Резултати от 1 до 3 от общо 3

Тонколони директно към плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #1

    Тонколони директно към плеър

    Здравейте,
    Може би задавам глупав въпрос за което моля да ме извините. Смятам да си взема този плеър http://technomarket.bg/products/0908...c-dmp-bd85eg-k и искам да знам мога ли директно на него да вържа колони (да речем 5.1 засега) без ресийвър. И на ресийвъра ще му дойде времето но просто сега за телевизор, плеър, а евентуално и за колони просто ще ми дойде много нанагорно. Ако все пак мога моля посъветвайте ме какви характеристики да гледам на колоните, не марки и качествен звук а ватове омове такива неща. Някъде бях прочел например, че не трябва да се връзват колони с по малко омове от тези на плеъра, че има опасност да изгори ама никъде не мога да намеря въпросните омово на плеъра.
    И още нещо, ако не мога да ползвам панасоника без ресийвър защо са му тогава всичките тези декодери и 7.1 изхода, като така и така ще ги има в усилвателя.
    Още веднъж се извинявам ако всичко това е безсмислено, но ще съм благодарен ако някой ми го разясни

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Тонколони директно към плеър

    Не можеш да вържеш директно хубави колони, защото в плеъра няма усилвател.
    Защо е с вградени декодери - за да можеш да го ползваш с евтин усилвател, в който няма декодери...
    Например, купуваш си относително евтини колонки за компютър - те са с вграден в тях усилвател, но без декодер. Накачулваш ги на съответните аналогови изходи на плеъра и готово.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #3

    Re:Тонколони директно към плеър

    Мммммммм да, предполагах, че ще е така.
    А има ли разлика между ресийвър и усилвател и може ли да се намери нещо качествено което е само усилвател без декодерите и съответно на по-приемлива цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. hi-end CD плеър,тонколони и стойки
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 15-11-11, 22:10
  2. Видеосигнал директно на LCD монитор?
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-07, 23:41
  3. Директно прехвърляне на друга страница
    От Sitron във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 22-09-06, 13:54
  4. Директно гледане на филми по LAN-a.
    От kriki във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 15-06-05, 02:42
  5. Директно стартиращ се софтуер за Windows.
    От 3.14_J във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-04, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе