Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree2Одобрявам

Телевизор от 1500 до 2000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #16

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Много се радвам ,че имаш подобен ТВ. Би ли споделил как работят приложенията - Youtube, Kodi , VLC ,евентуално някой плеер. Имат ли проблеми ,лагват ли ? Как е връзката с интернет по wifi, у нас интернет е от смартфони, кабела го разкарах по определени причини.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #17

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв


    В еМАГ цените на Hisense са.. меко казано абсурдно.. Ей то същия U7K в технополис с близо 1000 лв по ниска цена : Телевизор HISENSE 65U7KQ 4K Ultra HD Mini LED SMART TV, VIDAA, 65.0 ", 164.0 см (technopolis.bg) : 1399 лв , но ако иска наистина добро черно най добре да търси U8K който се намира под 2000 при някои търговци.



    Да това са отлични цени ,за много добри тв-ри.U8K мисля само 85'' е VA и черното няма да е равно на TCL-те.Все пак mini led вероятно ще му стигне,защото ''много добро ''според някои е просто добро според руги.
    Като почнахме от OLED и стигнахме чак до ниски серии.

    Би ли споделил как работят приложенията - Youtube, Kodi , VLC
    От тези ползвам само U tube....Филми гледам само от NETFIX ,HBO MAX,така че за съжаление нищо не мога да ти помогна.
    Мога да кажа ,че има отличен за класа си контраст,както и яркост.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #18

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от exersist Виж публикацията
    За LG ,не съм запознат с ОС , дали има приложения като Коди и VLC, ако има нямам против, но новите модели дали имат истинско черно?
    /

    Ако търсиш Kodi и VLC то тук избора се свива до Google/Android TV , а като гледам бюджети и изискванията ти избора се свива още повече и остава само TCL 805, но черното няма да е идеално.

    - - - - - - - - - -

    Телевизор HISENSE 65U8KQ 4K Ultra HD SMART TV, VIDAA, 65.0 ", 164.0 см (technopolis.bg) 1999 лв , тук ще имаш едно от НАЙ доброто черно за LCD телевизор, но да, тук е Vidda и броя на приложения е доста по ограничен спрямо останалите операционни системи.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 23-02-24 в 22:32.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #19

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от exersist Виж публикацията
    Много се радвам ,че имаш подобен ТВ. Би ли споделил как работят приложенията - Youtube, Kodi , VLC ,евентуално някой плеер. Имат ли проблеми ,лагват ли ? Как е връзката с интернет по wifi, у нас интернет е от смартфони, кабела го разкарах по определени причини.
    Ще си купиш бокс за 100 лева.
    AntrAcsA одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #20

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Ще си купиш бокс за 100 лева.

    Да, ИЛИ ако ползваш някои от кабелните и сателитните оператори, може да изискваш ТВ бокс, примерно на Булсатком и b-Bоx, хардуера им е много добър , дори има WIFI6/AX.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    U8K мисля само 85'' е VA и черното няма да е равно на TCL-те.Все пак mini led вероятно ще му стигне,защото ''много добро ''според някои е просто добро според руги.
    Като почнахме от OLED и стигнахме чак до ниски серии.


    U8K има оценка 10 от Rting за плътността и равнотонието на червения цвят, мисля че е единствения LCD и не OLED телевизор които има тази оценка от тях, иначе всичко е VA, освен 75" който е ADS Pro който е значително подобрен IPS/ADS панел, мисля че догодина всички ТВ-та на Hisense ще са с ADS Pro защото всички казват че са страхотни , добър ъгъл на виждане и много добро черно и цветове.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 24-02-24 в 22:17.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #21

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, ИЛИ ако ползваш някои от кабелните и сателитните оператори, може да изискваш ТВ бокс, примерно на Булсатком и b-Bоx, хардуера им е много добър , дори има WIFI6/AX.
    Сигурно има нови боксове, защото моя няма WiFi6, ама аз го имам от няколко години

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #22

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Сигурно има нови боксове, защото моя няма WiFi6, ама аз го имам от няколко години

    Моя е такъв : Bulsatcom b-box (Skyworth) - Android TV Guide (androidtv-guide.com)
    Помня че някъде четох че е WIFI6/АX но може и да съм се подвел.. утре / днес ще направя тест да видя каква е скоростта, тогава ще си проличи, аз съм и с WIFI6 модем, но харуера на бокса е приличен, процесора не е лош и сравнително бързо работи, дори да изключим че е сертифициран от гуугъл и има гласови команди.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #23

    Отговор: Телевизор от 1500 до 2000 лв

    U8K има оценка 10 от Rting за плътността и равнотонието на червения цвят, мисля че е единствения LCD и не OLED телевизор които има тази оценка от тях, иначе всичко е VA, освен 75" който е ADS Pro който е значително подобрен IPS/ADS панел, мисля че догодина всички ТВ-та на Hisense ще са с ADS Pro защото всички казват че са страхотни , добър ъгъл на виждане и много добро черно и цветове.


    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 24-02-24 в 22:17.
    Да,всички са VA,освен 75''.
    Май от UXQK ми остана
    https://www.flatpanelshd.com/hisense_uxkq_2023.php

    Равномерност може да е отлична,но едва ли контраста ще е същият.Прегледа който цитираш,мисля е за 65'',т.е. VA
    https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k
    Не мисля,че всички ще са ADS
    https://www.flatpanelshd.com/hisense_u8n_2024.php
    https://www.flatpanelshd.com/hisense_u7n_2024.php

    Mисля,че това е показателно сравнение м/у двете матрици
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    контраст 9,4/8,5
    HDR филми 8,8/8,2
    т.е VA e нагоре.
    Тук за телевизия и спорт SA наваксва,обаче там (като видим зад въпросителната) голям процент фактори са дали на ъгъл на виждане и осветеност на стаята.
    Не казвам,че аз съм правият,всеки си избира дали му е важно,обаче тези два фактора просто могат да се избегнат когато гледаш нещо което ти е важно-хубав филм,интересен мач....Затъмняваш си и сядаш отпред,.....а ако все пак е важно трябва да направиш някакъв компромис...или OLED,разбира се.
    Когато си направих ''моя рейтинг''...
    https://www.rtings.com/user/ratings/tv/cAsXj8s0YgEs8A

    Всеки трябва да направи за него си,...
    HISENCE при моето използване излезе с доста по-висока оценка,като намалих значението на тези фактори,чрез промяна на Добавяне на използване /Добавяне на тест
    Този пост е редактиран от inches9; 01-03-24 в 09:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Телевизор 55около 1500-1600лв.
    От zarkomortala във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-06-18, 21:11
  2. Съвет при избор на телевизор между 1500-2000 лв.
    От kristian93 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 22-11-15, 02:40
  3. избор на 40' телевизор до 1500 лв
    От renault_fen във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 17-03-12, 19:45
  4. Телевизор с Full Led подсведка до 1500 лв.
    От mvarbanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-12, 15:50
  5. Телевизор между 1500-2000 лв
    От AzzK1kkr във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-11, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе