Резултати от 1 до 3 от общо 3

Въпрос за Logitech Z906

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #1

    Въпрос за Logitech Z906

    Привет! Имам въпрос свързан с Logitech Z906 - колони, които май не са особено популярни тук (според търсачката).
    Та, в момента съм с Logitech X-540, вързани към PC. При игри и музика си вършат работа, а при филми просто местя плейъра на TV-то и отново няма проблем. Отскоро обаче съм с PS3 и искам да се възползвам от Blu-ray възможностите му. Тъй като нямам място за два комплекта 5.1 колони, реших да потърся нещо, което да върши работа и за двете. Вариантът, който се откри пред мен бе точно топ предложението на Logitech - Z906. Честно казано аз съм си много доволен от X-540-ките, но нямат нужните входове. Z906 си има 2 оптки + 3.5мм, което ме устройва идеално, защото само ще сменям източника на сигнал. Като се поразчетох из ревютата обаче видях, че въпросната система не поддържа Dolby TrueHD и DTS-HD Master Audio, а доста Blu-ray филми ги ползват. Въпросът ми е ще има ли проблем, ще се възпроизвежда ли точно звука или изобщо ще се възпроизвежда ли? Също така съм отворен към други предложения. Мислех и за вариант с ресийвър и колони, но ми се стори леко неоправдан, защото не търся супер качество, а и стаята не е кой знае колко голяма.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #2

    Re:Въпрос за Logitech Z906

    По оптика няма как да прекараш HD звук така или иначе. Ако всичко е както трябва ще трябва да получиш DD/DTS ядрото с компресирания звук 5.1
    Ти и без това едва ли ще усетиш някаква разлика спрямо HD, некомпресирания с тези колонки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    39
    #3

    Re:Въпрос за Logitech Z906

    И ти си прав, че е малко вероятно да се усети някаква разлика. Иначе наистина като се поразрових се оказа, че downscale-ват до DD/DTS. Така като гледам май имам два варианта - за 600 лв. да взема Z906, които се явяват колони без особено бъдеще и в момента през опитка ще получавам DD или за повече пари да си купя рисийвър с 3.5мм изходи (има ли с такива изобщо?) и да вържа моментните X-540. Така ще си имам HD звук, но ще мога да се възползвам пълноценно от него доста по-натам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Logitech Z906 помощ за монтиране на стена
    От zebra9 във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 07-12-16, 17:46
  2. колонки Logitech Z906 ?
    От malak007 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-12, 12:59
  3. LOGITECH Z906 или Домашно Кино?
    От triers във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 16:07
  4. Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 16:19
  5. Продавам SE Aino, Nokia 5700, Logitech Z4 и Logitech MOMO
    От BardoSore във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-11, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе