Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By podredko
  • 2 Post By Rakeem

Избор на 55 инчов телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #1

    Избор на 55 инчов телевизор

    Здравейте,
    моля за съвет за избор на 55 инчове телевизор. Спряхме се на Сони най-вече заради това, че е Андроид, а до момента сме с LG WebOs (нямаме забележки към LG-то). Телевизора се гледа от около 3 метра - филми, спорт, телевизия . Важна е възможността за свързаност - DLNA, NAS и други опции. Предполагам с Андроид ще има по-лесни възможности за това.
    Бюджет - до около 1400-1500 лева, като за момента гледам тези 2 модела :

    KE- 55XH8096 - от extreme digital с промоция за 1108 лв

    KD-55XH8196 - Технополис за 1449 лв


    не съм запознат с кодирането на моделите при Сони, но предполагам са сходни и двата са изглежда 8-ма серия (8xxx).
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #2

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Насочи се по-добре към 9-та серия и разбира се ако имаш възможност.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p551455287/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #3

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Благодаря - виждам, че този модел 55XH9096 най-изгодно го намирам за 1654 лв. Доставчика ми е малко странен - ГоГо Нет (никога не съм поръчвал от тях) . виждам, че е с около 200 лв по-скъп спрямо 55XH8196. Въпроса е до колко 9-тата серия е по-добра т.е. струва ли си и по-специално при тези 2 модела дали е забележима разликата за любител. Поне така ограничавам избора до 2-3 модела и би трябвало да е по-лесно да се спра на един от тях.
    ГоГо Нет ЕООД

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    АндроидТВ не се свежда само и единствено до Sony, но ако все пак държите на Sony, под 9-та серия (както е писал колегата) е компромис.

    https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55XH9077-4K-Ultra-HD-LED/p/13766

    https://www.technomarket.bg/televizo...184329#reviews
    Този пост е редактиран от podredko; 14-04-21 в 10:59.
    renault_fen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от renault_fen Виж публикацията
    Благодаря - виждам, че този модел 55XH9096 най-изгодно го намирам за 1654 лв. Доставчика ми е малко странен - ГоГо Нет (никога не съм поръчвал от тях) . виждам, че е с около 200 лв по-скъп спрямо 55XH8196. Въпроса е до колко 9-тата серия е по-добра т.е. струва ли си и по-специално при тези 2 модела дали е забележима разликата за любител. Поне така ограничавам избора до 2-3 модела и би трябвало да е по-лесно да се спра на един от тях.
    ГоГо Нет ЕООД
    Специално този ГоГо Нет не го препоръчвам. Миналата година щях да купувам фотоапарат и се подлъгах по по ниската цена да го взема от тях, вместо от Фото Павилион например. Врътката беше такава, че точно тогава апарата беше на промоция от Канон, но заради короната нямаше внос и налични бройки никъде. Същия ГоГо ме увери, че като дойдат бройки ще го даде на цената на която е била промоцията въпреки, че тогава същата промоция щеше да е изтекла, По същото време от Фото Павилион правеха списък за този апарат и имам познат, който работи там. Той ме увери, че щом си в списъка ще се даде на цената, която е била от промоцията. След няколко разговора с въпросния ГоГо ме увери, че и той ще го направи. Аз се хванах на неговите увещания и след половин година чакане и множество разговори с въпросния господин през 1 месец, апарата беше пуснат от Фото Синтезис на хубава цена, при което му звъннах и го питах дали и той има бройки. Отговора беше, че все още нямал и, че вече не може да ми гарантира цената, която е била от промоцията. Та аз му благодарих, че ми загуби 6 месеца времето и си купих апарата от Фото Синтезис. Та в този ред на мисли за мен този сайт не съществува, било то и да продават стоката с 20-30лв по-евтино. Като знам как не си държат на обещанията, представяма си ако се наложи да ти ремонтират стоката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #6

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Благодаря относно ГоГо нет. Странно ми се видя и на мен, но сега с оглед на промоцията на Технополис те са фаворит - 1599 лв при покупка on-line (1799 в магазина) за 55XH9077. https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13766

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от renault_fen Виж публикацията
    ...промоцията на Технополис те са фаворит - 1599 лв при покупка on-line (1799 в магазина)
    Четох в някоя от темите, че намалените при онлайн поръчка Сонита в Технополис са били мостри в шоурумове, работили неизвестно колко дълго време.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    При поръчка онлайн можеш да заявиш, че искаш неотваряна бройка, като дойде проверяваш наработените часове и ако те устройва, ок, ако не го връщаш.
    Все пак ако е работил 50-100часа не е проблем за ЛСД тв, дори може да е + до някъде, тъй като ще си е проявил проблемите за този период, като изгорели пиксели, примерно.
    podredko и Slusatel харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #9

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Благодаря на всички, купих вече модела от он-лайн промоцията, взехме го директно от Технополис (55XH9077). Мисля, че си е чисто нов (може би някъде може допълнително да се види работил ли е). Всичко е много добре за сега, инсталирахме, особенно с 4К съдържание е впечатляващо.
    Това което остава да разбера са особенностите как да възпроизвежда съдържание по мрежата в къщи (от домашния комп.). Досега с LG беше ок, но при Сони пуска филмите, но без субтитри. Гледах различни опции, но все излиза без субтитри, независимо, че имената на файловете са еднакви, поради някаква причина не ги показва. Надявам се е лесно за оправяне.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #10

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Много се колебая между Сони 95хх и ОЛЕД А8 , някой който случайно има двата модела или е имал 95 и е минал на ОЛЕД , да каже 2-3 думи за и против ? Говоря само за 55 инча , по-голям не ми трябва. Гледа се само телевия и филми, не се ползва за игри, гледа се и на светло и на тъмно обаче. Други марки не ме интересуват.

  13. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #11

    Отговор: Избор на 55 инчов телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от renault_fen Виж публикацията
    Мисля, че си е чисто нов (може би някъде може допълнително да се види работил ли е).
    Тук е обяснено как да видиш колко часа е работил https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/("дисплей" е копчето, което е под 7)

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 43 инчов UHD телевизор
    От pavkata88 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-19, 15:05
  2. Избор на 39-43 инчов телевизор
    От nikol1008 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-18, 16:56
  3. Избор на 22 -24 инчов телевизор
    От MIRAMAX във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-16, 17:17
  4. Избор на 40 инчов телевизор
    От cheto във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-15, 22:30
  5. Избор на 40 инчов телевизор.
    От baker във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 04-10-14, 19:32

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе