Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    Здравейте.Имам проблем с wireless router Canyon CN-WF514.Интернета ми дропи постоянно.Четох из разни форуми-едно от предположенията е,че тъй-като интернет доставчика(евроком,с кабелен модем) обновява IP-тата постоянно,рутера не взима обновеното IP и нета спира,налага се да рестрартирам рутера постоянно,за да тръгне нет-а.Сложих в DMZ IP-то на рутера,но ефект няма.Някой да има решение?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    Така както си го написал, не става ясно какъв точно е проблема - рутера ли нещо се държи странно, или "Интернета ми дропи постоянно". Щото, ако е второто, няма значение какъв рутер ще сложиш

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    6
    #3

    Re: Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    Проблема не е в интернета,а може би в настройките на рутера или новата технология на динамични IP-адреси.Проблема е след рутера.След като прекъсне интернета пингвам ип-то на рутера,както и днс-а му и всичко е наред.Рестартирам рутера и интернета пак тръгва.Обадих се в евроком,те ми казаха да им дам мак адреса на рутера(въпреки,че има опция да си напишеш този от лан-картата),както и да е,дадох им го,но проблема пак го има-работи всичко и изведнъж след около 1-2 часа спира,рестартирам рутера и пак има нет.От евроком ми казаха,че при тях всичко е наред-имат динамични ип-та и вероятно за това става проблема,явно трябва да търся вината в рутера-посъветваха ме да му флашна биоса-да но на страницата на Canyon за моя модел има нови версии,но като искам да го флашна ми казва "invalid file format".Намерих в един форум моя проблем,но няма решение и там.Ето какво пишат(съжалявам,че е на английски,но много точно са описали проблема,който съвпада с моя) : When my dynamic IP changed, the unit would not release the old IP and update to the new IP.
    Seems like this model needs continual reboots to stay heathly.I tried a firmware upgrade-the result was
    "Invalid file format".Моята версия е следната Canyon CN-WF514 ,Hardware Version Rev. A , Boot Code Version 1.0 , Runtime Code Version 1.46. Ако някой има по-нова версия,или може да ми каже къде е проблема,моля пишете.Благодаря ви предварително.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    http://ftp.build.bg/Drivers/canyon/W...f514/firmware/


    Потърси си дали има моднат фърмуеър ...

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    6
    #5

    Re: Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    Проблемът е решен Хрумна ми да отида на WAN настройките и на DNS да сложа евркомските ръчно,по принцип то си ги намира автоматично и не трябва аз да ги пиша,та ги написах : 217.10.240.242 и 217.10.240.2 и от 24 часа нета не е спирал и IP-то се обновява както трябва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #6

    Re: Проблем с Wireless Router Canyon CN-WF514

    Я ми кажи как да направя този рутер да закача VPN и да го поддържа постоянно закачен .....имам същия, но не знам как да го настроя ,сега съм го настроил само безжично до ми удължава кабела все едно ....но трябва да набирам ВПН-а ръчно от РС-то......

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Wireless router
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-10, 22:02
  2. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  3. Wireless router и разстоянията :)
    От Kayso във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 10-10-06, 08:46
  4. Проблем с Wireless router
    От Cvetanov във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-06, 20:03
  5. Canyon CN-BR1 broadband router ?
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-05, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе