Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By inches9
  • 2 Post By apmil4ev

Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    20
    #1

    Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Колебая се между тези два телевизора. Разликата в цената е осезаема. TCL-то ме привлича с Google операционната система, доста добри характеристики за парите си, но е нова марка, два пъти по лек е от LG-то и не е доказана марка. LG от друга страна е доказан производител, 100 херца и 900 нита опресняване, солиден процесор, но ме притеснява webOS-a. Има приложение, което използвам и не е налично при webOS. Ще трябва пак да използвам Google chrome cast-a, и това малко ме дразни. Моля за съвет и мнение за двата телевизора и каква е разликата между Google TV и Android OS?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,074
    #2

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    QNED86 разбира се дори не подлежи на сравнение. LG-то е два пъти по добър, както и да го погледнеш, но много зависи на каква цена ще го намериш.

    Google TV е Android TV но с друг интерфейс, повече реклами.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    QNED86 разбира се дори не подлежи на сравнение. LG-то е два пъти по добър, както и да го погледнеш, но много зависи на каква цена ще го намериш.

    Google TV е Android TV но с друг интерфейс, повече реклами.
    Благодаря за бързият отговор. Има още нещо, което ме интересува. Гледам видеа, че webOS дава възможност за cast или свързване на wireless display. В момента приложението което използвам го Cast-вам чрез Chrome cast, като не правя Mirroring screen, а самото приложение дава възможност Cast. Не знам дали правилно се изразявам. На плеъра я има иконката като на Youtube, където автоматично тръгва на телевизора. Mirror screen не ми върши работа в случая, заради лошото качество и лага, който се появява. С webOS, ще мога ли да го каствам по същия начин, или ще мога да използвам само Mirror display?

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,074
    #4

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от maverick Виж публикацията
    Благодаря за бързият отговор. Има още нещо, което ме интересува. Гледам видеа, че webOS дава възможност за cast или свързване на wireless display. В момента приложението което използвам го Cast-вам чрез Chrome cast, като не правя Mirroring screen, а самото приложение дава възможност Cast. Не знам дали правилно се изразявам. На плеъра я има иконката като на Youtube, където автоматично тръгва на телевизора. Mirror screen не ми върши работа в случая, заради лошото качество и лага, който се появява. С webOS, ще мога ли да го каствам по същия начин, или ще мога да използвам само Mirror display?

    Има си всично, и mirror display и да кастваш клипове и стрийминг от телефона на телевизора ! Новите версии на Андроид не поддържат CAST/Mirror Screen от телефона, както бе преди, сега става само чрез приложението "Google Home" за да изкараш mirror screen от телефона на Android TV.
    Но при WebOS и Tizen си става с CAST функцията на телефона.

    - - - - - - - - - -

    Дори и на РС-то ми излизат всички включени устройства които са вързани към домашната ми мрежа и мога да каствам клипа от YouTube без проблеми и всички операционни системи го позволяват :


  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    640
    #5

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    как така всичките ти телевизори са различни - ти да не си тестер на операционни системи за телевизори
    и как се оправяш с различните дистанционни управления не ми се мисли

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,074
    #6

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    как така всичките ти телевизори са различни - ти да не си тестер на операционни системи за телевизори
    и как се оправяш с различните дистанционни управления не ми се мисли
    ЕМИ... дълга тема, но на кратко, това дори не са и половината от телевизорите които имам, различни са защото не робувам на марки Имам от Филипс, ЛГ , Самсунг до Шарп, Руска " Весна ". Нео и Хорайзън, просто останалите не са включени в този момент (К1 е ТВ бокс, но е вързан към не-смарт телевизор така че пак се брои, същото и е за Бобкса) :D Живея в къща и на всеки етаж и стая имам по минимум един телевизор, те са вързани в обща мрежа чрез Меш, за това и излизат при кастинг.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,381
    #7

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от maverick Виж публикацията
    Колебая се между тези два телевизора. Разликата в цената е осезаема....
    Не знам защо сравняваш точно тези два телевизора?
    Правилното сравнение е с TCL C845/C805..И ако мислиш,че LG e доказана марка LCD тв-те си го купуваш.
    Аз не съм убеден..
    За приложенията -ти си знаеш.
    Дистанционото (magic reote) e без конкуренция.

    p.s. Търси в долните класации LG LCD(!) и ако намериш сам си направи сравнение с C845.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    https://hifi.de/bestenliste/4k-fernseher-39893
    Този пост е редактиран от inches9; 09-02-24 в 17:37.
    andreygg одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    640
    #8

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ЕМИ... дълга тема, но на кратко, това дори не са и половината от телевизорите които имам, различни са защото не робувам на марки Имам от Филипс, ЛГ , Самсунг до Шарп, Руска " Весна ". Нео и Хорайзън, просто останалите не са включени в този момент (К1 е ТВ бокс, но е вързан към не-смарт телевизор така че пак се брои, същото и е за Бобкса) :D Живея в къща и на всеки етаж и стая имам по минимум един телевизор, те са вързани в обща мрежа чрез Меш, за това и излизат при кастинг.
    от такъв човек да искаш достоверно мнение
    AntrAcsA и pavi2mac харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Има си всично, и mirror display и да кастваш клипове и стрийминг от телефона на телевизора ! Новите версии на Андроид не поддържат CAST/Mirror Screen от телефона, както бе преди, сега става само чрез приложението "Google Home" за да изкараш mirror screen от телефона на Android TV.
    Но при WebOS и Tizen си става с CAST функцията на телефона.

    - - - - - - - - - -

    Дори и на РС-то ми излизат всички включени устройства които са вързани към домашната ми мрежа и мога да каствам клипа от YouTube без проблеми и всички операционни системи го позволяват :

    В крайна сметка се оказа, че приложението, което ме интересуваше не може да каства директно на webOS-а, а трябва отново да използвам Chrome Cast-а, което ми беше въпроса. При включен телевизор и приложение на таблета, не излиза иконката за директно предаване към ТВ, съответно не поддържа тази функция за конкретното приложение. Става въпрос за Rally.tv, ако има значение. Леко съм разочарован, иначе от качеството на картината и работата на телевизора съм доволен.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,074
    #10

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от maverick Виж публикацията
    В крайна сметка се оказа, че приложението, което ме интересуваше не може да каства директно на webOS-а, а трябва отново да използвам Chrome Cast-а, което ми беше въпроса. При включен телевизор и приложение на таблета, не излиза иконката за директно предаване към ТВ, съответно не поддържа тази функция за конкретното приложение. Става въпрос за Rally.tv, ако има значение. Леко съм разочарован, иначе от качеството на картината и работата на телевизора съм доволен.

    LG CONTENT STORE (lgappstv.com) Имаш го приложението (ако е същото ), трябва да го инсталираш на ТВ-то да се логнеш профила който имаш и би трябвало да може да пращаш съдържание към него, както е с EON и т.н.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Моля за съвет TCL 55C645 или LG 55QNED863RE

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    LG CONTENT STORE (lgappstv.com) Имаш го приложението (ако е същото ), трябва да го инсталираш на ТВ-то да се логнеш профила който имаш и би трябвало да може да пращаш съдържание към него, както е с EON и т.н.
    https://www.rally.tv/getting-started

    Това е приложението и мисля, че го няма в LG Store-а.
    Търся други варианти.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 20:19
  2. Моля за съвет за 2 бр. 9-ки
    От dwd във форум Климатици Midea
    Отговори: 26
    Последно: 11-03-11, 10:45
  3. моля за съвет
    От faikarito във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 14-12-10, 13:09
  4. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 11:52

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе