Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

ADSL смях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #1

    ADSL смях

    Разговор между мен и опреарорка на 070017111

    Първо да се свърже човек с този номер е доста трудничко след всъпителните думи разговора продължи тъка :

    Аз

    - В момента нямам интернет съгурен съм че ако си рестартирам модема всичко ще се оправи .Това ми се случва 1-2 пъти на ден.Обаждам ви се точно в този момент за да видите какъв е проблема.

    Тя

    - Зная какъв е проблема модема губи настойките на DNS или Gatewy и трябва да си го рестартирате можем да го рестартираме и ние.

    Аз

    - Няма ли някакъв начин това да се оправи ?

    Тя

    - Не съжалявам принципа на работа на ASDL модемите e такъв.

    Аз

    - Благодаря чао.





    Съобщение което ми изписва WinRoute 6.0 в eror log

    (ДАТА ЧАС)(0:10054)recv() failed in DNS resolver recv_thread()






  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    ADSL смях

    [:D] Техниката е китайска и е на световно ниво по качество - заради тази китайска оферта са пренебрегнати фирми като "Ериксон", "Сименс" и др. - надявам се не мислиш че новите собственици на БТК ще се охарчат за да купят нещо качествено с мисъл за задържане на клиенти - точи и продавай си е в пълна сила...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    ADSL смях

    АДСЛа поне във Варна снощи имаше същите проблеми, т.е. умрял ДНС сървър и от там липса на какъвто и да е интернет ...

    Днес сутринта всичко беше оправено.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #4

    ADSL смях

    Pa3KaTaH

    Аз не говоря за някакъв временен проблем който да бъде отстранен .

    Единстветото което ми е направило впечатление е ,че това се сучва по често когато има по голямо натоварване.Например пусна Mule-то и то направи над 1000 връзки и интернета спира.

    Трябва да отбележа следното - след като се случи този фал аз спирам всякакви програми , рестартирам компютръра ,сменявам компютъра /да отбележа тук че в нормално състояние си е било OK и на другия комп/ и нищо всичко се оправя като бодна рестарт на модема.

    Ако си кротиш само с IE и mirc сигорно изобщо няма да ти се случи.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    ADSL смях

    Да не са ти сложили ограничител на 1001 връзка??? Лошо...[:D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #6

    ADSL смях

    Lupus

    Това четеш ли го :

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">спирам всякакви програми , рестартирам компютръра ,сменявам компютъра</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И 1000 го казвам примерно защото от WinRoute като си сложа лимит 500 600 връзки това не се случва ,а като махна ограничението тогава.

    Не съм си играл да видя точно на колко.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #7

    ADSL смях

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И 1000 го казвам примерно защото от WinRoute като си сложа лимит 500 600 връзки това не се случва ,а като махна ограничението тогава.

    Не съм си играл да видя точно на колко.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Извинявай пич ама какъв е проблема ? Колкото плащащ толкова и получаваш (или поне така си мислят от БТК), за тях продукта им според цена/качество е "най-изгодния" на пазара е, че са сложили малко ограничение сега какво толкова ....

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    ADSL смях

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">като си сложа лимит 500 600 връзки това не се случва </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами вдигай постепенно лимита и ще разбереш на колко са те ограничили.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #9

    ADSL смях

    AVATARAT ?!?

    Смяташ ли че едно ограничение продължава да те спира при условие да речем ,че си си рестартирал компютъра.

    Lupus

    Точно това мисля да направя но става бавно докато мулето набере скорост му трябва време.Според мен обаче тъка ще разбера ,не на колко са ме ограничил а на колко връзки всичко се скапва.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    ADSL смях

    Добре, да не го обръщаме на "Дъра Бъра". Ако имаш конкретни данни - пиши. Така поне и другите ще знаят до къде може.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    ADSL смях

    Хм, съжалявам, че не мога да ви посоча точно къде четох за китайската компания, но в статията пишеше, че е доста сериозна фирма, спечелила няколко огромни поръчки за високотехнологично оборудване на комуникационни компании във Великобритания и Германия.

    Частни, респективно "няма лабаво".



    Така че явно не е някоя фирма с производство "по три за лев".

    Не че ги защитавам БТК, те са си кавали, но китайската фирма, доколкото знам си я бива и проблема не е в техниката.

    И пак казвам, това доколкото съм чел в пресата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    ADSL смях

    Добре де след като проблема се оправя след рестарт на модема, а и операторката е признала същото, значи проблема все пак опира до техниката.

    Аз съм на интернет през лан но и при мен ако не поорежа малко скоростите на мулето се получава ефекта че от мен теглят бързо но аз тегля само с 1-2к.

    Когато разбърниках от настройките броя на конекциите, типа на връзката и другите глупости там и се оправи скоростта

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #13

    ADSL смях

    Я си виж логовете на модема и кажи какво пише там като направиш >1000 конекции ? []

    Може просто да имаш нужда от нов firmware на модема, с оправени проблеми относно многобройните заявки []

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    ADSL смях

    Добре де.. няма ли някакъв вариант човек да си купи някакъв megaADSL модем и да си го ползва него? А не боклучивите. които ти дават безплатно.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    ADSL смях

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Добре де.. няма ли някакъв вариант човек да си купи някакъв megaADSL модем и да си го ползва него? А не боклучивите. които ти дават безплатно.



    <div align="right">Originally posted by DeathKnight - 09/02/2005 : 13:45:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А от другата страна (в БТК) да се закача сам към целия рак от модеми. И да смуче, да смуче.....[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смях да става със съндъка
    От kiko1987 във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 14-05-07, 03:38
  2. Коментирай новина: смях на Цариградско!
    От BerkStock във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-06, 10:04
  3. Е на това изречение паднах от смях
    От glarus във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-05, 23:18
  4. And the Winner is ... Смях или пък друго нещо ;)
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 11:01
  5. Смях в киносалона... или след него ?
    От Slero във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-04, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе