Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #1

    Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Здравейте,
    Искам да си купя 2бр. 9-ки Мидея. Конвенционални сплит системи. Предпочитам да са с новия Р410.
    Задължително трябва да спират фана при достигане на зададената температура. Ще се ползват в кухня и спалня от по 16-на квадрата.
    Гледах в различните сайтове и се пообърках. Различни са картинките на машините. Дайте предложения за конкретен модел ако може и с линкове? Кажете някоя варненска фирма, която да работи добре и да мога да спазаря цена до 1000 лв. за двата с монтаж.
    Предварително благодаря.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298017846[/time]_________________________________________________

    Може и да не е Мидея а например Sang или Beko или нещо друго. Важно е харчи до 0.8 кв а да отдава 2-2.5. Това ме устройва и задължително да спира фана при достигане на зададена температура.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Я първо дай малко инфо.От каде си, има ли изолация ,каква дограма имаш,колко градуса искаш да е в стаите и до колко пари да са климатиците / без монтажа/.

  4. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #3

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    От Варна съм. Външна и вътрешна изолация. Дограмата е ПВЦ и е ОК.
    9-ка ще върши работа. Разликата с 12 като $ не са големи, Но размислите ми са, че 9-та би трябвало да е по-безшумна. Може и да греша, но съм наумил 9-а.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Ако е Midea взимай този модел задължително 12-ка: http://www.midea-bg.com/bg/products/...msv1_12_hrdn1/
    Няма разлика във вътрешните тела между 9-ка и 12-ка.
    9-ката в 16м2 ще харчи повече от 12-ка под - градуси.
    Не разбрах с колко пари разполагаш за 2 климатика?

  6. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #5

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    1000 лв.

    Въпроса ми е дали спира да върти турбината след достигане на избраната температура? Имам 2 мидеи 12-и, едната спира другата - не. Та затова питам и държа да спирта турбината.

    Този е много скъп и е инвертор. Аз търся конвеционален. виж 1-я пост

  7. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Като марка само Мидея , а като модел MSG 09HRN1, или MSR 09HRN1, като цена мисля че е труден , но изпълним вариант - 2бр за около 1000лв с монтажа

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Ако си мислиш че конвенционална 9-ка ще топли 16м2 просто забрави.Този модел: http://www.midea-bg.com/bg/products/...i/msg_12_hrn1/ го имам само че на фреон R22 и при достигане на темп. спира вътрешната турбина.Взимай 12-ка даже ще е и по икономичен от 9-ката
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298028060[/time]_________________________________________________

    ya според теб 9-ка ще се справи ли с отоплението на 16м2?Според мен твърдо НЕ!!!
    .

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #8

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    А сетих се още нещо, това за спиране на вентилатаора след спиране на компресора(в режим на отопление) е възможно да се поправи, с лека намеса тук там. А иначе за другите при евтините -неинверторни мога да кажа само едно че ......................Има две марки- климатици Мидея и всичко останало.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Те, старите HR, на R22 спират турбината, ама новите не знам дали е същия софтуер за управлението.

  12. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #10

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Ако си мислиш че конвенционална 9-ка ще топли 16м2 просто забрави.Този модел: http://www.midea-bg.com/bg/products/...i/msg_12_hrn1/ го имам само че на фреон R22 и при достигане на темп. спира вътрешната турбина.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298028060[/time]_________________________________________________

    ya според теб 9-ка ще се справи ли с отоплението на 16м2?Според мен твърдо НЕ!!!
    Защо да не топли. аз кухнята я отоплявам с де лонги конвектор 2 кв. Затова ми е идеята за 9-ата тя отдава около 2-2,5. Харчи наполовина. Това ме устройва

  13. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #11

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Съгласен съм ако се добавят още 120-130лв. може да се мине на вариант 12-ки и определено ще е по добре

  14.  
     
  15. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #12

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    http://www.midea-bg.com/bg/products/...i/msg_09_hrn1/

    Някой ако има идея за това да сподели.
    Имам и следното питане. Климите от този сайт кой ги монтира? Някой купувал ли е от там и има ли смисъл да се купува от сайта?
    струва ми се по-разумно от фирма, която монтира.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Цитат Първоначално публикувано от dwd
    Защо да не топли. аз кухнята я отоплявам с де лонги конвектор 2 кв. Затова ми е идеята за 9-ата тя отдава около 2-2,5. Харчи наполовина. Това ме устройва
    Не сравнявай 2-та електроуреда.И не си мисли, че като пише консумация 1050w и толко ще харчи за 1 час.За сравнение давам моя климатик MIDEA MSG-12HR монтиран в 33.6 м3 настроен на 24 градуса при външа темп. -5 консумираше 460w на час.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Този модел с 410 много добре работи и е изключително тих слагал съм предимно 12ки и няма никви оплаквания. Мисля че спираше вентилатора. Е ако бях от Варна можеше да ти се вържат с монтажа на 1080лв двата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #15

    Re:Моля за съвет за 2 бр. 9-ки

    Аз пък твърдя че MSG-на R-410 е гола вода в сравнение с MSV.Информацията ми е от първа ръка и от лични наблюдения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От Инж. Маг. Тодор Грудев във форум Телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-13, 10:03
  2. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 22:17
  3. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 20:19
  4. Моля за съвет
    От Lubo7745 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 01-10-11, 08:37
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе