Резултати от 1 до 14 от общо 14

Директно стартиращ се софтуер за Windows.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #1

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Това е софтуер не изискващ същинска инсталация - програми,със или без

    инсталатор и деинсталатор,които не оставят следи в системните

    регистри и файлове и могат да се изтриват директно без деинсталация.

    Разположен в отделна папка,изпълнимият файл си създава помощните

    файлве единствено в тази папка.

    Интерсувамт ме всякакви мнения,интернет ресурси и т.н.свързани с

    тези програми.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    какво точно те интересува?! така написаното няма абсолютно никакъв смисъл, ако не конкретизираш.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Подобна тема се разискваше миналата година. Поразтърси се из форума - в архивираните теми.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Някои програми,инсталирани в една система,ако копираш папката им от съответната директория,тръгват после на друг компютър без инсталация.Можеш да пробваш,но в повечето случай не става.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #5

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Lupus,къде по-точно да търся?



    wiseacre аз имам впредвид точно тези програми,които могат

    да се местят от компютър на компютър /напр.Shtirlitz/.

    Папката му мога да я местя от компютър на компютър и

    програмата си работи.



    FearMe конкретизирам: Кои програми са по-добри - със същинска

    инсталация или без?

    Знаете ли сайт от който може да се точат само програми без същинска инсталация.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #6

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Личният ми опит не е голям,но предполагам,че повечето програми са защитени и няма да тръгнат.Може би само тези,които са краквани.Но пак ти казвам-става с опитвоне.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    накратко: дали една програма ще работи без инсталация зависи главно от това, дали използва библиотеки, ненамиращи се оригинално в windows-a, дали няма ключове в регистрите, които биват търсени (най-често те не са фатални за функционирането, но пък се проверява легалност на продукта) и т.н.



    официална информация надали ще може да се намери, но принципно наистина става в проба/грешка.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Колко ги обичам такива програмки коит не се инсталират и те разбазикват вин-а. Другите т.нар защитени програми само забавят рабитата ма Windows-a, а после вин-а им виновен, че не работят както трябвя и компютъра почнал за забива.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това е софтуер не изискващ същинска инсталация - програми,със или без

    инсталатор и деинсталатор,които не оставят следи в системните

    регистри и файлове и могат да се изтриват директно без деинсталация.

    Разположен в отделна папка,изпълнимият файл си създава помощните

    файлве единствено в тази папка.

    Интерсувамт ме всякакви мнения,интернет ресурси и т.н.свързани с

    тези програми.



    <div align="right">Originally posted by 3.14_J - 28/12/2004 : 18:16:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Сигурно имаш нещо конкретно пред вид, но не го съобщаваш. Приципно, доста програми могат да работят по този начин, но е въпрос на минимални умения, и ако ги имаше нямаше да питаш, явно ги нямаш. Нещата не са толкова прости за съжаление.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    ru, какво да се чудим? най-вероятно става въпрос за програми, които да се използват на работа, но да не си личи и да се затрият за секунди..... само дето не е толкова лесно и да прикриеш използването на програма... толкова места има само в регистрите, където се "подписва" всяка програма, независимо дали се инсталира или не, че да се скрие за 2-3 секунди просто не е възможно...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #12

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    <center>

    <font color="green">____________________________________________________________</font id="green">



    Веднага се сещам за Norton Commander и Dos Navigator [:D][:D] и всичко дето е под ДОС . След това ми идва на акъла и Total Commander'a не се нуждае от никакви файлове извън своите си , спокойно може да си го местите и на дискета .



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">да се местят от компютър на компютър /напр.Shtirlitz/</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А това съм го срещал на страницата на Injinera ---->http://injinera.bgplus.com/

    <font color="brown"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Инсталацията. Най- добре е да си го доинсталираме, като го доведем до преместваем вид и си го сложим на CD-то с любимата ни софтуерна колекция и си го пускаме направо от там. PARTITION MAGIC не зависи от никакви записи в регистрито, само си слага един файл PQVXD.vxd във %WINDIR%\System. Достатъчно е да го преместим при Pmagic9x.exe в поддиректорията \WIN9X и ще получим PQM който може да се разнася като пръскачка из лозе. А ако сложим там и Mlang.dll от Windows 98, ще може да го стартираме и под 95 - първа версия.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> </font id="brown">



    А ако става дума за игри , то ти препоръчвам някой емулатор (МАМЕ , SNES , AppleWIN , GEns) качени на BootableCD , а ако си сложиш и ДОС версията на емулаторите то може да ги пускаш и без да влизаш във Win и на почти всяка система .



    Aре '... и оркестъра да свири ...'

    <font color="green">____________________________________________________________</font id="green">

    </center>

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #13

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    Благодаря за http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=16338 на Lupus.

    Поздрави на JULIAN - радвам се много да прочета това!

    FearMe и DarkSaber - благодарности за написаното!

    Ru boy кажи накратко какви са нещата, това е форум а не

    еднолично състезание.Аз съм съобщил всичко което имам впредвид.

    Темата е обща и всеки да сподели нещо каквото и да е.

    Срещал съм Winamp, които тръгва директно от CD-to.

    CrackSearcher е подобна.Има и още...

    Стартирай например CD то на Download.bg и забележи колко

    програми се стартират директно и работят.

    Не е ли по-добре да има повече подобни програми?

    С колко отпадък ще задръстиш Windowsa си в опитите си

    да намериш най-добрата програмка за определена работа,че да

    разбереш какво имам впредвид.Все пак не може всеки да си чисти

    и модифицира регистрите.....

    Предварително благодаря на всеки,които ще сподели още нещо по-темата.




  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #14

    Директно стартиращ се софтуер за Windows.

    тези никога не ги инсталирам:



    Aida 32

    WinRar

    SA Dictionary

    WinISO

    NetVampire

    DAP

    CCProxy

    WinDac32

    Norton Commander for Windows

    Cpu-Z - тази пък не се и инсталира





    има и още, но скоро правих формат и все още не съм ги накачил по диска, а в момента не мога да си ги спомня.

    естествено "вампира" и "дап-а" вече не ги ползвам, но пък си спомням че бацаха пърфект без инсталации





    общо взето, ако си изтриеш Win, но си оставиш Program Files - след чисто нов инсталиран Win просто тръгваш из папките и стартираш всяко *.exe дето ти се мерне - дори някои програми сами ще си кажат, че им трябва някой файл за да тръгнат - например Vbrun300.dll - просто си сваляш *.dll-а и го копираш в папката на програмата ..[:D]




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тонколони директно към плеър
    От Zhorko във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-11, 10:27
  2. Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?
    От petarpiperov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-07-10, 23:50
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-05-07, 22:27
  4. Отговори: 3
    Последно: 16-08-06, 16:19
  5. Директно гледане на филми по LAN-a.
    От kriki във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 15-06-05, 02:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе