Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Тонколони Infinity

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #1

    Тонколони Infinity

    Здравейте,

    Оглеждам се за тонколонки, за да подобря озвучаването вкъщи.
    Засега гледам само в интеренет. От известно време са ме грабнали моделите на Infinity - Beta 50 и Primus II 360. Не съм ги слушал (то няма и къде наоколо), но отзивите за тях са доста прилични. На външен вид изглеждат изключително добре (това също е важно за мен).
    Та писах на Аудио-Фактор (щото те ги внасят уж) преди време и ми казаха че Бета 50 не се произвежда вече.
    Странно, защото на сайта на Инфинити все още си седят. Днес пак им писах и сега чакам отговор.
    Та това което ме интересува е - някой има ли информация дали наистина се предлагат тези колонки все още (и от двата вида), това първо. И второ - евентуално заместител в същия ценови клас...

    Сори ако повтарям някой тема, не съм особено чест посетител във форума.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Тонколони Infinity

    Колега , Инфинити Бета 50 трудно ще намериш / една оферта в Германия за 440евро , но дали за чифт или брой , не ми стана ясно /, а Примус 360 по се намира 150/200евро бройката !Заместители има , но има подробности - размери , цвят , начин на свързване ....и тем подобни !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #3

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , Инфинити Бета 50 трудно ще намериш / една оферта в Германия за 440евро , но дали за чифт или брой , не ми стана ясно /, а Примус 360 по се намира 150/200евро бройката !Заместители има , но има подробности - размери , цвят , начин на свързване ....и тем подобни !
    Да. Явно Бета са спряни наистина - сега получих отговора от Фактор. Примус серията обаче я предлагат - не знам дали всички модели обаче - това ще го уточня ако наистина се спра на Примус-а.
    Общо взето откъм размер Бета-та са малко по-големи отколкото ми се иска, Примус-а мисля е добре. По параметри също е добре, както и на вид (цвят и дизайн). Не съм го чувал, а и нямам особена база за сравнение (затова наблягам на външния вид ) - това във връзка с последното изречение, за подробностите...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:Тонколони Infinity

    Кажи за какво искаш колони - за музика ли? Каква музика, колко силно слушаш, колко ти е голяма стаята, на какво разстояние ще си от колоните и какви пари можеш да отделиш за чифт.

    Избор има голям, не се връзвай за тези Бети

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #5

    Re:Тонколони Infinity

    Здрасти,

    По реда на въпросите - ще слушам музика / гледам филми - с лек превес на филмите ако съдя по това какво правя в момента, стаята е малка (12-13кв), но може да се преместят и в по-голяма (24-25кв.), разстоянието - от 1м до 3м макс, парите - около 1000 (за последното мислех че е ясно от това какво съм си харесал). .
    Избор знам че има голям, но големия избор е като никаквия избор - лесно можеш да сбъркаш...

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re:Тонколони Infinity

    Я виж тук какви чудеса има http://www.lark-bg.com/sp/sp.html ,даже и Мартин Логан,въпреки че едва ли ще се вместят в бюджета.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ....въпреки че едва ли ще се вместят в бюджета.
    А кои точно от тях се вписват в бюджета? .... цени няма ....

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от ex-man
    Здрасти,

    По реда на въпросите - ще слушам музика / гледам филми - с лек превес на филмите ако съдя по това какво правя в момента, стаята е малка (12-13кв), но може да се преместят и в по-голяма (24-25кв.), разстоянието - от 1м до 3м макс, парите - около 1000 (за последното мислех че е ясно от това какво съм си харесал). .
    Избор знам че има голям, но големия избор е като никаквия избор - лесно можеш да сбъркаш...
    Жалко, че вече ги няма Бети-те. Бяха наистина прилични колони. Интересно защо още ги държат в ценоразписа си:
    http://www.audio-factor.com/pdf/Infi...ome%202008.pdf

    За твоите изисквания има доста варианти, но ето ти нещо което ми идва на ум веднага:
    http://audiovideo-bg.com/articledeta...?ArticleID=440
    Бих казал, че са по-добри даже.

    Бих ти предложил една разходка до София да обиколиш 2-3 магазина и ще си харесаш нещо.
    Защо търсиш флорстендери?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А кои точно от тях се вписват в бюджета? .... цени няма ....
    Ми нинам,аз го подкукоросвам ,за да се обади и да пита.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #10

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18

    За твоите изисквания има доста варианти, но ето ти нещо което ми идва на ум веднага:
    http://audiovideo-bg.com/articledeta...?ArticleID=440
    Бих казал, че са по-добри даже.

    Бих ти предложил една разходка до София да обиколиш 2-3 магазина и ще си харесаш нещо.
    Защо търсиш флорстендери?
    Мдам, тези Avant на външен вид изглеждат добре.
    Убеждавам се че без да се чуе, няма как да се избере. Лошото е че една "разходка до София" не е най-лесното което мога да направя. Затова ще трябва да се спра на два-три модела и тогава да прескоча до там.

    Флорстендери... ами знам ли... Все си мисля че звучат по-добре щото са по-големи...

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Тонколони Infinity

    Цитат Първоначално публикувано от ex-man
    Все си мисля че звучат по-добре щото са по-големи...
    Това е голяма заблуда, защото не е върно в повечето случаи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #12

    Re:Тонколони Infinity

    Я кажете, струва ли си да се разделя с моите Бета 50? Чудя се какво по-добро мога да намеря, то че има има, но колко пари ще ми излезе.
    Като същевременно се чудя дали да не бъде комплект за кино, защото така или иначе не мога да стигна в къщи звука на слушалките, поне филми да гледам както трябва.
    Мислех си по едно време за някакви B&W сателити със субуфер, но все още мързеливо някакси ми тече мисълта и не знам дали трябва да зарезвам стереото.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:Тонколони Infinity

    То не пречи да запазиш стереото и да допълниш до 5.1. Даже може и да не ти струва много. Според мен B&W за сателити на Бета 50 е прекалено. В задните колони няма кой знае какъв звук, че да инвестираш в тях. Един ресийвър /ако няма/ на старо, който да декодира филмите, а предните да си ползват стерео усилвателя и си готов. Към това нещо задължително субуфер и център.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #14

    Re:Тонколони Infinity

    Мне, имах предвид да мина изцяло на B&W - и предни и другите. Нали все пак е хубаво всичките да са еднородни.
    Сателити като предни не стават ли?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Тонколони Infinity

    Аз не знам те да имат някакви специално за съраунд модели. Ако имаш предвид да са булшелф естествено, че може за фронтални. Стига да имаш къде да ги сложиш защото много често букшелф+стойка отива на цената на флорстендър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 5.1 тонколони Infinity
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-14, 16:27
  2. Продавам hi-fi тонколони Infinity и стойки
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-13, 13:26
  3. Продавам чифт тонколони Infinity Beta 20
    От lopi във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-11, 10:58
  4. тонколони Infinity Beta 40
    От infinitybeta във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-07-11, 09:05
  5. Продавам тонколони Infinity Kappa 100
    От n8852 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-10, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе