Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Пасивен субуфер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #1

    Пасивен субуфер

    Здравейте,закупих си ресивер Sony str dh800,но още не съм избрал колони.Искам временно да ползвам колоните на старото си домашно кино,но субуфера е пасивен има ли начин да го вържа.Субуфера е с импеданс 4ом а на ресивера пише от 8 до 16 ома.Мога ли да ползам дом.кино като усилвател само за субуфера и как.
    Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #2

    Re:Пасивен субуфер

    Интересно колоните ти колко ома съпротивление имат, защото обикновено са 3 ома и не стават за ресивъри. Ако домашното ти кино има оптичен вход можеш и да опиташ да му подадеш сигнал от оптичния изход на ресивъра, но май ще се получат разминавания във времето на синхронизация между каналите.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #3

    Re:Пасивен субуфер

    Колоните са 6 ома и мисля че няма да имам проблем в кинорежим,а вече ги и пробвах.Но проблема с субуфера не знам как да реша .домашното кино има само коаксиален вход,мислех си за аудио аут от ресивера но не знам какво ще си получи.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #4

    Re:Пасивен субуфер

    Сега видях в спецификациите, че този ресивър няма коаксиален или оптичен изход за звука. А защо ти е тази гимнастика - не е ли по-лесно да си купиш един евтин активен субуфър и да приключиш - при всички случаи ще има по-добри характеристики от този на домашното кино . Jamo например, започват от 169 лв.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re:Пасивен субуфер

    Така е ,но мисля да си купувам комплект 5.1 ,но няма да стане до 2 месеца ,така че исках да пригодя нещо временно.Ако използвам пре аута на ресивера и го включа в домашното кино и там вързан само субуфера дали ще се получи.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #6

    Re:Пасивен субуфер

    Е, всичко е при теб, що не пробваш, а питаш другите ?!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #7

    Re:Пасивен субуфер

    Исках някой да ми подскаже правилното решение.
    Благодаря все пак за съвета да се спасявам поединично.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:Пасивен субуфер

    Трябва да включиш усилвател преди него. Имаш ли някой стар останал? Подаваш му сигнал с кабел чинч от изхода на ресийвъра, а на съответните конектори за колони включваш кабел, който е закачен и към събуфера.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #9

    Re:Пасивен субуфер

    Човекът си е написал какво има - проблемът му е, че (според него) дом.кино има само коаксиален вход, а ресивърът му има само чинчове (поне това видях в спецификациите му).
    Аз имам един пасивен субуфер и един стар стерео усилвател Техникс и ще взема - ей така, за спорта да пробвам какво ще се получи.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #10

    Re:Пасивен субуфер

    Имах предвид,че няма оптичен вход ,иначе аналогови има бол.Да разбирам ли че с чинч включвам ресивер-дом.кино ,настройвам колоните на ресивера на малки и низките честоти ще отидат към дом.кино респективно към субуфера.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #11

    Re:Пасивен субуфер

    Аз нищо не разбрах от това - дом. кино има аналогови 5.1 входове? Или стерео? Но да не спамя темата - Весели празници!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #12

    Re:Пасивен субуфер

    Аз имам един пасивен субуфер и един стар стерео усилвател Техникс и ще взема - ей така, за спорта да пробвам какво ще се получи.
    [/quote]
    Направих го - получи се приличен резултат: като със субуфер от домашно кино

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #13

    Re:Пасивен субуфер

    И аз го направих само че изгоря входа на дом.кино,сега го включих към вторият вход,входа е стерео а аз го включих само към левият дали е от това.Може би трябваше да използвам преходник и да разпределя сигнала към ляв и десен вход.
    Благодаря за съдействието.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #14

    Re:Пасивен субуфер

    Системите за домашно кино явно са си по-капризни (патил съм) - аз също ползвам само единия канал (за сега за време само един концерт и един филм), но балансът на усилвателя е насочен само към него - т.е. не натоварвам другия канал, който е без колона. То и да ползваш някакъв преходник/делител за едновременно подаване на сигнал към ляв и десен канал, колоната-субуфър ти е само една, нали?

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #15

    Re:Пасивен субуфер

    Може просто да му е дошло времето,оставих в дом кино включен само субуфера и за кино бе добре ,сега ще видя колко ще издържи и вторият вход,нямам повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-09-13, 22:33
  2. Въпрос за пасивен суббуфер на домашно кино
    От nautica_ във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 19-02-12, 09:44
  3. субуфер
    От petrucci във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-10, 08:50
  4. Продавам пасивен субуфер CERWIN-VEGA
    От feti във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 14:20
  5. Избор на субуфер
    От ste1 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе