Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Здравейте на всички!

    Ще почна подред на номерата:
    от година и малко сме абонат (фирмата, в която работя, в Габрово) на АДСЛ - 512кбит/сек.
    В началото нямаше грижи, обаче от доста време насам нета хич го няма, по цял ден дропи, даже прекъсва за час и нещо понякога, понякога за почти цял ден, бавен е когато го има, абе с две думи ужас, някакви изпарения на интернет са това, един обикновен мейл от 2 реда не можеш да пратиш, а пък ние основно пращаме атачвани файлове по 10-20МВ, icq-то постоянно прекъсва, една страница не можеш да отвориш като хората - сами разбирате къв е ужас. Пинга е към 10 пъти по-бавен от нормалното (но не постоянно е бавен, понякога, но рядко, си е добре уж)
    Та почти всеки ден звъня на разни хелпдескове, тука на БТК специалистите и къде ли още не, жалби писах - нищо! Та по последна информация, това било най-доброто, което можели да направят за нас, т.е. това е положението, ако не ни харесва, можело да се откажем, а пък аз не искам да се отказвам, ама щом като няма друг начин ...

    Та искам да попитам, някой друг имал ли е такива проблеми, когато е на повечко разстояние? Ние сме на около 6 км, при положение че му дават максимум 4,5-5 км, ама тоз АДСЛ да не съм си го инсталирал аз сам? В началото казаха, че въпреки че сме били на голямо разстояние, нямало да има проблеми. Е, верно нямаше, ама само в началото и после почнаха ...., и сега съм бесен и объркан, и шашардисан и какво ли още не, чудя се има ли смисъл да се ядосвам изобщо или да им тегля по една майна на всичките и толкоз :knuppel2:
    Още повече се дразня сега на новите пакети АДСЛ, щото то хубаво, ама ние тук не можем "да им се радваме"....

    Пропуснах да спомена, че АДСЛ-а е пуснат "върху" ISDN линия, сега по последни данни, сме щяли да пробваме, да пуснем АДСЛ на обикновена линия, която не е ISDN, защото имало и други случаи така, които са надалеч, и са върху ISDN и имало проблеми, и като преместили АДСЛ-а да не е върху ISDN и се били оправили нещата.
    По това да кажете нещо - т.е. има ли надежда или само ме баламосват и още един месец да ни взимат паричките?

    Иначе ме съветват да сме минели на наета линия, а пък там цените са безбожни, чак се чудя как не ги е срам да искат толкова пари

    Та ще ви помоля, някой ако се е сблъсквал с някой от моите проблеми, да пише някой ред, щото да знам, ще става ли работата или да минавам на някоя кабеларка, че там поне нета няма да прекъсва толкова. Иначе като резервен вариант си ползвам ISDN достъп до Интернет, ама там достъпа е комутируем и малко "вътрешно" идва после с телефонната сметка... Пък и скоростта е само 64кбит

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

    П.П. Уф, дано успея да публикувам темата от първия път без да натискам рефреша хиляда пъти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Кабелиии, кабели - това им е проблема на БтК и докато не сложат малко пари за да ги сменят няма да се оправят нещата , ако помниш имаше две вариации кабели - по старите са с една солидна медна жица (старите и по масови), по новите са с усукани множество тънки жички (по модерните)...

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Абе аз това за кабелите ми идва на акъла, и то няма от какво друго да е просто, ма онея ме баламосват тука че според техните измервания кабелите били наред, даже имаха наглостта да ме "обвинят", че нещо в моята мрежа тук не било наред (вътрешно демек), ма им пратих няколко ТХТ с пингове вътре от цяла нощ и цял ден и те млъкнаха, но въпреки това откъде са си решили да ми отхвърлят жалбата, понеже проблема се дължал на вътрешно мрежови проблеми ...., не знам.
    Вярно, че нямам сървър, през който да ми минава интернета, ами направо от АДСЛ модема, в суича и оттам по компютрите, ама аз пробите ги прая нощем, когато вързвам само моя компютър, и резултата е идентичен, т.е. все зле.
    А тука кабелите са стари, освен това като сме и на голямо разстояние, и тя работата излиза наяве.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    В Сливен свързвахме с модеми 2Мбита квартали на 6-7 километра. По гадните им кабели на БТК.
    И си работи ( е може да падне на 512 или даже на 256 , но това си е достатъчно)
    Според мен ТРЯБВА да си работи на 6 километра

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #5

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Аз съм с ADSL 1024, и си бачкам на 7 км върху ISDN и нямам проблеми. Проблема е в интернета на БТК който се задръсти след като се пуснаха линии многократно надвишаващи общия капацитет на мрежата на БТК. ( а с тези нови промоции ще стане и по-лошо )

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    @ alexi_dobrev
    7км - а с какво сечение?

    @ HD
    Виж, приятелю, колкото и да ни се иска, от физичните закони не може да се избяга. По въпросите на усуканата медна двойка може да се напише докторат и професура даже, но това вече е направено.
    Ако си направиш труда да прехвърлиш малко литература, ще видиш, че при теб няма какво друго да се направи, освен да се мине на по-ниска честотона лента. Тъй като ISDN е широколентова услуга, при кофти кабел няма какво друго да се направи, освен да се освободи място за по-приоритетната услуга. Това се вижда от тук: http://home.flash.net/~gkawano/cs572/ - POTS заема 4kHz, а ISDN - 80kHz (със съответните хармоници и "изпичане" на кабела от високото нарежение на ISDN-a).
    HDSL работят в целия честотен диапазон, затова му е толкова лесно да пренесе 2Mb на 5, 6, 10, че и на 25км (е, за този случай предаването трябва да е в един, а приемането в друг кабел). А ADSL е нагърбен да носи 10Мb на 5,5км, а ADSL2 - 25Mb с цели 180м вповече...
    Ето ти и малко литература, ако имаш време и ти е интересно:
    http://support.novell.com/techcenter...c2000_08c.html;
    http://www.cse.wustl.edu/~jain/cis78.../rbb/index.htm;
    http://www.dslforum.org/aboutdsl/adsl_tutorial.html;
    http://www.wired.com/wired/archive/5.03/geek.html;
    http://www.networkworld.com/news/tec...echupdate.html;
    http://www.evaluationengineering.com.../1101twist.htm
    Има и много други страници, но идеята е ясна...

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Благодаря ти Емос за подробните приложени материали

    А сигурен ли си, че ако мина на по-ниска скорост ще има подобрение? Щото според БТК-то нямало да има разлика, затова предлагат да преместим АДСЛ-а върху линия, която не е ISDN, това щяло да помогне според тях, а и за пореден път се убеждама че Габрово не е като другите градове в БГ, тук всичко е прецакано ......
    Добре че не съм оттук, ами само работя тук

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Е ти тази картинка не я ли разгледа?
    Ясно е, че POTS модемите започват да работят при по-ниски честоти - и там кабела е "най-силен", защото и затихването е най-малко. Смятам, че няма как да не се подобрят нещата.
    Отделно по-ниската скорост (на пакета) ще означава и други заети подносещи, като се предполага, че най-читавите ще успеят да покрият изискванията на профила...
    Съвета ми е да опиташ с POTS модем, да ти го пуснат тестово ден-два, ако те устройва, разбери се за условията!
    Успех!

    [attachment deleted by admin]

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #9

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    @ alexi_dobrev
    7км - а с какво сечение?
    Кабела е наден 1000 пъти поне, слагали са какви ли не парчета да го закърпят и докато ми намерят хубав чифт за ISDN-а в чудо се намериха. Те БТК си имат тестер който им показва дали чифта става за стандартен ISDN - ако да - ADSL-а фърчи ако не - няма ISDN няма и ADSL. Ако чифта е калпав и BTK скрият това от теб - то ISDN-a ще те изхвърля от DIALUP - по това можеш да ги хванеш.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Кабела е наден 1000 пъти поне, слагали са какви ли не парчета да го закърпят и докато ми намерят хубав чифт за ISDN-а в чудо се намериха. Те БТК си имат тестер който им показва дали чифта става за стандартен ISDN - ако да - ADSL-а фърчи ако не - няма ISDN няма и ADSL. Ако чифта е калпав и BTK скрият това от теб - то ISDN-a ще те изхвърля от DIALUP - по това можеш да ги хванеш.
    Аха :worry:... това ще си го запиша!
    Ти за константа на кабел чувал ли си нещо?!?

  13. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #11

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Алекси, ама сигурен ли си , че е наден на 1000 места :coolsmiley:, щото мене малко ме съмнява при толкова снадки да работи всичко. Все някъде ще проникне влага например, а и кабела едва ли е от тоя с желето вътре .... Както и да е.
    А иначе нашия кабел е 15 чифтов, изредиха подред всички чифтове, например в началото го пуснаха на един, после той се скапа, измериха друг по-добър, сложиха там АДСЛ-а, и той се скапа, и така ги изредиха всичките.
    А както съм написал в първия си пост още (ама няма кой да прочете) ISDN си го ползвам като резервен вариант за достъп, и си върви, няма проблем, само с АДСЛ-а имам големи проблеми.

    Както и да е, аз не виждам голям смисъл повече да дискутираме, тъй като то всичко е ясно.

    Благодаря на всички още веднъж.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?


    Аз пък съм се сблъсквал със следната мизерия на времето, когато 56.6 модемите още бяха рядкост, но вече ги имаше тук-там (и струваха доста).
    Та един такъв нов модем в една чисто нова сграда, след около две седмици работа на скорост около 42-44 изведнъж престана да се свързва. Бръмчеше по 2-3 минути и накрая се отказваше. Какво ли не беше проверено, то компютрите бяха сменявани, самия модем, не ще и не ще. Явно беше някакъв проблем с линията. От друга страна всички кабели бяха чисто нови навсякъде - до сградата, вътре в сградата, вътре в офиса. Съвсем случайно, някой забеляза, че към друг ISP, модема може да се свързва на 2.4, а понякога даже на 7.2. Оказа се, че основния ISP, който се ползваше, е забранил скорости под 9.6, за да не харчи излишно времето на клиентите. След разговор с тоя ISP, той ги разреши ниските скорости и в крайна сметка нещата останаха така - предимно на 2.4, а понякога на 4.8. След около 3 месеца, съвсем случайно, по съвсем друг повод, беше отворено входното табло с телефонните кабели на партера и се оказа, че точно на тоя чифт има закачен слюден кондензатор на късо (ако не бъркам, беше 2200nF). След известен размисъл, решихме, че мястото на тоя кондензатор не е там. Самия кондензатор, беше някак си прикрит в един ъгъл. В крайна сметка решихме да го махнем. И о чудо. Изведнъж модема (той вече беше сменен два-три пъти) започна пак да се свързва на 44
    Определено това беше някакъв гаден саботаж. Така и не се разбра кой и за какво го е направил. Всъщност те шефовете на офиса бързо стигнаха до някаква тяхна версия кой го е направил, но не я разказаха публично.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    @ HD
    Прочетох го, разбира се, но си именувал темата си "БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?", а не "Как да си запазя ISDN-ския dial-up, ако трябва да ми сменят АДСЛ-ския модем на POTS-ов" или др.под

    @ alexi_dobrev
    Виждал съм мнооооого красиво направена антена - за ТВ, с дипол накрая. Антената кичната на върха на боядисана тръба, укрепена с три обтяжки и надлежно привързан към нея коаксиален кабел! И вече е съвсем друг въпроса какъв сигнал дава тази антена - дипола е с характеристично съпротивление 300Ohm, а коаксиалния кабел - 75Ohm. Просто човекът явно е решил да направи нещо красиво (но не и работящо) - де ще се занимава с този калпавия плосък кабел, я колко е готин този кръглия, пък и изолацията му е готина!
    Същото е и с другите видове кабели: донади парче кабел с други параметри (константа най-общо казано) и чакай, както онзи - читав образ на ТВ-то си... Чувал съм, че от немай-къде се надят кабели с различни чифтове, ама чак да е практика, не знам, може и така да е! Отеделно всяко място на снаждане си е потенциална язва на повреди. Ами че то и с човека е така - спупения кокал винаги били повече, отколкото здравия!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    @HD
    С тия 6 км си бил поначало на "перваза". А после или някоя муфа е натекла, или някой е взел добрия чифт и са те прехвърлили на по-калпав. :knuppel2:

  18. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #15

    Re: БТК ADSL на разстояние около 6 км - работи ли?

    Знам Лупус, и според мене грешката е в тях, защото поне доколкото ми е известно тук в Габрово, всички "по-отдалечени" клиенти имат проблеми с АДСЛ-а, когато обаче е върху ISDN, иначе Техномаркета тук е точно донас, и оттам няма оплаквания, но техния АДСЛ си е върху обикновена телефонна линия. Въпреки всичко в началото заявиха че нямало да има грижи, но и моето мнение съвпада с твоето, че в последствие някоя муфичка се е понамокрила, за чифтовете не знам, уж сме били на най-добрия сега (понеже ги изредиха всичките и само този остана), ама явно положението се скапва още повече. Уж по едно време се говореше нещо, че щяли да ни сменят кабела, който идва до сградата, ама се размина (естествено). Всеки гледа да вземе парата и после ще видим ....., и БТК също.
    Та сега се чудя да пиша ли пак жалби, защото вече ще стане почти месец, откакто нямаме нормален интернет, през това време чакам акаунт мениджъра ни да оформи документите по преместването на АДСЛ-а върху обикновена тел линия, но докога ще чакам не е ясно.
    То по тая логика може да чакам и до догодина, и дотогава ще плащаме кат попове, за нещо дето го няма всъщност. Хич не ми се занимава вече и с жалби, щото ми писна много вече, и не знам какво да правя вече

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Мраз 270 - работи около 10-15 секунди и изключва
    От MoonWalker във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 19-04-10, 20:46
  2. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57
  3. ADSL БТК - работи ли тази услуга?
    От DamianRM във форум Технологии
    Отговори: 152
    Последно: 15-04-06, 08:32
  4. Защо процесора ми работи на около 60С?
    От orack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 28
    Последно: 11-05-04, 10:00
  5. Отговори: 18
    Последно: 03-05-02, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе