нивото на осветеност на стаята да е нормално а не във пълен мрак."

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,060
    #20

    Отговор: Петна по екрана

    Цитат Първоначално публикувано от petar78 Виж публикацията
    Да това се чудя как ли ще ме въртят за да докарат нещата до там, че всичко е нормално. Направих първи контакт чрез имейл със оторизираният сервиз с молба да ме посетят за да се реши по конкретно как ще процедираме преди да съм закарал незнайно как телевизора.Това са ми отговорили.

    "Моля да ни пуснете видео което уреда визуализира-динамична картина и нивото на осветеност на стаята да е нормално а не във пълен мрак."
    Естествено че при определени условия и съдържание тази петна няма да се забелязват толкова, и те го знаят много добре, затова и те карат да го направиш ! Дори ако ИЗОБЩО не включват телевизора .. и стискаш очите и не поглеждаш... няма да се забелязват изобщо. Според тяхната логика, трябва да забравиш да футбол, хокей и спорт като цяло, и всяко съдържание където има опасност за по големи участъци с монотонна обагреност и ... вечер никаква телевизия... това " малко " абсурдно за 4000 лв телевизор..

  7. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    430
    #21

    Отговор: Петна по екрана

    Тиквениците от сервиза не препоръчаха ли и една маска за електрожен....Така ще затъмни,че никакъв дефект в екрана няма да се забележи?!

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #22
    Здравейте.
    Успях да убедя сервиза и търговеца, че има проблем. Техник от LG, ни посети вкъщи и прецени, че трябва да се смени панела, беше любезен и разбран, но преди това в комуникацията ни бях достатъчно красноречив , както ме посъветвахте, че ще търся истината до края. Сега ще чакам обаждане до като дойде панела за смяната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с DSE ( петна по екрана) - LG LED 43NANO783QA
    От insanefen във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-22, 13:38
  2. Самсунг UE48J5500AK, петна по екрана...
    От cibik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 26-08-22, 19:56
  3. Петна по екрана
    От ntool във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-18, 20:28
  4. Петна по LCD екрана
    От kerat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-11, 08:52
  5. Петна по екрана на плазма.
    От petko j във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-11, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе