Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree6Одобрявам
  • 2 Post By justify
  • 1 Post By mirandi
  • 2 Post By pilot
  • 1 Post By justify

За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Миналата седмица се оглеждах за нов смартфон на детето. И в един магазин силно се опитваха да ме убедят да взема такъв с 4G LTE модул, защото е... модерен.
    Няма значение, че не можеш да му използваш функциите, важното е да си в крак с модата
    Описах цялата случка и мнението ми в сайта - вижте го моля за да не се повтарям.


    Каква е вашата нагласа - бихте ли отделили някой лев в повече за да вземете смартфон с 4 G LTE поддръжка?
    Вярвате ли, че някой оператор скоро ще пусне удобна и наистина действаща подобна услуга?
    И какво точно става с услугата на Макс Телеком - нали не бъркам и всъщност тя не може да се ползва на произволен смартфон? И въобще няма гласова услуга при тях, което обезмисля пъхането на сим карта в едносимов телефон, удачна е само за таблети като че ли?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Мах пуснаха уж тази услуга, както и някаква гласова услуга.Аз ползвам само нета им и то wi-max на лаптоп, нe LTE.


    Убеждаването е характерно за продвачите.Все пак са на комисионна

    Вече втора година след изтичането на поредния срочен съм на безсрочен договор към Виваком и като ги хванат лудите и почнат да звънят, то не са таблети, то не са планове/програми и все са "в моя полза"

    Аз откато си закупих веднъж техника на която 1/3 от функциите и софтуера не ги ползвам, сега купувам само такава която ще ми свърши необходимата работа.

    Сядам пиша какво ми трябва на един лист като функции и възможности, като ги деля на задължителни(две сим карти, GPS, камера) и полезни и тогава тръгвам да избирам телефон като гледам първо задължителните и капацитета им -например камера 5.mp или 10 mp.

    Отделям телефоните за такива задължителни функции чета отзивите за тях и гаранционното/сервизното обслужване.
    Отново отделям и след това гледам полезните функции които не ми трябват но могат в един момент да ми свършат полезна работа.Който има повече полезни функции той печели.
    Този пост е редактиран от justify; 07-02-15 в 10:50.
    Lokoto и mirandi харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Кои са полезните функции за теб? Рядко ползвам камера и gps на телефон. За мен по-важното е батерията, дисплея, бързодействие, дизайн, здравина и тегло-понеже го нося в джоба

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #4

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Естествено че е разумно човек да върви в крак с техниката , а когато се предлага да е и с едни гърди напред няма място за колебание . Това че днес услугата не се предлага навсякъде в Бг , не означава че след няколко месеца нема да е покрита половината от страната . Аз когато купувах за себе си преди 5 месеца , моят оператор Vodafon също не предлагаше 4G LTE , но сега имат покрити над 60% от територията на страната .
    charliii одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Е, то докато имат стабилно покритие ще дойде време за нов модел...Малко ми прилича на кандърмите за покупка на 3Д телевизори, като излязоха на баснословни цени. Нищо, че нямаше много какво да се гледа. Сега се повтаря с UHD и така напред...
    Този пост е редактиран от pilot; 07-02-15 в 12:33.
    tony34al и mirandi харесват това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Кои са полезните функции за теб? Рядко ползвам камера и gps на телефон. За мен по-важното е батерията, дисплея, бързодействие, дизайн, здравина и тегло-понеже го нося в джоба
    Задължителните бяха две сим карти, GPS, камера, wi -fi, .

    Полезните бяха : голям капацитет на батерията, bluetooth, светкавица
    След това добавих и гаранцията.

    Освен това реших повече от 300 лева да не харча.Максимум 350 лева.

    Сега към полезните бих добавил и резолюцията, вида на дисплея и устойчивостта му на надраскване.

    GPS го ползвам редовно и ми върши страхотна работа всеки път.Води ме на 3-5 метра от целта.Именно заради това не намирам голям смисъл да го сменям.Може би след 1-2 години ще потърся нещо което да покрива на 100% горните изисквания.Сега нямам светкавица и камерата е слаба, но имам фотопарат...

    Изобщо като изключим говоренето -GPS и двете карти са най-голямата екстра.За януари 2 пъти съм го ползвал, за да стигна до адреси и всеки път е било безгрешно.

    Теглото също съм гледал беше 100-110 грама.

    Здравината е относително нещо.Никога нямаш сигурност, че ще е здрав, дори да има добри отзиви.Има доста късмет.

    Дизайна е на последно място.Интересува ме функционалността.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    Съгласен съм,че здравината е относителна. За мен включва, освен да не се "разпадне" в ръцети ми или при натиск в джоба и да не се драска и захабява лесно дисплея и корпуса му, вкл. хардуерни бутони.
    Дизайнът освен форма- заоблена или ръбата, включва размери и каква част е отделена на екрана и каква на рамките, дали съставните части на корпуса са матирани, лъскави, от алуминии, пластмаса, имитация на кожа, картон за яйца и т.н. Също има ли досег до батерията или не, има ли слот за микро сд карта.
    Този пост е редактиран от pilot; 07-02-15 в 19:11.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???


  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #9

    Отговор: За какво по дяволите ми е 4G LTE смартфон в България???

    4G-то в момента е като 4К технологията. Леко са изпреварили времето си в страната ни. Ще е нужно още около 2-3 години поне, за да се наложат и да се ползват по предназначение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09
  2. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-07-09, 20:02
  4. Как да мачкам с DivX по дяволите
    От spun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-03, 15:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе