Резултати от 1 до 6 от общо 6

Как да мачкам с DivX по дяволите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    Имам TV-tuner но като запиша някое клипче от телев. ми става атски голямо ако е в DVD формат но качеството е супер, ако го кпчна в DivX е супер гадно качество. SVCD става средно но 4мин. от запис ми излизат 100 MB. А после вместо да го смачка DivX го прави по голям 4мин. 120MB което е супер многоНякой ако знае нека ми каже каде бъркам. Или по точно как точно да го направя по дяволите писна ми Според мен ено клипче от 3-4мин. неби трябвало да е повече от 30-40MB. Аз бих се радвал да го докарам до 60MB. Aйде умувай те


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    100
    #2

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    Зна4и,конфигурира6 си Енкодера да ги прави примерно на 640 по 480 пиксела, с byrate- 1000-1400 Kbs и всичко трябва да е наред.[:D]

    А за SVCD(Mpeg-a)причината е вероятно друга.През какво ги мачка6 в Мpeg2????

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #3

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    лошот е че не ми дава да ги кепчвам повече в DivX от 352 x 258 в реално време a и не ми дава никакви стойности за bit rate. Мачкам ги в релно време с "PCTV Vision" a тунер ми е "Pinaclle" Занеш някоя програмка за кепчване. А иначе за SVCD и VCD го оправих за него стана така 1ч.18мин. ми излезна 1.48GB с bit rate 2000 Kbs според теб дали е добре ??? С "Sonic Foundry Vegas Video" Mpeg-а ги мачкам в DivX но DVD формат супер качество с моного MB[8)] с него не можах да се поравя.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    За capture използваm Media Encoder. Има доста настройки за резолюция, битрейт, fps и т.н. a също и няколко за звука. Качеството е задоволително. Събирал съм филм 1h 40min на 700MB диск. Единствения му недостатък е че работи само с неговите си codec-и, и след това готовия файл неможе да се прехвърля в друг формат и изобщо неможе да се обработва с нищо друго освен с Microsoft-ски програми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    100
    #5

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    Значи,щом кепчваш с Pinnacle, най-добре ползвай Pinnacle Studio 8.Програмата позволява да кеп4ва6 на 480 по 576 pxl,а след това може да го мачка6 във .avi,mpeg1,mpeg2 или dvd с каквато компресия иска6.Ина4е има доста програми с които може да кепчерираш но в слу4ая е наи-добре с Pinnacle.В зависимост от големината на диска си намали бит-рейта за да се събере на диска,но да не е по-малко от 1000mbs.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #6

    Как да мачкам с DivX по дяволите

    OK. Ще опитам мерси

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 09-02-15, 16:42
  2. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:37
  3. DivX на DVD
    От zdrawko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-06, 09:35
  4. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 15:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе