Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Национални мрежи в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #1

    Национални мрежи в България

    На една моя приятелка и трябва инфо за национални мрежи в БГ. Каквото и да означава това.

    Също така търси материали и по въпроса - "Проектиране на локални мрежи".

    Някой може ли да помогне. Благодаря предварително!!!




  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Национални мрежи в България

    Търси в Google

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Национални мрежи в България

    Национални мрежи е доста широко понятие. Всяка система от взаимносвързани обекти на територията на страната може да се нарече национална мрежа. Пример за това са телекомуникационните мрежи за телефония - на БТК, на Мобиком, Мобилтел, Глобул. Има национална мрежа за предаване на данни, за оповестяване и т.н. Има мрежи с национално покритие за снабдяване с определени продукти, например петролни деривати - на "Петрол", "Шел", ОMW и др. Има мрежи за доставка на пратки - пощите, куриеските фирми.

    Така че, поясни си въпроса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #4

    Национални мрежи в България

    Lupus, ако имаш някаква информация, за която и да е от тези мрежи, ще ми свърши работа. Моята приятелка трябва да представи пример за национална мрежа, без значение за какво е тази мрежа. Ако имаш възможност - помогни. 10х предварително.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Национални мрежи в България

    @ghostface

    То това хубаво както питаш, ама айде помоли приятелката си да си направи труда поне да напише 20-30 въпроса, на които търси отговор.



    Например:

    1. Собственик на мрежата

    2. Структура

    3. Преносна среда [ако става дума за такава]

    ......

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Национални мрежи в България

    И да добавя към въпросите на Malone:

    Пиши за кой клас (курс) и в какво учебно заведение става дума.

    Че той и сина писа тия дни доклади, нищо че е седмокласник.[:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #7

    Национални мрежи в България

    На приятелката ми и трябва материал за национална мрежа без значение на коя фирма е. Трябва да подготви описание на една такава национална мрежа, като това естествено трябва да включва характеристиките на една такава мрежа - тип, топология, в кои градове е развита мрежата и т.н. Като материала може да не е докрай професионален, тъй като става въпрос за 11 клас. Моля, помогнете!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #8

    Национални мрежи в България

    Е хайде и аз да се намеся.

    Виж ghostface хората ти казаха вече - дай повече информация. Тук има достатъчно компетентни хора които могат да ти помогнат. Ако не друго, то поне напиши по какъв учебен предмет са дали заданието. Иначе празни приказки могат много да се изговорят. Важното е да се влезе в същината на въпроса - да се види от коя гледна точка трябва да се представи тази мрежа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #9

    Национални мрежи в България

    Star Warrior, много ми е трудно да отговоря на въпроси, на които не знам отговора. Това е по предмет компютърни архитектури за 11 клас. Досега са учили локални мрежи и сега тя (приятелката ми) трябва да направи разработка, която да представи за 1-2 учебни часа, на тема: Национални мрежи. Ти какво разбираш от това? Аз разбирам, че трябва да се намери инфо за някаква такава мрежа в България и да се разгледа тя откъм хардуерна гледна точка. Както писах по-горе - тип на мрежата, топология, в кои населени места е развита мрежата и т.н. Тъй като не съм много добре запознат с материята, ще оставя на наистина разбиращите хора да допълнят с още мрежови характеристики.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #10

    Национални мрежи в България

    Това вече е друго нещо

    Аз лично нямам много информация по темата, но това което мога да ти посоча за пример поне, е мрежата на НОИ. Правена е от Алкател България доколкото знам и е базиране на VPN (в никакъв случай обаче не твъдя, че съм прав, но пък и преподавателите няма да го знаят със сигурност[8D]). Така че, можеш да ползваш НОИ като отправна точка и да и предложиш материали за VPN, които вярвам няма да имаш проблем да си намериш в изобилие.

    Пиши дали това ти върши работа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #11

    Национални мрежи в България

    Благодаря за насоката. Имам малко материали за VPN. Ако и ти ми дадеш някой линк да попрочета (ама на български ако може) ще е добре.

    Въпреки всичко приемам и други предложения и информации за национални мрежи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Национални мрежи в България

    Вече си дойдохме на думата.[^]

    Добър пример е мрежата на БТК. Прегледай тези материали:



    http://www.btc.bg/za-komp/7years/years.htm

    http://www.telecom.bg/otchet2002/01.htm



    Направи едно търсене с Google за допълнителна информация със следната фраза:

    "Национална телекомуникационна мрежа"



    <font color="blue">//edit 12.30h</font id="blue">

    За национална компютърна мрежа не съм чувал. Има изградени градски (WAN) мрежи. Има изградени корпоративни мрежи с национално покритие (на големите вериги бензиностанции), които ползват VSAT.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #13

    Национални мрежи в България

    Lupus, довечера ще прегледаме с приятелката ми сайтовете за БТК. Имаш ли някакво предложение за някаква компютърна мрежа. Такова предложение сякаш ще бъде по-заинтригуващо. Благодаря за помощта ти дотук!!!

  17. Gadget
    Guest
    #14

    Национални мрежи в България

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Lupus, довечера ще прегледаме с приятелката ми сайтовете за БТК. Имаш ли някакво предложение за някаква компютърна мрежа. Такова предложение сякаш ще бъде по-заинтригуващо. Благодаря за помощта ти дотук!!!



    <div align="right">Originally posted by ghostface*-*09/06/2004*:* 11:29:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    15 поста с цел да ти се помогне, а още във втория ти бях написал да търсиш в Google... карай... лаф да става

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Национални мрежи в България

    Gadget,

    За теб "търси в Google" е стандартния отговор, но не винаги помага особенно ако въпроса не е ясно формулиран или самия човек не знае в първия момент какво точно търси.

    Проследи логиката на постовете и където виждаш "ЛАФ" - трий. Имаш необходимите права!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3 мрежи на 1 пц с вин
    От Momodivx във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 31-12-06, 10:11
  2. безжични мрежи
    От Светъл във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-05, 20:01
  3. Проблем с 3 мрежи!
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-05, 16:37
  4. Проблем с две мрежи
    От VanDan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-04, 15:35
  5. мрежи
    От joromag във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 16-01-03, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе