Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree20Одобрявам

Избор на 55 инчов OLED телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #16

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Защо да го забива на една програма, по-скоро ако няма някой важен мач постоянно сменя програмите. Програма се задържа повече от 1 час при него, само ако е някой интересен мач, той основно и това гледа, спортните канали, филми много, много рядко. Менюто на ТВ бокса не го пуска никога. Дайте други вариянти ако сметате, че има нещо по-добро, но като цяло май се е залетял за ОЛЕД

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #17

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Здравейте, мисля да не отварям нова тема, а да събудя на колегата, тай като моята би била точно "Избор на 55 инчов OLED телевизор".
    ....Та за миналата година се чудих доста, но тази година вече е крайно време да видя що е то OLED TV. Навлизайки в ноември всяка верига започва с промоционалните си оферти и мисля да почна да се оглеждам.

    Това което имаме като "задание" е:
    - Основно ще се гледа вечер - за ТВ и Филми, т.е. без спорт и без игри.
    - Бюджет - около 2000лв.
    От това което успях да попрочета, май ме влече към LG , но се оглеждам и приемам съвети за другите марки около зададения бюджет. Като смарт/андроид функциите и ако някой изскочи с 5г гаранция също имат значение и могат да наведат везните.

    Моделите, към които съм се насочил са по-скоро висок клас от миналата година. Все ли мисля, че е по-дбре от колкото среден, но тазгодишни модели

    LG OLED 55C22LB
    LG OLED 55G23 ............ - Ако изскочи оферта по-близо до бюджета.
    Philips 55OLED 7-8серия. - Ако Олед-а е ОК, андроид тв-то и амбилайт, ми звучат добре. - Кеф ти коди, кеф ти мовиан, кеф ти .... варианти доста.
    Samsung OLED 55S95B

    Ако има значение в момента съм с PANASONIC TX-55CX700E избран пак с помощ от този форум

    Благодаря предварително!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #18

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    G2е с 5 годишна гаранция на панела, но стойката за шкаф се купува отделно (в комплекта има само за стена). Android може да стане всеки телевизор с един бокс. Иначе от посочените модели, единствено Philips-a чете всички формати. Само че там се гледа осма или девета серия (която ще отиде извън бюджета). Samsung-a е калпав, понеже е първо поколение qd-oled. Ако ще е Samsung, S90C или S95C (който пак излиза извън бюджета).
    NightWalkeR одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #19

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    G2е с 5 годишна гаранция на панела, но стойката за шкаф се купува отделно (в комплекта има само за стена). Android може да стане всеки телевизор с един бокс. Иначе от посочените модели, единствено Philips-a чете всички формати. Само че там се гледа осма или девета серия (която ще отиде извън бюджета). Samsung-a е калпав, понеже е първо поколение qd-oled. Ако ще е Samsung, S90C или S95C (който пак излиза извън бюджета).

    И има голяма вероятност в еМАГ G2 55" да падне под 2000 лв през черния петък другата седмица!
    NightWalkeR и CubanLinx харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #20

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    А щом вече имате един Panasonic и ще се гледат филми и тв, може да погледнете в полиса. Там има LZ980 и MZ800 с 5 годишна гаранция, а и най-вероятно ще им паднат цените края на месеца.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #21

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Android може да стане всеки телевизор с един бокс.
    ....Нещо не се кефя на тия Боксове и до последно искам да съм без такъв. Пробвах няколко, в момента ползвам FireTVstick на едното ТВ, но като цяло не ме радват.

    И има голяма вероятност в еМАГ G2 55" да падне под 2000 лв през черния петък другата седмица!
    Мдаам , това го дебнем ... ако стане ще е G2.

    A Панасониците така и не успях да прочета много(за близките до моя ценови клас), иначе за LZ2000E само добри неща видях . Но 5те години Гаранция си е фактор.
    Благодаря, ще ги включа и тях в следенето.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #22

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Eeeee, LZ2000 и 1500 (както и MZ) са страхотни, но там парите са други. Щом ще се гледат филми и тв от нашите смотани оператори, най-добре е Panasonic или Sony. обработката на нискокачественото съдържание при тези брандове е на друго ниво спрямо конкуренцията (казвам го от личен опит, сравнявайки oled на Sony и LG). Но и при Sony отивате на други пари. При G2 няма да имате dts, а щом няма да разчитате и на бокс, би било потенциален проблем в определени ситуации. Може би спрямо този бюджет и изискването за Android, наистина да се насочите към Philips. Но под осма серия няма смисъл.
    NightWalkeR одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #23

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    ...Грам не робувам на марките нито при техниката, нито при колите . Обаче някакси последните ни 2 телевизора са били Панасоник и не съжалявам. Избора винаги е бил след прилично четене, малко "помощ от приятел", все от този форум, за което съм много благодарен и естествено накрая някои минимални фактори, наклоняващи везните към избрания ТВ. Сякаш все повече започвам да клоня към Philips - харесва ми идеята за Андроида и Амбилайт(висенето на стената предполагам е плюс в този случай), но само ако 8-мата серия се приближи към бюджет.
    За сега намалихме списъка с 2 и добавихме 2 ..... чакаме да започнат да валят оферти по веригите
    CubanLinx одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #24

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Правилно, не трябва да се робува на марки. Но си има и факти, които не са за пренебрегване. Qdoled на Samsung според мен са много добри, но не и миналогодишните. А и там също липсва dts, както и dv. Наистина може би Philips 8 остава най-добрата опция. Ambilight-a според мен е много готина екстра.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #25

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Една тема за размисъл: колкото и да е добра една Android TV/Google TV ОС при телевизорите: пак има лимитиране относно изпращане на броя на каналите (при Dolby THD) passtru към AV ресийвър.
    Така, че ако си "кино маняк" външен TV Box или mini PC e задължителен.
    П.П. Наскоро имаше една тема по въпроса във форума на съфорумник.
    NightWalkeR и CubanLinx харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #26

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Ambilight-a според мен е много готина екстра.
    амбилайта има най-голям смисъл за малки по големина на диагонала телевизори защото визуално сякаш увеличава размера на картината в тъмното, но на дневна светлина малкия телевизор ще си малее на голямата стена
    ползата за отмора на очите при динамично задно осветяване е минимална
    поставянето на малка лед лампа зад телевизора върши много добре тази дейност, а допълнително и сякаш увеличава контраста на изображението - поне това забелязвам на моята плазма с пусната такава лед лампа

    относно външен бокс - по обективни причини (плазмата ми не е смарт) ползвам андроидско боксче преработено с coreelec на Коди плеар - толкова добре се интегрира с телевизора ми че сякаш е вградено в него:
    - при избор на входа с бокса той се пуска автоматично
    - управлява се изцяло с дистанционното на телевизора по СЕС протокол
    - при изключване на Коди телевизора се изключва и той
    - при превключване на тв канал филма се спира на пауза или бокса заспива
    - андроидск програми и глупости не ми трябват - ползвам го за гледане само на филми, закачен директно към ресивъра ми и целия звук се приема, декодира и управлява от ресивъра - няма значение ТВ-то какви кодировки разбира/неразбира
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 12-11-23 в 10:29.
    NightWalkeR и CubanLinx харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #27

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Една тема за размисъл: колкото и да е добра една Android TV/Google TV ОС при телевизорите: пак има лимитиране относно изпращане на броя на каналите (при Dolby THD) passtru към AV ресийвър.
    Така, че ако си "кино маняк" външен TV Box или mini PC e задължителен.
    П.П. Наскоро имаше една тема по въпроса във форума на съфорумник.
    ...Наистина гледаме доста филми - за сега, ако не е на Кино, то вкъщи е от ПЦ през ресийвър към ТВ-то и си разпознава всякакви формати и екстри, които има филма - лошото е, че за да ги има наистина трябва да е голям размер. За това си мислех, че Android TV може да спаси положението за директно гледане, но явно пък там им проблем с поддръжка на форматите. Ще потърся темата на съфорумника, за да взема идеи.

    .....ползата за отмора на очите при динамично задно осветяване е минимална
    поставянето на малка лед лампа зад телевизора върши много добре тази дейност, а допълнително и сякаш увеличава контраста на изображението - поне това забелязвам на моята плазма с пусната такава лед лампа
    ...Точно на сегашния телевизор съм монтирал лед лента по цялата обиколка, така гледаме филми и е доста приятно, но си мислих че "заводски" измисления Амбилайт ще е по-добре. Той не може ли също да бъде нагласен в един цвят или винаги следва образа?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #28

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Ambilight-a си се настройва според личните предпочитания. Все си мисля, че заводската версия ще върши повече работа, отколкото къстъм изработките, но никога не съм имал, така че не мога да споря. А за бокса, както други потребители вече са отбелязали, в пъти по-добре е със сигурност (аз също не съм ползвал бокс до момента).

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #29

    Отговор: Избор на 55 инчов OLED телевизор

    Благодаря за мненията на всички отговорили.
    В крайна сметка EMAG изскочиха с доста добра оферта за LG OLED 55G23 и даже успях да го поръчам.
    AntrAcsA и CubanLinx харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на 55 инчов телевизор
    От renault_fen във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 17-04-21, 22:48
  2. Помощ за избор на голям OLED/QLED телевизор
    От spidera във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 14-08-20, 14:27
  3. Избор на 43 инчов UHD телевизор.
    От vakleto78 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-18, 14:54
  4. Избор на 22 -24 инчов телевизор
    От MIRAMAX във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-16, 17:17
  5. Избор на 40 инчов телевизор.
    От baker във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 04-10-14, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе