Резултати от 1 до 4 от общо 4

избор на телефонна централа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    избор на телефонна централа

    Тъй като не можах да измисля къде да постна тая тема я пуснах тук. Та въпроса ми е какво да гледам при избора на телефонна централа за общината. Получаваме някакви оферти за централи но като не знам какво да гледам, в смисъл че повечето от нещата няма да ни трябват а цените се качват значително от различните екстри. Ако някой знае фирма или работи в такава ще се радвам ако ми предложите някакви оферти за централи. Мога да се свържа с вас ако ми оставите телефон или по някакъв друг начин. С мен можете да се свържете на координатите от профила.

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: избор на телефонна централа

    Аз бих започнал от две неща, които са при вас, а не при продавача:
    1. Анализ на трафика при вас - градски, междуградски, международен, GSM-трафик, разговори между вашите поделения и т.н. Целта на този анализ е, има ли трафик който може да стане безплатен с централата, или пък ако не е съвсем безплатен, то поне чувствително да се понижи цената. Например, вътрешните разговори така или иначе си стават безплатни с монтажа на централата. Евентуално ако имате голям трафик между поделения, дали и той някак си не може да стане безплатен.
    2. Капацитет - какъв е необходимия капацитет за вътрешни и "външни" линии. Външни го слагам в кавички, тъй като това понятие вече е много разширено - например "БТК-прави градски" линии, БТК-ISDN BRI, ISDN PRI, GSM-gateway, VOIP и т.н.
    Може би е по-добре под "външни", вече да се има предвид колко разговора едновременно ще се провеждат "отвътре-навън".

    Това като за начало.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: избор на телефонна централа

    ами точно това е, че всичките тези ""БТК-прави градски" линии, БТК-ISDN BRI, ISDN PRI, GSM-gateway, VOIP и т.н. " не знам какво точно представляват за да мога да кажа какво точно ми трябва.
    Като начало за изискване е всичко да става без оператор и да може да се следи трафика от кой вътрешен къде е говорено, да може да се правят месечни( дневни ) справки за разговорите и т.н. GSM-gateway също ще е задължително да има. Аз затова исках да се свържа с някой който предлага такива неща за да изясним нещата и евентуално оферта за закупуване и инсталиране на централа

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    Re: избор на телефонна централа

    Ами може да започнете с "лека" конфигурация с възможност за надстройка.Относно линиите минаминалната конфигурация е 3 външни и 8 вътрешни, като 3-те външни линии са си "прави" или обикновенни.Като марка аз лично препоръчвам Philips.Ако искаш по подробна инфорамция на ЛС.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. продавам телефонна централа Panasonic
    От rahan във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-03-12, 20:32
  2. избор на телефонна централа
    От John във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 12:57
  3. Софтуерна телефонна централа - как?
    От Araiz във форум Поддръжка
    Отговори: 15
    Последно: 07-03-09, 00:16
  4. ПРЕМЕСТЕНО: избор на телефонна централа
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-05-08, 11:56
  5. Телефонна централа IPC 100 Philips
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-06, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе